VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Daj malo razmisli “outside the box”! Agrana nije otkantala nikoga u RH jer sa nikime nije ni razgovarala dok je sa Kosticem razgovarala 3godine. Govoris da nasi vlasnici idu u druge poslove a Kostic je taj koji kupuje hotele, banke, druge poljoprivredne kombinate i sl. Agrana je uzela 50% Kosticu firme dok kod nas su Francuzi sretni sa manjim paketom, to ti govori o povjerenju i reputaciji koju nasi imaju kod stranaca dok Kostic takvu reputaciju sigurno nema. Na kraju krajeva mi nismo ni konkurencija sa Srbijom, imaju 5puta vise repe, placaju je manje jer je vlada zabranila izvoz njihove repe kod nas, nemaju mogucnost prerade secera od trske itd itd. Na kraju krajeva sta onda sta je Agrana to jest SudZucker broj 1 firma u seceru, francuzi isto imaju svoje klijente i svoja trzista po cijelom svijetu gdje se Sudzucker nikad nije ni priblizio.

Za kraj oko vlasnika, Zasto mislis da netko bjezi ili da se netko zajebo?
Kupio si 30% i prodao 17% za skoro istu vrijednosnu transakciju i jos ti je ostalo 5% da prodas na trzistu da zaradis i na kraju imas ono sta nikad nisi imao do sada 50%+1 dionicu!


Fahrudine, tebi su se naše šećerane , a pogotovo Viro, negdje jako zamjerili.
Ja se za Viro ne bojim, jer ako su izdržali zadnje tri-četiri jako teške godine, mislim da nema straha u budućnosti, pogotovo uz ovaj rast potražnje i cijena.

Sto se meni ima tko ili sto zamjerit ili nezamjerit kad je jedan od najvećih dioničara i suosnivač Vira odšetao od njega po najnižim mogućim cijenama?!

Koliko se Viro tek njemu zamjerio?



Fahrudine, tebi su se naše šećerane , a pogotovo Viro, negdje jako zamjerili.
Ja se za Viro ne bojim, jer ako su izdržali zadnje tri-četiri jako teške godine, mislim da nema straha u budućnosti, pogotovo uz ovaj rast potražnje i cijena.

Sto se meni ima tko ili sto zamjerit ili nezamjerit kad je jedan od najvećih dioničara i suosnivač Vira odšetao od njega po najnižim mogućim cijenama?!

Koliko se Viro tek njemu zamjerio?
[/quote]

Zato ćemo mi otići punih đepova.. Zvat ćemo te kad će se janko skidati sa ražnja. Broj ostavi u Inboxu…..
I još nešto.. priča sa šećerom ne samo da nije završila, nego je tek počela i to puno bolja nego do sada.

-Prva faza pročistača u Sladorani gotova ( blato i toplina,oko 45 mil.kn.) a druga faza ( mikrobiološki) nije jako zahtjevna ide iduće godine. Dio love iz EU.

-Cijena šećera na robim burzama 540/560-620 eura/tona

-Iduće godine očekuje se 30% više nasada pod repom.

-Izvoz u sjevernu Afriku preko domaćih luka

-Velika očekivanja od novog strateškog partnera,širewnje na nova tržišta

Novi sam dionicar ove firme, molim poznavaoce firme, koja su očekivanja od q3 izvješća

US Sugar #11 Futures – Oct 16 (SBV6)

Real-time CFD

Create Alert
Portfolio
23.17 +0.99 +4.46%

lijep skok danas

Fantastičan razvoj događaja.
ZSE, kao i obično, kasni 6 mjeseci za događajima u svijetu, ali pomalo… tko je vidio što se događa, tek sada slijedi desert.

SGG indeks je porastao 80% ove godine, VIRO tek 10-ak posto, dakle, još ćemo vidjeti lijepih stvari…
http://www.finviz.com/quote.ashx?t=SGG

Iz Vire tri vraga mire, teško da su francuzi došli čak ovamo da bi gubili, predmnijevam da će nam se uskoro mnogi pridružiti u osvajanju kote 400


Iz Vire tri vraga mire, teško da su francuzi došli čak ovamo da bi gubili, predmnijevam da će nam se uskoro mnogi pridružiti u osvajanju kote 400

Sve Vi to kolega dobro kužite ali kako sada Viro, zar niste dublje u problemu na IPKK ? 🙂



Iz Vire tri vraga mire, teško da su francuzi došli čak ovamo da bi gubili, predmnijevam da će nam se uskoro mnogi pridružiti u osvajanju kote 400

Sve Vi to kolega dobro kužite ali kako sada Viro, zar niste dublje u problemu na IPKK ? 🙂
[/quote]
sigurno da da, najveći mi je problem da li da prodam na 125 ili da čekam 150-180, imam ja i Vire da mogu kupiti tri puta više IPKK


Fantastičan razvoj događaja.
ZSE, kao i obično, kasni 6 mjeseci za događajima u svijetu, ali pomalo… tko je vidio što se događa, tek sada slijedi desert.

SGG indeks je porastao 80% ove godine, VIRO tek 10-ak posto, dakle, još ćemo vidjeti lijepih stvari…
http://www.finviz.com/quote.ashx?t=SGG

Mi koji smo kupovali VIRU NE TAKO DAVNO PO 220 _ 230 KN, sskok nije 10 % nego nešto veći ako brojevi ne lažu…cca 50 %

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close