VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

drzava sve skupa 17,53%

http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:52:752516510318412::NO:RP::

SLDR-R-A:

2. MINISTARSTVO FINANCIJA 454.629 dionica = 13,75%
3. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 125.117 dionica = 3,78%

= 17,53%

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Opet netko rusi cijenu nicim izazvan…

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”


Opet netko rusi cijenu nicim izazvan…

Kolega, pa to vam trolovi iz rajfajzen omf ruše, kako niste shvatili do sada? Pa nitko živ ( il barem nitko normalan ) osim njih ne prodaje. Ja strpljivo i mudro čekam da iskipaju sve šta imaju, jer šta je manje špekulanata, logično, to će cijena dionice bit stabilnija.

A kad rasprodaju ( daj Bože šta jeftinije, ipak su zaslužili svojim neznanjem ovakve gubitke ), eto mene opet nazad ful u dionicama. I onda ću jedva čekat FI za 2011 ( il barem za prvu polovicu godine ).

never surrender

Moga sam i mislit ko je nikidan sroka na 400 kuna

7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 26.403 1,90 -500 kom

Kolega, ako pratite šta se piše na zadnjih par strana, pa to vam je trebalo bit jasno i prije nego otvorite skdd ko je prodavao i zašto. Ne treba više trošit riječi na špekulante.

Nego, moj je prijedlog za omf-rajfajzenovce da se prestanu sramotit i postave na prodaji na kamaru tih svojih 26 000 komada, pa nek biraju hoće li stavit na 350 il 400 kuna, svejedno je, samo neka stave, bar na minutu i situacija će se riješit na svestrano zadovoljstvo. Pa ionako im je sve preko 350 kuna premija, tako su službeno izjavili, pa po 400 će to bit super ulov. I nek ulažu onda te novce gdje im je volja. Ovako se samo pate i prosipaju svoj ionako jadan ugled u ulagačkoj zajednici.

never surrender

a ima li to veze s tim sto je sve manje zaposlenih a sve vise umirovljenika, a treba te mirovine isplacivati? a treba nesto i prodati jel da, ako su im recimo ht ili nesto broj 1 i broj 2, treba odnekuda i namaknuti novac…a mozda ce i kupovati tko zna?

Ajmo više taj target price gospodo! Pa nećemo ga valjda čekat 2 mjeseca?!

Znam, znam, teško je to računat kad ovako rastu cijene šećera, a prihodi prošle godine 20 posto veći nego su predviđeni, a još se planiraju povećavat… a sve više je zainteresiranih kupaca šećera radi nestašice…i nije samo EU u igri…treba prodat i susjedima bar 50-60 000 tona ove godine, ako ne i više…

Vaš link
Sugar shortage likely in RS

I još ta prokleta akvizicija Slavonija Nove, uf šta je to svima pomrsilo račune…i još ta kompeticija za apsolutno vlasništvo u Sladorani…a francuzi nikako da ukinu te kvote…ma stvarno je teško računat dcf, a gdje još dat normalan target…

I koliki će onda bit? 340? 360? Il možda 300? Hoćemo stavit preporuku prodat? Pa tako je sve krenulo rasprodajom dionica, zašto ne i završit?

P.S. još čekam iskrcavanje, nadam se da nije gotovo…nemojte me sad razočarat

never surrender


ma stvarno je teško računat dcf, a gdje još dat normalan target…

P.S. još čekam iskrcavanje, nadam se da nije gotovo…nemojte me sad razočarat


Poštovani,
treba strpljenja i vremena(gledajte na rok 3-5 godina) te skupljajte količine dionica Vira ukoliko ste utvrdili podcijenjenost. Nemojte se zamarati sa targetima od RBA analitičara ili (ras)prodajom RBA OMF.
Evo izračun preko EBITDA i FCF-a od mene, uzmite sa rezervom i nije nagovor na kupnju ili prodaju.
Slobodni novčani tok (engl: free cash flow-FCF) predstavlja novčani tok koji je na raspolaganju svim ulagačima (investitorima i kreditorima),nakon što se podmire izdaci za neto kapitalne investicije.

Dakle, za 2010.godinu je FCF oko 211 mil.kn.
Koristeći procjenu rasta 5% godišnje do 2014.godine dobijemo rezidualnu vrijednost od 2.894.731.647 kn, to svedemo na SVRV i dobijemo 1.668.455.670 kn i na kraju podijelimo sa brojem dionica TEV per share 1840 kn. Zaključak je da bi vrijednost Vira bila 1840 kn ukoliko nastave rasti po 5% u narednim godinama u FCF-u.

Ukoliko računamo preko EBITDA, po meni puno kvalitetniji pokazatelj poslovanja i osobno draži to bi bilo ovako:
EBITDA per share 76,00
cijena 03/11 (P) 430,00
P/EBITDA 5,66
TV preko EBITDA 607.867.237
SVTV 350.360.469
TEV preko EBITDA 1.238.124.490
TEV per share 893

Dakle, uz 103 mil.kn ebitda koliko je iznosila u 2010.godini i rastom od 5% u narednim godinama(za 5 godina računato) bi cijena dionice trebala biti 893 kn.
[thumbsup]

Štednja je mudrost trošenja.

svaka cast nino…al ovih 5% ce vam pomrsit racune…pero bit ce tu jos salavonija i ulaganja…za 5 god target 2500-3000…zivi bili…cuvajte ovaj post negdje da ga ne trazim kasnije po forumu 🙂

OBAMA................SPASITELJ

Evo kolega nino mi je ubio svu zabavu…valjda neće zbog njega još neki menadžer ostat bez posla
[smiley]

Lijep izračun, ovime se pokazalo da se do izračuna intrizičke vrijednosti firme može doći na više načina. Samo bih ovdje još dodao da će EBITDA kroz par godina porast puno većom stopom od tih 5 posto, po mom računu će dosegnut vrijednost od preko 50 posto u odnosu na sadašnju ( tj preko 150 milijuna ). Lijep pozdrav svima.

never surrender

Sve bi ovo stajalo da Hrvatska ne ulazi u EU a onda kud koji mili moji. Najvjerojatniji scenarij je likvidacija i vjerojatna isplata po book-u za dioničare. Koliki je ono book?

New Report

Close