VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prilog je iz 2010. ali aktualan.

Uprave delistiranjem tvrtki sa ZSE-a oštećuju male dioničare

16.7.2010 9:15:00 | Autor/Izvor: Business.hr/PressCut

Uprave delistiranjem tvrtki sa ZSE-a oštećuju male dioničare


Ja sam napisao da svaka poštena firma daje premiju kod delistiranja. Isto kao i kod preuzimanja. Ja nisam rekao šta je zakon ni šta oni moraju. Govorio sam što je pošteno. A onda tipovi tipa frckavi mi govore da nabrojim jednu firmu itd., a pojma nema šta je korporacijsko upravljanje.

Ja sam ti napisao da nema nikakve premije a ti meni spominjes nekakvog Grahama i premije u americkim preuzimanjima. A kakvo je vrijeme kod vas u New Yorku? Kod nas je tmurno i oblacno…
I daj nauci sto znaci ponderirana prosjecna cijena jer se sa onakvim racunanjem samo blamiras.

@ Frckavi

Gore napišete da ako ljudi ne znaju kako fondovi smiju ulagati onda neka izgube novce. Meni napišete da ako ne znam šta je ponderirano neka se ne blamiram. Koliko ja vidim vi niste dali niti jedan odgovor. Samo se pravite pametni. A niste me baš uvjerili. Što se tiče Amerike ili Hrvatske ili Njemačke ili Brazila odnos s dioničarima i korporativno upravljanje bi svugdje trebalo biti isto. A to je maskimizacija dobiti dioničarima. Što se tiče gore navedenih cijena ja sam ih sve stavio iz razloga da se vidi da nije ni pod kojim prosjekom prosjek 515 nego više. I nemojte se vi brinuti što se ja blamiram. Barem će te imati materijala za napisati super post tipa “Ti ne znaš, a ja znam ali ti neću reči”. Vi ste onaj tip iz latinske poslovice “Si tacuisses, philosophus mansisses”. Zbog vaše genijalnosti sam siguran da znate prijevod

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Da nije ponderirana prosječna vrijednost 512,32Kn?
Ili sam nešto krivo izračunao 😉

LP

Eto što se dešava kada fondovi ne ulažu kada imaju prilike, na viro je ta prilika bila po 200 Kn, a nisu htjeli a mogli su. Sada ih tjeraju jer znaju koliko što vrijedi, tako je bilo na INI mogli su kupovati po 1000 Kn a nisu, inače povijest treba biti učiteljica a ne rušiteljica…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Da nije ponderirana prosječna vrijednost 512,32Kn?
Ili sam nešto krivo izračunao 😉

LP


Ja skinem cijene sa stranice zse.hr u excelu za razdoblje od 14.8 do 14.11 i onda u excelu računam s average. Ne znam kako vi. Na koji ste način vi došli do te cijene?

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Šta kažete ekipa, hoće li se i na VIRU dogoditi isto što i sa INOM ili neće?
Hoće li i ovdje cijena porasti kada ponestane dionica na prodaji ili neće?

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Šta kažete ekipa, hoće li se i na VIRU dogoditi isto što i sa INOM ili neće?
Hoće li i ovdje cijena porasti kada ponestane dionica na prodaji ili neće?

misliš da će početi kupnja dionica prije skupštine, da se sruši odluka?

Treba vidjeti tko kupuje za 533kn sada. Vidjeti čemo u čet

Školovana budala je veća budala od one neškolovane



Šta kažete ekipa, hoće li se i na VIRU dogoditi isto što i sa INOM ili neće?
Hoće li i ovdje cijena porasti kada ponestane dionica na prodaji ili neće?

misliš da će početi kupnja dionica prije skupštine, da se sruši odluka?
[/quote]
Ma ne znam šta da mislim!
Ovo mi sliči na skupljanje ININIH dionica od strane OMF-ova (neograničeno dodavanje naloga na kupnji po određenoj cijeni). Moguće je da OMF-ovi skupljaju dionice kako bi onemogućili odluku, a moguće je da skuplja neka druga protustrana.

Što kaže kolega gklemenc – vidjeti ćemo u četvrtak – osim ako nećemo.

Predloženim delistiranjem Uprava razljutila mirovince

halfte trinken, halfte Šarcu geben

A koliko njima treba glasova da destiliraju dionicu s burze ,dali im je već sad dovoljna količina ili ?(mislim ako mirovinci glasaju protiv a mi se ne pojavimo na skupštini koji im je dovoljan broj glasova da se dionica destilira)

New Report

Close