VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

-200 mil. Lagana katastrofa. http://www.hanfa.hr/HR/srpi.html?&page=0

strava od izvjestaja

A dionica 6% u plusu.

pa pogledaj Ptkm sto veci minus to valda bolji plus

Tu dionicu rijetko tko ima, većinom smo je rasprodali,tak da neće bit ni preveliki pad.

Samo čekam da počne uprava kipat po ovoj fer vrijednosti


Samo čekam da počne uprava kipat po ovoj fer vrijednosti

Mislim da od toga nema ništa. Dionica je ionako kliznula sa 630 na 330 kn u godinu dana, tako da je sve to velikim djelom uračunato u trenutnu cijenu. Čekamo bolje dane (možda).

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Koliko sam pratio, cijena dionice na burzi je pratila od prilike cijenu šećera puta 100.

Virovitička tvornica šećera Viro zajedno s povezanim društvima Sladorana, Slavonija i Viro kooperacija u prošloj je godini poslovala s gubitkom od 219,9 milijuna kuna.

Ajme majko mila

Ovoliki minus zbilja djeluje šokantno, ali vjerujem da je pred njima ipak bolja poslovna godina. Iako je cijena šećera još uvijek čvrsto zakovana za samo dno, rezultati posljedne kampanje bi trebali donijeti puno manje troškove prema dobavljačima sirovine, što je najveći rashod u stavci. Šećerane kroz medije pokušavaju urod šećerne repe od prošle jeseni prikazati kao katastrofalan kako bi se opravdale pred kooperantima i seljacima, ali je i realnost da nikad nisu dobile više šećera za manju cijenu. To sve bi trebalo prilično amortizirati ovu razliku u cijeni samog proizvoda. Međutim, jasno je da će sve ovo biti samo jedno veliko i rizično krpanje rupa uz veliku opasnost gubitka teško stečenih kooperanata. Mislim da je godina pred nama ključna za poduzimanje konkretnih koraka ka ujedinjenju i daljnoj ekonomizaciji proizvodnje, jel postojeća situacija kao i ono što se za tu branšu očekuje u nadolazećem vremenu, za hrvatsku šećernu industriju u ovakvom broju i obliku jednostavno više neće biti ekonomski održivo.

Danas u jutarnjem listu, Viro kupuje Dalmacija vino. Uplatili su polog


Danas u jutarnjem listu, Viro kupuje Dalmacija vino. Uplatili su polog

Vaš link …

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close