VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ova cijena je jedno obično _pip_ za firmu koja radi s dobiti i kupuje šećerane u srbiji a očito nije previše izložena agrokoru. stanje na burzi je _pip_, tako da me to ne čudi. fali akcije, fale fondovi, fali bida. jednostavno treba biti strpljiv, sad nije trenutak za nikakve akcije. ista stvar je i sa IPKK.


ova cijena je jedno obično _pip_ za firmu koja radi s dobiti i kupuje šećerane u srbiji a očito nije previše izložena agrokoru. stanje na burzi je _pip_, tako da me to ne čudi. fali akcije, fale fondovi, fali bida. jednostavno treba biti strpljiv, sad nije trenutak za nikakve akcije. ista stvar je i sa IPKK.

za IPKK se ipak utvrdilo da ima izloženost prema Agrokomercu, ali je olakotna okolnost da ga Zadro “šacuje” , pa ako ne dobiju srpske šećerane, možda se prebace opet na domaće igralište, izgledno je da mali Luka Diel planira velike količine šećera proturiti kroz Dalmacijavino, tamo se toga troši, već je i stari Zadro plasirao puno, dok su još radili s 20% kapaciteta


Promjene prosjecne cijene secera u EU (izlazi mjesecno):

https://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/sugar/presentations/price-reporting_en.pdf

NA stranici broj 4 se najbolje vidi koliko cijena u EU NE ovisi o svjetskoj cijeni secera.

Nemam VIRO imam IPKK…

puno hvala, ovo je vrlo poučno.

Društvo je tokom kalendarske godine 2016. realiziralo ukupnu prodaju bijelog šećera u
količini od 135.161.615 kg od čega se više od polovice prodaje odnosi na izvoz. S obzirom
na uobičajenu distribuciju i zahtjeve kupaca u kojoj i nadalje oko 80% prodaje otpada na
industrijsku potrošnju, u pakiranjima prodane robe najveći udio otpada na pakiranja od 50
i više kilograma.

Ipak, na mjesečnoj razini, kretanje cijena u EU u 2016. pokazuje rast u odnosu na svih 12
mjeseci. Za Društvo je povoljna okolnost što je prodavalo šećer po višim cijenama od onih
u EU koje su registrirane sustavom praćenja, a kojem od 2013. godine podliježu i sve tri
hrvatske šećerane.

dakle, dio izvoza ne ostaje u eu pa otud svjetska cijena igra osjetnu ulogu. tu valjda misle na afriku, što se vama čini.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.seebiz.eu/vijetnamci-najavili-zvanicnu-ponudu-za-preuzimanje-bijeljinske-secerane/ar-159748/

A Kostić kaže da tu kruha nema….

dobre vijesti – dobivamo vlastitog sam-svoj-majstor market mejkera – uprava kreće u kupovinu

Ad.8.
Ovime se Upravi Društva daje ovlaštenje da za račun Društva stječe dionice Društva uz
sljedeće uvjete:
– da najveći ukupni broj dionica kupljenih na temelju ovog ovlaštenja iznosi 10%
temeljnog kapitala Društva;
– da najviša cijena po kojoj se kupuju vlastite dionice ne smije biti iznad 10%, odnosno
ispod 10% prosječne tržišne cijene za dionicu koja je ostvarena tijekom prethodnog dana
trgovanja;
– Pri stjecanju i raspolaganju vlastitim dionicama Uprava je ovlaštena odstupiti od odredbe
članka 211. odnosno članka 308. st. 2. i 4. Zakona o trgovačkim društvima;
– Uprava Društva ovlaštena je postupiti prema članku 352. stavak 3. točka 3. Zakona o
trgovačkim društvima i povući dionice bez nominalnog iznosa bez smanjenja temeljnog
kapitala u kojem slučaju dolazi do povećavanja udjela preostalih dionica u temeljnom
kapitalu te je Uprava ovlaštena uskladiti podatak o broju dionica u Statutu Društva.
– Uprava je ovlaštena povući vlastite dionice bez nominalnog iznosa i smanjiti temeljni
kapital Društva.
– osim ako nije unaprijed obnovljeno, izmijenjeno ili opozvano, ovime dano ovlaštenje
vrijedi 5 godina od dana donošenja ove odluke.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


dobre vijesti – dobivamo vlastitog sam-svoj-majstor market mejkera – uprava kreće u kupovinu

Ad.8.
Ovime se Upravi Društva daje ovlaštenje da za račun Društva stječe dionice Društva uz
sljedeće uvjete:
– da najveći ukupni broj dionica kupljenih na temelju ovog ovlaštenja iznosi 10%
temeljnog kapitala Društva;
– da najviša cijena po kojoj se kupuju vlastite dionice ne smije biti iznad 10%, odnosno
ispod 10% prosječne tržišne cijene za dionicu koja je ostvarena tijekom prethodnog dana
trgovanja;
– Pri stjecanju i raspolaganju vlastitim dionicama Uprava je ovlaštena odstupiti od odredbe
članka 211. odnosno članka 308. st. 2. i 4. Zakona o trgovačkim društvima;
– Uprava Društva ovlaštena je postupiti prema članku 352. stavak 3. točka 3. Zakona o
trgovačkim društvima i povući dionice bez nominalnog iznosa bez smanjenja temeljnog
kapitala u kojem slučaju dolazi do povećavanja udjela preostalih dionica u temeljnom
kapitalu te je Uprava ovlaštena uskladiti podatak o broju dionica u Statutu Društva.
– Uprava je ovlaštena povući vlastite dionice bez nominalnog iznosa i smanjiti temeljni
kapital Društva.
– osim ako nije unaprijed obnovljeno, izmijenjeno ili opozvano, ovime dano ovlaštenje
vrijedi 5 godina od dana donošenja ove odluke.


lijepa vijest, malo doduše stara, ali važeća

kako stara – pa poziv na gs je objavljen danas, a u njemu ovo što zalijepih

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


kako stara – pa poziv na gs je objavljen danas, a u njemu ovo što zalijepih

isto je pisalo i prije, radi se u stvari o stalnoj mogućnosti kupnje, ali 300 im je uvijek bilo minimum na kojem su kupovali



kako stara – pa poziv na gs je objavljen danas, a u njemu ovo što zalijepih

isto je pisalo i prije, radi se u stvari o stalnoj mogućnosti kupnje, ali 300 im je uvijek bilo minimum na kojem su kupovali
[/quote]

lako za kupovanje, nego jesu li ponistavali/povlacili kupljene, to je ono sto mi uvecava bogatstvo kao dionicaru, i to najdirektnije i neoporezivo. suprotno tome, ako podjele kupljene onda me kao dionicara ostecuju za taj iznos, a ako kupljene drze ja nemam nista od toga. ja se vise ne sjecam, nisam par godina bio u ovoj dionici, sada sam povratnik, je li kada bilo ponistavanja?

Cijena secera u EU je stabilna cijelu ovu godinu, a posto su zalihe secera u EU najmanje u zadnjih 10 godina i trziste je doslovno suho ocekujem peak cijena secera u EU u trecem kvartalu i jos jedan dobar IPKK kvartal.

od leona sa ipkk.

ajde zadro, potegni i ti malo. eno pipunić se dobro isprsio

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ipkk je uletio u dobit proidajuci po oko 500 eura unutar eu. ako je zadro isto radio, to je to

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ipkk je uletio u dobit proidajuci po oko 500 eura unutar eu. ako je zadro isto radio, to je to

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close