VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rast ili ne, opce nije bitno jer Europa je posebno trziste koje je jako slabo vezano za burzu. Mozda malo vise vezano za No.5 u Londonu nego za No.11 iz New Yorka. Ali opet makar u zadnjih mjesec i pol imamo rast u Londonu od negdje 20%, realna cijena u Europskim drzavama jos uvijek pada.

Danas Suedzucker potonuo 21%

http://www.bloomberg.com/quote/SZU:GR

Pa što se to događa s Virom, zar ga više nitko neće?

viro prosviro

no ipak netko nudi 490 pa kad vidi da može i manje stavlja 475, 450, 430

ali nudi

logično!

uz nisku cijenu secera problem je sto ce ako hoce kakvi takvi prinos na repi u Virovitickoj Podravskoj zupanije zaorati proljetnu brazdu i ponovo posaditi repu jer steta na nekim poljima je 60 posto a sto dalje vodi u implikacije ako posadis sad berba moze tek biti krajem 11 i pocetkom 12 uz hladno vrijeme berba ce samo povecati inpute i jos je cijena niska mislim secera

drugo ako krene kasnije sa otpustanjima u firmi mora osigurati pare za otpremnine to ce im donijeti ustede koje ce biti vidljive tek sljedece godine a i drugi je problem da sa sadasnjom vladom nisu na ti nego na vi mislim da razumijete

i da moraju skucati pare ze prociscivac otpadnih voda u Sladorani sad koja se cifra moze financirati iz Eu fondova neznam a koliko on imaju za financirati neznam odnos duga i kapitala ja na nekih 138pct sve te implikacije pritiscu cijenu ono sto po meni moze pogurati cijenu gore je samo prodaja firme s tim da nemogu dobiti te novce koje su im nudjeni prosle godine

Vrlo dobar zakljucak.
Treba Jakovini uzeti 100milja pa ce biti lakse.
Ali uz dumping cijene od Osijeka tesko je prezivjeti.
Vidjet cemo….

meni sada ova cijena od cca 100kg šećera/dionica djeluje dosta primamljivo, čak mi djeluje da će i Uprava ovdje krenuti sa trezorom, mislim da odobrenje još važi

može u dvije rečenice šta se ovdje dogodilo otkad je cijena pala sa 600 na 400? je li samo izvješće loše ili opet neka kemija s povlačenjem dionica i slično?

Jakovina se dogodio, dobit od cca 130 mil. na – 18 mil. izvoz skoro ništa, cijena na domaćem tržištu loša u padu, još samo da opet najave delistiranje evo nas na 160,00 koliko je Zadro platio i Sladoranu, ali ja mu neću glasati za delist

nema tu govora o delistiranju po meni prave uzroke pada treba traziti u niskoj cijeni secera kako u RH tako i u svijetu,u nekom srednjerocnom razdoblju upitnost odrzivosti proizvodnje i konurentnosti samog konzorcija, bespostedne borbe izmedju IPKK i VIRA sa istobnim takmicenjem snizavanja cijena secera,daljnjega ulaganja u modernizaciju samoga VIra najvise Sladorane citali smo o prociscivacu otpadnih voda (cca investicije 110 mil kuna),meteoroloske neprilike u Viroviticko Podravskoj zupaniji steta na poljima je prko 40posto treba koplet zaorati i ponovo posaditi repu jer ce prinosi biti inace oko 35 tone po hektaru sto je veliki gubitak za samu Grupaciju VIRO.Tko ce to platiti ocekujem minus oko 100mil.kuna ako cijena secera ne ode gore u odnosu na sadasnju za cca 20 pct.Negdje sam na goglu nasao Agrana je 2007 godine izgradila seceranu u Brčkom za cca 40mil eura kapaciteta kao Sladorana sad koliki je MCap Vira na 410 kn i koliki je odnos Duga i kapitala

New Report

Close