VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uz šećer kao nus proizvod Viro radi alkohol,suhi briketirani rezanac za stoku ( navodno vrhunski proizvod ),otkup,melasa, skaldištenje žitarica…, znači nije samo šećer pa vjerojatno proizvodnja trpi i manju cijenu šećera. BTW malo je počela rasti cukra na burzama


Uz šećer kao nus proizvod Viro radi alkohol,suhi briketirani rezanac za stoku ( navodno vrhunski proizvod ),otkup,melasa, skaldištenje žitarica…, znači nije samo šećer pa vjerojatno proizvodnja trpi i manju cijenu šećera. BTW malo je počela rasti cukra na burzama

za sada izbrisani tjedni gubici, kada izbrišemo tromjesečne i polugodišnje, onda smo na opet magarcu

sugar ode gotovo +5%, a ovdje netko zasipa kupnju sa 7gramskim vrećicama, dajte kolege barem jednu vreću od 50kg, ako je baš tako to loše, neki dan se lijepo netko pokazao sa 2500

Sto se promijenilo da je dionica od pocetka godine ovoliko roknula? Izlozenost Agrokoru? Slabo poslovanje? Je li realan toliki pad? Jel moze netko u par recenica obrazloziti?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Prosjecna cijena secera u EU veca nego u istom kvartalu prosle godine. Tako da to ne bi trebao biti problem.

Jedino ne znamo koliki ce slucaj Agrokor imati utjecaj.

Sto nisu nista napisali u FI?
Kad pogledam, pise u revidiranom za 2016, u poglavlju 12 – Dogadjaji nakon poslovne godine, da “nema znacajnih poslovnih dogadjaja koji bi obiljezili tralala”.
Ako je izvjesce izaslo krajem travnja onda je to lazirano izvjesce. Treba netko u zatvor.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Prosjecna cijena secera u EU veca nego u istom kvartalu prosle godine. Tako da to ne bi trebao biti problem.

Jedino ne znamo koliki ce slucaj Agrokor imati utjecaj.

leon, ako je london prosječna svjetska cijena, koja burza je prosječba europska. gdje očitavate.

london

https://www.investing.com/commodities/london-sugar

Agrokor izgleda ne igra ovdje – viro nema u promemoriji dobavljača i bankama po mjenicama. usto –

Društvo je tokom kalendarske godine 2016. realiziralo ukupnu prodaju bijelog šećera u
količini od 135.161.615 kg od čega se više od polovice prodaje odnosi na izvoz. S obzirom
na uobičajenu distribuciju i zahtjeve kupaca u kojoj i nadalje oko 80% prodaje otpada na
industrijsku potrošnju, u pakiranjima prodane robe najveći udio otpada na pakiranja od 50
i više kilograma.

nekons za 2016, str 5

serislave, kako mislite lažirano. pa nemaju oni kristalnu kuglu da znaju kamo će cjena šećera. uostalom tamo u travnji cijena se još i dobro bila držala

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nisam mislio na to nego na izvanrednu upravu Agrokora. Ako to nije znacajno onda ili nisu bitno izlozeni ili ne znam sto bi uopce bilo znacajno. To sam mislio.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Prosjecna cijena secera u EU veca nego u istom kvartalu prosle godine. Tako da to ne bi trebao biti problem.

Jedino ne znamo koliki ce slucaj Agrokor imati utjecaj.

LeoNT, koliko ja znam i koliko sam pratio ovdje je situacija sto se Agrokora tice obrnuta. Mislim na Belje kao dobavljaca. Tako da straha nema.
Bas me zanima kako ce izgledati puna godina s francuzima i njihovim carobnim pripravcima 😀 tu ocekujem bombu.
Nova trzista su francuzi vec otvorili. To su javno obznanili i naveli.
Za nesto vise od dvije godine dugorocni kredit ce biti potpuno otplacen. 80m kn godisnje u CFu
A ako poklope Srbiju…


Nisam mislio na to nego na izvanrednu upravu Agrokora. Ako to nije znacajno onda ili nisu bitno izlozeni ili ne znam sto bi uopce bilo znacajno. To sam mislio.

već se ranije pisalo da ne pronalazimo podatak da bi Viro bio previše izložen Agrokomercu, meni ovo više smrdi da se Zadro mota oko ovih 300 kn ne bi li povratio nešto onoga što je prodao, ali za sada koliko vidimo nitko mu se s ozbiljnim količinama ne spušta na ove razine, nemojmo zaboraviti ni to da je prije nekoliko godina dao ponudu po 345 kn, samo mu nije nitko htio prodati, čini mi se da je i on pomalo alergičan na male dioničare kao i veliki Gazda, valjda je to u krvi većinskima, dok ne počnu krvariti nemo”š to znati

U prilogu prosjek svjetskih cijena

Promjene prosjecne cijene secera u EU (izlazi mjesecno):

https://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/sugar/presentations/price-reporting_en.pdf

NA stranici broj 4 se najbolje vidi koliko cijena u EU NE ovisi o svjetskoj cijeni secera.

Nemam VIRO imam IPKK…

New Report

Close