VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po mojoj računici im treba 29.464 komada

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Po mojoj računici im treba 29.464 komada

Treba pričekati i vidjeti tko kupuje ako su počeli kupovat mirovincimoglo bi ovo prasti puno više od 533 kune

Evo pretpostavka:
dali su ponudu o preuzimanju 4/2012 koja nije prošla. Nakon toga su pripremali delistiranje, skupljanje na burzi do 75%.
Od 15.06. (nemem starije) Zadro je kupio 6,75%, prva 2 dioničara nisu smjeli kupovati. Možda su kupovali dioničari koji nisu u top10, a glasat će ZA.

U posljednjih nekoliko mjeseci Viro je bila jedna od stabilnijih dionica, bez značajnih korekcija, uvijek par stotica na bidu koje su se nadopunjavale.

Bojim se da je kasno za kontru, i nadam se da sam u krivu.

moj je prosijek ulaza 440 u svakom slucaju imam dividendu i prosijek od 526kn ljepa lova za 9mj sa obzirom da ih imam podosta ako ove kolicine kupuju Mirovinski fondovi ako ce im moja kolicina dionica pomoci dati cu im punomoc kao i moj sef skupa imamo skoro 0.1pct vira

Za malog ulagača sada je jedino bitno hoće li MF zadržati svoje dionice tj da većinski vlasnik nema blizu 95%. Ukoliko se Zadro-klan drži dalje od 95% onda se malom ulagaču itekako isplati ostati ovdje. Dobivate dividendu a kad budu prodavali dobit ćete barem 1000.

Dragi forumaši,

ova odluka me uvelike iznenadila, posebice kad citam razloge zbog kojih su sed odlucili za delistiranje. Aha, sad kad je modernizacija gotova stvar i kad im vise ne traba love od dionica tj. od neisplate dividendi, onda im je to odjednom skupo. Ja sam u VIR

Ajmo iz pocetka!!!

Ajmo malo okrenuti priču u ovom smjeru…
Mirovinci će nakon “prisilne” prodaje dionica VIRO-a vjerovatno ići u kupnju nekih drugih dionica za svoj portfelj, zar ne?!
Pitanje za milijun kuna, koje dionice i zašto? [emo_namigusa]

LP

na 533 kn se stalno nadopunjuje bid

Imatelji dionica mogu glasati protiv i istovremeno ne prihvatiti “velikodusnu” i “pravičnu” cijenu.

Švabo samo ludi će dalje nastavit ulagati na Zse.


Ja skinem cijene sa stranice zse.hr u excelu za razdoblje od 14.8 do 14.11 i onda u excelu računam s average. Ne znam kako vi. Na koji ste način vi došli do te cijene?

i, kolega deniro, jeste ustanovili sa cim se ponderira ta famozna ponderirana prosjecna cijena?
da ne bi opet tvrdili da samo postavljam retoricka pitanja i nista ne pomazem, odlucio sam vam objasniti. dakle ponderirana cijena je ustvari prosjecna cijena tog perioda. uzmete sveukupni promet u tom periodu i podijelite ga sa ukupnim volumenom u tom periodu i dobit cete prosjecnu cijenu. dakle odgovor na pitanje na pocetku je da se ponderira volumenom. pretpostavljam da ste vi samo uzeli dnevne prosjecne cijene i uprosjecili ih bez ponderiranja.

inace, strasno me zanima tko to kupuje po 533. pretpostavljam da se radi o AZ mirovinskom fondu. vidjet cemo sutra.


inace, strasno me zanima tko to kupuje po 533. pretpostavljam da se radi o AZ mirovinskom fondu.
Neki fond, vjerojatno. U svakom slučaju netko tko ima puno para i tko može stalno dopunjavati ponudu.

New Report

Close