VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

D-day je 25.08. ako se ne varam.

http://www.poslovni.hr/vijesti/nakon-grka-i-talijani-prodaju-secerane-u-srbiji-185019.aspx

zasto viro ne bi kandidirao za kupnju barem jedne secerane? pa zadro je ionako poznat u vojvodini ako je tamo radio. ako treba zasto ne bismo dokapitalizirali viro za neko preuzimanje. mi idemo vjerojatno u EU, da li bi bilo pametno imati tvornicu iz koje se moze pojacano izvoziti u EU?

Da, mislim da bi bilo pametno za hrvatske vlasnike šećerana posjedovati jednu tvornicu koja neče biti ograničena proizvodnom kvotom, jel nama ista slijedi nakon ulaska u EU. Ali nisam siguran da je i jedan "tabor" (Viro,Sladorana – Osijek) u ovom trenutku financijski sposoban na takvu akviziciju. O političkim značajkama kupnje jedne takve uspješne i izvozno orjentirane tvrtke od strane zapadnih susjeda ne moram ni govoriti, jel je več bilo medijskih uzbuna prošlih godina zbog kupnje srpske repe. Vjerovatno bi se našli i u konkurenciji njemačkih i francuskih "divova" poput Nordzuckera ili Tereosa koje će vjerovatno tu vidjeti svoje interese. Dakle..teško !

http://www.poslovni.hr/vijesti/viroviticka-secerana-u-sijecnju-pocinje-prodaju-dionica-1711.aspx

nista nije tesko, nek izdaju 500 tisuca dionica po nominali, pa da vidis interesa. dakle, dobiju 180ak mil kn kroz javnu ponudu, a iz jos 3 godine dobiti imaju 300 mil kn…hm..u 3 godine, pola milijarde kuna. sve je stvar imamo li volje kao gradjani RH i dionicari Viro-a biti agresivni ili cemo cekati merkelice, obamice i ostale da nam kazu koje projekte trebaju u rh. nesto kao golf, netko se sjeti a onda im mi otvaramo vrata. brijuni stoje zapusteni, pa nam treba doci trump jer on bi tu ulozio. U RH ima dovoljno novca, samo treba gradjanima ponuditi dobre projekte. pa tko je kupio dionice ht-a po 265 kn i ina-e po 1690 kn…kasnije ih se moglo naci i jeftinije….nismo bas tolika sirotinja zar ne.


http://www.poslovni.hr/vijesti/viroviticka-secerana-u-sijecnju-pocinje-prodaju-dionica-1711.aspx

nista nije tesko, nek izdaju 500 tisuca dionica po nominali, pa da vidis interesa. dakle, dobiju 180ak mil kn kroz javnu ponudu, a iz jos 3 godine dobiti imaju 300 mil kn…hm..u 3 godine, pola milijarde kuna. sve je stvar imamo li volje kao gradjani RH i dionicari Viro-a biti agresivni ili cemo cekati merkelice, obamice i ostale da nam kazu koje projekte trebaju u rh. nesto kao golf, netko se sjeti a onda im mi otvaramo vrata. brijuni stoje zapusteni, pa nam treba doci trump jer on bi tu ulozio. U RH ima dovoljno novca, samo treba gradjanima ponuditi dobre projekte. pa tko je kupio dionice ht-a po 265 kn i ina-e po 1690 kn…kasnije ih se moglo naci i jeftinije….nismo bas tolika sirotinja zar ne.


A zašto spominjete staru vijest od nekoliko godina ?

sve je moguće…viro sigurno ima u buducnosti siriti se i kupovati secerane na drugim trzistima…dali ce ici istok ili na zapad…ja se nadam da ce ici na zapad…ako su talijanske secerane u problemima…zasto nebi tamo kupio jednu…

mnogo novca je osigurano kroz dividendu…

time bi omogucili daljnje povecanje proizvodnje koje su vezane uz kvote…treba naglasiti da nase secerane proizvode unutar zadatih kvota…nece biti smanjenja proizvodnje…ali moze doci do zastoja u razvoju na bolje

cone..zanimljiv tekst…upravo se nalazimo u slicnoj situaciji kao 2005…pa cak i u vezi dobiti…

OBAMA................SPASITELJ

nicim izazvana firma ponudila svojim kooperantima 2011 g 20 posto vecu otkupnu cijenu za repu od ugovorene.pravi partnerski odnos.

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

slazem se da je pravi partnerski odnos i da vjerojatno nisu bili primorani ugovorom (mada ne znam), ali ajmo realno. cijene energenata su porasle, secer je poskupio, logicno i da cijena sirovine poskupi.

Podizanje cijene šećerne repe označava samo jednu činjenicu ! Početak rata za sirovinu na ovom području ! Ova godina je bila prilično teška za ugovoriti proizvodnju, jel je interes seljaka bio nizak zbog porasta cijena ostalih kultura. Zato je Viro bio gotovo prisiljen samoinicijativno podignuti cijenu na 300 kn ! I smanjivanje cijene plina kao energenta je ostavilo nešto manevarskog prostora za dodatni financijski manevar i poticanje seljaka na sijanje šećerne repe. Prošle godine je zbog visoke cijene i nedostatka šećera ponovo pokrenuta tvornica u Bijeljini, koja je čak uspijela otkupiti repu sa hrvatskih polja (oko1500 h !) i otkinuti dobar dio "kolača" Viru i Sladorani, dok oni sada opet gledaju u vojvođanska polja i pokušavaju "osvojiti" tamošnje proizvođače višom cijenom.

http://limun.hr/main.aspx?id=739318

Da li je za isplatu dividende potrebno negdje poslati svoje podatke ili??

ako su vam isplatili prvu od 22 kn nedavno, onda nista ne brinite, samo pricekajte. ako ste prvi put dionicar, kopirajte i faksirajte im iskaznicu žiro računa, ugovor o žiro računu, osobnu iskaznicu…, mislim da ce im to biti dovoljno. inače, umalo me navukao adris, atpl i sve te lijepe prilike…ali bome nema vise vrludanja po trzistu kapitala…samo cekam iz godine u godinu dividende od vira…15 kn iz 2006…a joj kad pocnu pljustati one iz 2011 i dalje.

svaka cast vlasnicima.lijepo brinu o dionici. pa ako ste frajeri …prodajte! [thumbsup]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

New Report

Close