VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

odličan prilog na Htv 1 o šećeru na (24 min 40) http://www.hrt.hr/enz/dnevnik/344414/

Sada je svima jasno da se radi o najprofitabilnijem poljoprivrednom proizvodu kako za ratare tako i za šećerane
Neka Vas ne zavara pad prodaje Vira. Najmjerno je usporena prodaja, da bi se kasnije skuplje prodalo.
Čuvajte dionice i čekajte – (možda će biti i preuzimanja)… sigurno će Vam se isplatiti. Po meni dionicu Vira ne bi se sada trebalo prodavati ispod 350 kn.

Malo sam bacio oko na bilancu Vira za prvo polugodište 2016 g. i ona izgleda upravo fantastično:

Zalihe sirovina i repromaterijala su porasle za 42% sa 179 mil. kn na 254 mil. kn.
Posebno je interesantna stavka proizvodnja u toku koja iznosi 38,6 mil. kn, a u prethodnom razdoblju je nije bilo!!! Zamislite što će se dogoditi kad se sve to proda po 30-40% višim cijenama, jer sigurno ne vode zalihe po sadašnjim cijenama… A sada je gubitak tek 2,2 mil kuna uz tako velik “pad prodaje”!
Kad tome dodamo rast potražnje i cijena šećera, jasno je da je dionica Vira možda i najpotentnija
dionica na Zg burzi

Zalihe se najvjerojatnije vode po “nabavnoj cijeni” odnosno proizvođačkoj

Polugodišnji nerevidirani konsolidirani izvještaj:

Vaš link …
Vaš link …

Hm ….

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Krenuli smo !!!

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/VIRO_039a3f2f-7a30-4686-8bc7-b29e97a89096.pdf

Da mi je znati pošto je prodan ovaj paket Francuzima.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

http://www.societe.com/societe/cristal-financiere-353078348.html

Zna li tko francuski…ili nešto o ovim francuzima…


Da mi je znati pošto je prodan ovaj paket Francuzima.

ako je platio Robiću 280,00 možda je odmah bio dogovor da ga preda francuzima, tj. tvrtki registriranoj u Francuskoj, tko zna tko je sve u njoj

Ako sam ja dobro razumio on je preuzeo od Robića poduzeće koje ima u vlasništvu dionice VIRA a kasnije je to poduzeće prodalo Zadri po 280 kuna. Teško mi je vjerovat da bi Robić izašao u trenutku kada biznis doživljava svoj uspon po prosjećnoj cijeni na burzi i to sa značajnim paketom na koji u pravilu ide neka premija. Pitanje kakva je ovo kombinacija ,zašto nije Robić direktno prodao Francuzima? Meni ovo smrdi otpočetka.

U Hrvatskoj ima malo firmi koje realno prikazuju svoje izvjesce jer nema kontrole. Viro je primjer firme koja se konstantno prikazuje losije, tu pripada i npr. Viadukt. S druge strane ima jos vise onih koji usminkavaju: ATGR, DDJH, PTKM i ostali gradjevinari (osim VDKT) itd.
Zadro je prodao 17% za 750-800kn. Robic je dobio satisfakciju a Zadro ono sto najvise zeli-jeftino dionice. Francuzi su htjeli duplo vise i vise platiti no Zadro nije dao, zasto nije tesko onome tko prati. Koliko je mudar igrac je pokazao, prodao je tocno koliko treba. A zasto i bi kad moze dobiti i duplo vise. Kao sto sam rekao 1500-1600Kn. Ovdje trebaju fondovi dignuti cijenu na 750-800kn. Mogu vrlo lako a s dobiti bi pokrili puno gluposti koje su dosad prikazali.

http://www.cristal-union.fr/en/actualites-en/cristal-union-group-to-acquire-an-equity-stake-in-viro-tvornica-secera-d-d-group-the-sugar-markets-leader-in-croatia/


http://www.cristal-union.fr/en/actualites-en/cristal-union-group-to-acquire-an-equity-stake-in-viro-tvornica-secera-d-d-group-the-sugar-markets-leader-in-croatia/

The agro-industrial cooperative group Cristal Union, a major European producer of sugar, alcohol and bioethanol, announces its acquisition of an equity stake in the Croatian sugar Group Viro.

By purchasing a stake in this family-owned group, Cristal Union is securing a sugar supply partnership that has been settled down for many years.

This agreement strengthens the sales organization of its subsidiary Cristalco, which is already present in Spain, Greece and Italy.

A leader in the sugar industry in Croatia and highly active in the areas running a sugar deficit in the South of Europe, the Viro Group owns two sugar-refineries producing approximately 200,000 tons of sugar per year. Its turnover stands at 150 million euros.

Zeljko Zadro, CEO of the Viro Group, stated: “The excellent relationship we have for several years with the Cristal Union Group and its agricultural, industrial and commercial performance naturally led us to strengthen our cooperation. For the Viro Group, this strategic partnership will enable us to progress in the agricultural area and will offer us commercial opportunities.”

Alain Commissaire, CEO of the Cristal Union Group, stated: “Following our recent acquisition of the all share capital of Eridania Italia, this is once again a great opportunity for Cristal Union to bolster its development in the south of Europe, still with the priority objective of providing new outlets for the Group’s cooperative beet growers, against a backdrop of market liberalization.”

Ova je samo pocetak,dakle narednih dana možemo ocekivati izjavu na ZSE kako su Francuzi postali VECINSKI VLASNICI……

New Report

Close