VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Konkurencija se bacila na posao.
Viro 1kg šećera 7,29.
Kandit 1kg šećera 7,59. ( 30 lipa tj 4 posto skuplje )

Nego imali itko ideju kakav efekt će na financijsko izviješće za 1.kvartal izazvat ona akvizicija slavonija nove?? Imaju aktivu oko 110 milijuna kuna, obaveza oko 40 milijuna, prihode od oko 45 milijuna a posluju s minimalnom dobiti. Viro je za kupnju 76 posto dionica izdvojio nekih 57 milijuna kuna.

da zanimljivo ce biti pratit dogadjanja oko dobiti…takodjer se nadam dobroj dobiti…narocito za 3 kvartal nakon ljetne sezone…jer ovog ljeta turizam ce cvjetat…a biti ce jos preuzimanja…navodno planiraju kupiti seceranu na trzistu europske unije…tu ce takodjer biti velikih izdataka…ostaje nam da vidimo…u svakom slucaju slatko je tu [thumbsup]

OBAMA................SPASITELJ


Cijena Vire ce u narednih mjesec dva biti izmedu 1700 i 2000,a tu ce i ostati,jer stvarno ima razloga i opravdanja za takav rast.

Tako je govorio simpatični Peyo 8.2.2011. ,dakle danas je po njegovom VIRo rebao biti između 1700 i 2000… kako neke ljude shvatit ozbiljno?

možda ne baš toliko, ali između 700-1000 joj je svakako mjesto



Cijena Vire ce u narednih mjesec dva biti izmedu 1700 i 2000,a tu ce i ostati,jer stvarno ima razloga i opravdanja za takav rast.

Tako je govorio simpatični Peyo 8.2.2011. ,dakle danas je po njegovom VIRo rebao biti između 1700 i 2000… kako neke ljude shvatit ozbiljno?
[/quote]

Peyo ima svoju računicu. Al kako shvatit ozbiljno rajfajzen omf?

Kupovao po 1300 prodavao po 350 kuna.

I sad su nedavno žestoko prodavali od 440 sve do 400 kuna. A vidi sad, cijena nabrzinu došla do 465 kuna, a samo se lupa po asku. Jedino još laici onako gube novce ko rajfajzenovci.

Kako njih shvatit ozbiljno, a radi se o omf-u???

never surrender

Ah, fondove odavno ne shvaćam ozbiljno. Svatko naravno ima svoju računicu, ali neki zaista pišu nebuloze i smiješne prognoze… hoće li sada doći Peyo i reći: Žao mi je, stvarno sam gadno fulao, malo mi je neugodno.. ako hoće svaka mu čast, ali nekako sumnjam..

Jednostavno mi je neshvatljivo kako ljudi svašta pišu i stoje iza toga i kada se pokaže kao totalna nebuloza…


Al kako shvatit ozbiljno rajfajzen omf?

Kupovao po 1300 prodavao po 350 kuna.

I sad su nedavno žestoko prodavali od 440 sve do 400 kuna. A vidi sad, cijena nabrzinu došla do 465 kuna, a samo se lupa po asku. Jedino još laici onako gube novce ko rajfajzenovci.

Kako njih shvatit ozbiljno, a radi se o omf-u???


Možda su dionice iz OMF-a RBA manageri, brokerčići prodavali sebi, svojoj rodbini, ljubavnicama – a nakon isteka dana prava na dividendu će te dionice opet prodati OMF-u. Na taj način si krpaju kućni budžet u doba krize. Mislim da bi tu HANFA trebala usmjeriti svoj teleskop [yawn]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

ni meni nije jasan cilj prodaje dionica…skupili su novca u iznosu, vjerojatno 0,000000000001 posto njihovog kapitala…neznam…a uz sve to imaju povlaštene informacije prije svih…sto je i logicno na udjel koji imaju u pojedinoj tvrtki…a znam da nemaju bas ni jedan razlog za prodaju ove dionice [wink]

OBAMA................SPASITELJ



Al kako shvatit ozbiljno rajfajzen omf?

Kupovao po 1300 prodavao po 350 kuna.

I sad su nedavno žestoko prodavali od 440 sve do 400 kuna. A vidi sad, cijena nabrzinu došla do 465 kuna, a samo se lupa po asku. Jedino još laici onako gube novce ko rajfajzenovci.

Kako njih shvatit ozbiljno, a radi se o omf-u???


Možda su dionice iz OMF-a RBA manageri, brokerčići prodavali sebi, svojoj rodbini, ljubavnicama – a nakon isteka dana prava na dividendu će te dionice opet prodati OMF-u. Na taj način si krpaju kućni budžet u doba krize. Mislim da bi tu HANFA trebala usmjeriti svoj teleskop [yawn]
[/quote]

joj, pa vi ocekujete da odrade svoj posao. suviše trazite, ovo je RH a ne Norveska ili Australija.

2 dana do dividende a cijena pada???


2 dana do dividende a cijena pada???

Pa to ti je sasvim normalno. Tko daje dividendu magarac. Bolje prikazat gubitak u izviješću nego obznanit da ćeš viška novca dat dioničarima.

Cijena dionice je tako nakon objave da će uopće bit podijeljena dividenda pala kroz pet dana za 10 posto. Tako se to radi na našoj burzi, pošteno do kraja.

never surrender

Ne sekiraj se – danas i sutra do 480 a onda pad za dividendu.


2 dana do dividende a cijena pada???

Nek pada!
Ja iskoristio prilku pa dokupio još malo po 436.
To mora opet doći na svolje

New Report

Close