VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bravo snupy, ima sve ovo smisla.
dakle, robić gura cijelu ovu priču? on ne pristaje na samo strateškog partnera nego želi van?

iako sam siguran da ne govorite napamet, svejedno ne vidim tih 475 kn keša pa ako može pojašnjenje, molim vas.

viro-nagrada

ima kratka izjava zadre i tvrdnja o iznimnoj kvaliteti šećera… mislim, generalno, ne posebno ove godine.


a sad nesto o Viru kaze prosli tjedan ponedjeljak clanak Zadro nece prodavati Viro bojim se da njega niko nece niti pitati jer kako odluci br.2 u vlasnickoj strukturi tako ce biti a u clanku ono pise on je neudlucan a mladji Zadro opet pa u nJemackij i bas taj tjedan e sad ja vs pitam ako ovaj br,2 postane odlucan i to skoro tko ce vam biti kriv sto ste prodali Viro za bagatelu od po 600 isitno kuna.Jer taj isti Viro ima 475 kn kesa po dionici jer je taj Viro zadnje 4 godine ulozio u Sladoranu i u Viro cca 400mil kn svjezega kesa na modernaizaciju pa osim duhana i secera mi nemamo za Eu konkuretnog prozvoda cast KODT i ADPL.I da Viro jos sljedec tri godine iam najmanje izvoznu kvotu od 130 000 tona godisnjeg izvoza pa sad vi gledajte P/B a ja cu najradije u firme koje imaju dobit

Pitaj Jakovinu kolko brzo se topi taj kes od 475 po dionici kad je smanjio kvotu I dao Pipunicu vise da bi on mogao izvuci svoje Zito iz dugova.
Ode I 475 kesa I 400 milja ulozenoga kad kvotu kolko Viro Grupa ima danas, moze preradivati sama Viro tvornica u punom kapacitetu a da nebi ljudi ostali na cesti drzi se Sladorana otvorena.
I taj tvoj broj 2 u vlasnickoj strukturi nema bas tolku moc kolku ti mislis da ima.

ajmo reci da si ti hipotetski br.2 sta bi ti napravio da vidis u nekoj bliskoj buducnosti sto se sad desava pad profita ili upitno daljnje kretanje cijene secera na Eu trzistu to je pitanje sta bi ti napravio odgovori.Ja bi osobno prihvatio prvu vecu ponudu od ovih 5-6 firmi koji su radili screning i zastitio svoje ulaganje tj .maximalizirao dobit.A u njegovim je rukama sve jer ima 30 pct firme a mirovinski fondovi 18pct ja mislim takodjer da uz dobru ponudu oni bi svoj dio prodali tako a tako i mi mali uz pravu cijenu bi izasli u tom slucaju novi vlasnik bi imao preko 50 pct firme i toga se boji br 1 samo on neudlucuje meni se cini da je br.2 doneo odluku pa jos malo tika taka

i da Viro nije drzavna firma pa da br.2 toliko blesavo ceka dok mu se kapital topi na glavnoj skupstini je ispa jako pametan jer bez njegova protiv firma bi bila delistirana a Zadro vecinski vlasnik preko 50pct sa puno vecim upravljackim pravima.Nije ovo Dioki,PTKM ili DDJh

Prvo, da sam ja broj 2, pitao bi se zasto sam broj 2? Broj 2 sam zato jer nisam strucnjak u toj industriji u kojoj jesam vec je broj 1 strucnjak, od tuda I dolazi broj1! To da je u njegovim rukama sve to si u krivu jer koji god novi vlasnik dode ce biti stranac, stranac u hrvatskoj ce jako tesko poslovati, treba mu netko sa domacim znanjem I dobrom europskom reputacijom, tu dolazimo do broja 1! Sto znaci I da broj 2 hoce prodati sve, I da mirovinci hoce prodati sve, svaki novi partner nije lud da bude vecinski na stranom teritoriju.
Njima je bitno da udu na trziste na kojem nisu, znaju da ne mogu voditi glavnu rijec jer nije njihov teritorij I prepuste to lokalnom profesionalcu koji vodi sve I moc je pola-pola. tako svejedno tko je 51 a tko 49. Glavno je na kraju krajeva da se proba sacuvati hrvatska industrija secera I da se svi ti milijoni kuna ulozenih iskoriste nakon sta se kvote 2017 ukinu.

Mislim da nekakve priće o sukobu i različitim gledištima za budučnost grupacije unutar vlasničke strukture Vira baš i ne drže vodu. Ti ljudi su već prilično dugo u biznisu sa šećerom i čisto sumnjam da mogu imati različita gledišta o glavnim i očitim problemima koje su donijele reforme i ulazak u EU ! Grupaciji je u narednim godinama potrebna dodatna financijska inekcija za potpuno ispunjavanje svih ekoloških i tehnoloških normi koje nameću zakoni unije.. a to košta ! S druge strane stoji još veći problem nedostatka površina za sirovinu ! Zato su i plačali repu po 350 kuna za tonu što je bilo gotovo 20 % više nego što se plaća u susjednim zemljama. Mislim da je ovaj pokušaj udaje bio samo svojevrsni test i pokušaj da se proda “poluproizvod” po nekoj povoljnoj cijeni, a posao dodatnog restrukturiranja prebaci nekom drugom. Očigledno da nisu uspijeli ! Sada im ostaje: 1-mogučnost dodatnog ulaganja i dovršenja posla do kraja ( npr. uspostava jake sirovinske baze,izgradnja pročistaća otpadnih voda u Sladorani) ili: 2- Ne raditi ništa,iskoristi do kraja sve resurse i ugasiti proizvodnju u jednoj tvornici, pa je prodati kao skladište i pakirnicu nekoj stranoj kompaniji !

Problem je sta je previse ponuda zato to sve tolko traje, najlakse je odluciti kad ti je samo jedna ponuda na stolu. Nisu sigurno neuspjesni bili, pa gdje si vidio da preko 6 firmi ponudi nesto a na kraju nitko nista nece, kvote kostaju I svi su u borbi za njima. Sad ce se valjda brzo sve rijesiti, prosle godine je u Sijecnju bila ponuda za preuzimanje kad je dionica skocila preko 600, mozda ove godine isto Sijecanj bude mjesec za promjene I skokove cijene/ili padove.

sto se tice para bar to nije nikakvi problem mogu ih potraziti uz dokap. od MF-ova a sirovinske baze ima napretek ulaskom u Eu sto se samoga Vire tice moze potraziti u Madjarskoj samo tu se postavlja pitanje zasto je Robic sa MF glaso protiv i protiv koga je isao Zadro da bi istisnuo MF ako nije imao cistu situaciju.Vidjeli smo dai nakon skupstine od prosle godine Mf su nastavili skupljati Viro,uz Inu tako cvrstu vlasnicku strukturu nema niti jedna firma.Primjer Ledo dok po 8000kn

koliko ja znam gos.Robic je iz Velike gorice a bavi se maloprodajom pa je pitanje u ovoj krizi kako se nosi sa troskovima

Ako se promatra potencijal, sigurnost, vlasnicka struktura, pokazatelji VIRO je najpotcjenjenija dionica na ZSE.


Ako se promatra potencijal, sigurnost, vlasnicka struktura, pokazatelji VIRO je najpotcjenjenija dionica na ZSE.

IPKK bolji.

New Report

Close