VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa najbolje je nakon bitke biti general.Ako ste primjetili ,više uopće ne pišem o Viri osim kad me neko povuče za jezik.Dok je Viro bio 300 kuna,nigdje nije bilo ni Vas ni puno onih koji me prozivaju.Ali zato ima i puno kolega sa kojima sam zajedno ratovao protiv ostatka foruma.Viro je najstabilnija dionica na zse,i onaj ko uđe u VIRU je investitor.A svim brzoprstićima se to ne sviđa,jer su uletili na brzu zaradu i to tek kad je viro prešao 450.Viro nije dionica za burek igrače.A koliko firmi daje dividendu,koliko firmi ima takvu zaradu kao viro,koliko firmi je otkupilo 2 % svojih dionica,koliko firmi se širi kao VIRO.Gle ,probajte se vratiti na 10-11 mjesec i onda pročitajte sve moje postove do sada gdje su iznesene sve činjenice i konkretne stvari,a onda me prozivajte koliko hoćete.Viro je VIRO.

peyo


Nije mi jasno zašto danas nema nikakve trgovine, nitko nije zainteresiran za ovu dionicu?
Na HT-u će zadnji dan pred dividendu biti sigurno veći promet od uobičajnog, bez obzira na cijenu.

nema popusta na gotovinu… [wink]….vjerujem da ce iducih mjeseci ipak ozivjeti trgovina virom..ipak je tu dividenda..a i trezor je spreman za kupnju, u iznosu 3-4 mil kuna, vlastitih dionica..

OBAMA................SPASITELJ

Da li je moguće da više nikoga ne interesira ova dionica- niti ju tko kupuje, a bome se ni ne prodaje, niti piše o njoj?

Ko god razmišlja na duže staze,zaboravio je da ju ima,a pošto je na burzi ponestalo investitora ,ostali burekđije nema prometa.A čim krene bilo kakva vijest dignut će ju tamo gdje joj je i mjesto.Sretno Virovci.

peyo

ja sam je danas prodao i ostatak, nesto dividende nesto razlike u cijeni sve u svemu jako lijepo od VIRA, žao mi je šta nisam prodao po 495 kad je bio, al lako biti sad general poslije bitke, da je ovo dionica na nekoj drugoj eurposkoj burzi sigurno bi vrijedila bar 3 puta skuplje al tu smo gdje jesmo.

A da bi se zaradilo treba prodavati , nitko se nije obogatio na nerealiziranim dobitcima.

sad se pozicioniram malo niže na kupnji oko 380-390 znam da vi to nebi voljeli al ja predviđam da to sad ide malo dolje dan po dan, Kolega peyo VIRO je po meni jedna od najkvlitetnijih dionica al ulazimo u ljetni stagnirajući režim trgovine ,a tad mi je draže da sam u cashu i čekam priliku, a biti će je sigurno.

Kolega botsvana stvarno ste u pravu,ali svaki od nas igra neku svoju igru,svaki od nas razmišlja drugačije.Ja VIRU ne dam ,on stoji i čeka svoj trenutak.Možda da nemam sredstava za igrat se sa ostalim dionicama možda bi jedan mali dio prodao,ali ovako……plaća ide,dividenda podupla godišnju plaću,žena zadovoljna,a ja se mogu igrati sa vama i dalje.Po meni naše su dionice sve podcijenjene,i zato nisam ni u jednom trenu pomišljao novac stavit u banku i kamatariti.Svaka naša dionica će dati o noliko koliko ne može ni jedna banka u 50 godina.Pa ajmo pričekati neka vrijeme odradi svoje.U svakom slučaju sretno Vama a i svim ostalim kolegama.

peyo

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/viro-potvrdena-dividenda-od-22-kune,109639.html

Počela rasprodaja..tko sakuplja i zašto samo nebo zna odgovor.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Sad drhtave rucice rade posao.

Ovaj prodavač ispada više nego smiješan prodavati VIRO po ovim cijena e to treba stvarno znati.


Ovaj prodavač ispada više nego smiješan prodavati VIRO po ovim cijena e to treba stvarno znati.

Bilo bi lijepo čut opravdanje raiffeisenovaca zašto istresaju svoje dionice na ovim cijenama. Ne sumnjam da i dalje kupuje trezor.

Aktualno dionica može sa sadašnjim fundamentima djelovat skuplja, al budućnost ( ne tako daleka ) nosi puno veću dobit i popravljanje fundamenata i glup je stav da jedan dugoročni ulagač kao šta je omf nema strpljenja da pričeka taj trenutak i onda naplati svoje ulaganje ( ako su se baš napenalili prodat dionice i uložit u nešta drugo ).

Samo to su naši omf-ovi, poznati po tome da kupuju dionice kad jako poskupe, a zatim prodaju na puno nižim vrijednostima. Nenadmašna logika.

Sad nam ostaje da čekamo financijsko izviješće za prvi kvartal, vjerojatno će bit bombon. A kako će najveći prodavači na to reagirat vidjet ćemo. Ja i dalje vjerujem da dionica u sebi ima potencijala da se trži na 700 kuna, al pričekat ćemo cjelokupni razvoj situacije.

Pitam se usput šta razmišlja uprava. Možda bi im se isplatilo ponudit na ovim cijenama omf-u da otkupe sve njihove dionice…sve bi se lijepo mogli dogovorit jednom čistom transakcijom, ako obje strane u tome nalaze interes…onda bi i cijena dionice bila oslobođena ovog tereta pritiska na prodaju.

never surrender

Zar nema vecina ulagaca filozofiju da kupuju kad raste i prodaju kad pada?Zalosno ali istinito.Potpis na cijeli post.

New Report

Close