VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve bi ovo stajalo da Hrvatska ne ulazi u EU a onda kud koji mili moji. Najvjerojatniji scenarij je likvidacija i vjerojatna isplata po book-u za dioničare. Koliki je ono book?

300 kn?

Da i čim uđemo u EU,sve naše tvrtke ključ u bravu.Šta je sa vama ljudi moji.Dario ja pamtim tvoj post i na toj cijeni i izlazim.Držite se kolege virani,Viro je jedna od najjačih dionica na našoj burzi,a kad ljudi to shvate………………KNF——-Kupujem novog Ferarija

peyo


Sve bi ovo stajalo da Hrvatska ne ulazi u EU a onda kud koji mili moji. Najvjerojatniji scenarij je likvidacija i vjerojatna isplata po book-u za dioničare. Koliki je ono book?

Znalac,zasto bi to bilo tako?

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


Sve bi ovo stajalo da Hrvatska ne ulazi u EU a onda kud koji mili moji. Najvjerojatniji scenarij je likvidacija i vjerojatna isplata po book-u za dioničare. Koliki je ono book?

[lol] [lol] prejako

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



Sve bi ovo stajalo da Hrvatska ne ulazi u EU a onda kud koji mili moji. Najvjerojatniji scenarij je likvidacija i vjerojatna isplata po book-u za dioničare. Koliki je ono book?

Znalac,zasto bi to bilo tako?

[/quote]
Cijena na burzi bi bila daleko viša da to nije poznato odavna. Upitaj se zašto Viro na domaćem tržištu prodaje uvozni šećer od trske a izvozi naš domaći od repe u EU.

znaći sve će se šećerane u hrvatskoj ugasit hahahahaha, bravo znalac ti znaš sve, ajde onda reci zašto se izvozi od repe šećer u eu




Sve bi ovo stajalo da Hrvatska ne ulazi u EU a onda kud koji mili moji. Najvjerojatniji scenarij je likvidacija i vjerojatna isplata po book-u za dioničare. Koliki je ono book?

Znalac,zasto bi to bilo tako?

[/quote]
Cijena na burzi bi bila daleko viša da to nije poznato odavna. Upitaj se zašto Viro na domaćem tržištu prodaje uvozni šećer od trske a izvozi naš domaći od repe u EU.
[/quote]
Moze li netko od vas koji prate Viro duze vrijeme ovo prokomentirati?
Nino,Peromadjar? Hvala

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

@Br333,
nisam upućen, jasno velim.

Što se tiče izračuna FCF-a i EBITDA preko fcf-a tj. DCF metode gdje se dobijaju vrijednosti od 1800kn po dionici(odnosno 890kn) na osnovu novčanog toka 2010.-2014.godine i rasta od 5% godišnje je konzervativna metoda a Viro radi ogromne investicije, tako da bi to moglo biti i bolje od moje procjene.
Naravno, zavisi o ciklusu ekonomije, cijenama na svjetskom tržištu, makroekonomiji, stanju u Hrvatskoj "te sve to trenutno ide na ruku Viri".


@znalac3
,
pošto sam radio procjenu na osnovu 2010.godine i narednih godina, za koje mislim da nećemo biti u EU što vam nije jasno, odnosno vaš komentar ne stoji jer dok mi uđemo u EU do tada Viro može stvoriti ogromnu vrijednost(vidljivo iz CF i FCF-a).

p.s.ne znam zašto svi misle da čim uđemo u EU, slijedi propast Vira i nekih tvrtki, dobro postoji opasnost od smanjenja kvota i možda od 3 tvornice opstanu dvije ali treba napomenuti da postoje i druga tržišta.

Štednja je mudrost trošenja.





Sve bi ovo stajalo da Hrvatska ne ulazi u EU a onda kud koji mili moji. Najvjerojatniji scenarij je likvidacija i vjerojatna isplata po book-u za dioničare. Koliki je ono book?

Znalac,zasto bi to bilo tako?
[/quote]
Cijena na burzi bi bila daleko viša da to nije poznato odavna. Upitaj se zašto Viro na domaćem tržištu prodaje uvozni šećer od trske a izvozi naš domaći od repe u EU.
[/quote]
Moze li netko od vas koji prate Viro duze vrijeme ovo prokomentirati?
Nino,Peromadjar? Hvala
[/quote]
Koliko znam, ovo je točno.
http://www.vecernji.hr/biznis/francuzi-nam-zbog-srbijanskog-kralja-secera-smanjuju-kvote-clanak-259453
Priča ide od toga da je proizvodnja šećera iz šećerne trske bitno jeftinija od proizvodnje šećera iz šećerne repe jer je sirovina jeftinija. Ali pošto se nigdje u RH, a vjerujem niti u EU, ne uzgaja šećerna trska svi proizvođači su tradicionalno sadili repu i iz nje proizvodili šećer. Kako je u Europi bilo puno proizvođača šećera i ljudi koji su radili u toj industriji, EU je zatvorila svoje tržište šećera da zaštiti svoje proizvođače od jefinog šećera iz Indije i Brazila, ali je isto tako poticala smanjenje broja proizvođača unutar same Unije. Tako je npr. svaki proizvođač dobio određenu kvotu koliko smije proizvesti, a ako odluči zatvoriti tvornicu, dobit će i poticaj za zatvaranje od EU, a svoju kvotu može prodati nekom drugom proizvođaču. Zato su se zatvorile brojne šećerane po EU, pogotovo u novijim članicama. Mislim da Slovenija više uopće nema šećeranu, a u Mađarskoj ih je ostalo 1-2. Najvećim djelom su ih pokupovali francuzi i njemci, prebacili kvote na svoje vlastite šećerane i pobrali poticaj za zatvaranje. Tako da nam kvota ne gine, jedino je pitanje kolika će biti.
Što se tiče prodaje šećera iz repe u EU, cijena koju naši proizvođači mogu tamo ostvariti je viša nego ona u RH. Pošto se u EU može prodati samo onaj šećer koji je proizveden iz hrvatske šećerne repe, a trenutno u EU smijemo izvesti 180 tisuća tona (60 tisuća po šećerani), sve tri šećerane skoro cijelu svoju proizvodnju iz šećerne repe izvoze u EU. Samo manji dio ostaje za potrošnju u RH, a ostatak potražnje se pokriva proizvodnjom šećera iz šećerne repe.
Eto.


Sve bi ovo stajalo da Hrvatska ne ulazi u EU a onda kud koji mili moji. Najvjerojatniji scenarij je likvidacija i vjerojatna isplata po book-u za dioničare. Koliki je ono book?

[lol] [lol] [lol]

OBAMA................SPASITELJ




Sve bi ovo stajalo da Hrvatska ne ulazi u EU a onda kud koji mili moji. Najvjerojatniji scenarij je likvidacija i vjerojatna isplata po book-u za dioničare. Koliki je ono book?

Znalac,zasto bi to bilo tako?

[/quote]
Cijena na burzi bi bila daleko viša da to nije poznato odavna. Upitaj se zašto Viro na domaćem tržištu prodaje uvozni šećer od trske a izvozi naš domaći od repe u EU.
[/quote]

ovo sam nagradio sa ocjeno 100…znalac ti si car…izadji na izbore imas moj glas [lol]

OBAMA................SPASITELJ

Hvala frckavi,nino.Znaci postoji ozbiljna opasnost da se jedna od secerana ugasi.
Ipak cu preskociti ovu dionicu,pozdrav

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

New Report

Close