VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://globus.jutarnji.hr/svijet/ja-sam-za-hrvatsko-srpsku-secernu-uniju

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Preuzimanja-i-spajanja/Za-Termes-nastala-obveza-preuzimanja-IPK-Kandit

jel ovo nesto slicno kako je franck odrađen? svašta u lijepoj našoj. tko je vlasnik ove šećerane?

Aha, Žito i IPKK…znači da je i IPKK kupovao samog sebe.

bok ljudi
jel se zna gdje je dno
dobre vijesti dolaze a ovo sve kontra

Ako cemo o RH, ovo je dno i tu cemo biti do 2012. Ako cemo o viro, dno je proslost, kupujte kap po kap i nema zime.

kupovao sam kap po kap, ali minus nije kao kap
nego kao velika lokva do gležnja

Kolega bit če bolje svi smo nekako pesimistični ,evo novosti ima još kad uprava potvrdi dividendu,,,a ja moram malo istražit ovog Kostiča naime u bivšoj vojsci bio mi je Kostič zapovjednik još u Yugi.Da se malo naoružamo dogovorimo bit če ovdje ljepe zarade,,,,

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

http://marketpublishers.com/report/consumers_goods/food_beverage/sugar_industry_in_hungary_business_report.html

kreditna kartica pa dobijete uvid…

Inace, nakon otpada iz industrije aluminija, mozda bi trebalo saditi repu zestoko i prodavati madjarima…a to bi mogao viro raditi..zasto ne kupiti oranice u BiH…jeftinija radna snaga, pa repu za sebe i za madjare…i dalje….

Evo cone se naljutio ,,,,viro mu pao vjerovatno nije htio prodat po 500 ,,,kol.viro če kupovat repu ,nemora davat seljacima repro materijal jel isti ti su prodavali nama gnoivo od repe pa kod nekih repa bude ko mrkva a i država im mora davat poticaje,,,ovako je bolje kupit repu i preradit a ugovore podjelit ljudima koji imaju prinos.Evo baš i sebe našo na Googlu zanimljivo kako oni znaju,,,, [lol] ds potječem iz bosne,,,,da možda za Osmanskog carstva. [wink] [lol] [lol]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


http://globus.jutarnji.hr/svijet/ja-sam-za-hrvatsko-srpsku-secernu-uniju

Najzanimljiviji je ovaj dio o suradnji i budućnosti naših šećerana:

peromadjar, 25.02.2011. u 17:33
Onoga dana kad Srbija i Hrvatska postanu dio EU, naći ćemo se na tržištu od pet stotina milijuna ljudi. Ako ne postanemo regionalno veći, mi ćemo nestati. Kupiti će nas veće kompanije. To je sigurno, garantiram vam.

By the way jel netko primjetio netrpeljivost Kostića prema našim šećeranama il želju za dominacijom u regiji na račun naših šećerana, kako je pisano u tekstu dan ranije? Naravno da ne, jer to su čiste izmišljotine.

Čovjek naglašava da je potrebna dobra međusobna suradnja i organizacija ako želimo da naše firme ostanu naše. Spomenute dvije šećerane u tekstu Viro i Sunoko su zapravo lideri u ovoj regiji i već samostalnim djelovanjem na zahtjevnom tržištu kao šta je EU ( svaka za sebe ) mogu napravit prilično puno i razvijat se do određene mjere izvrsnosti.

No u jednom trenutku će se naći pred iskušenjima obzirom da su i jedna i druga premale na europskoj karti i ne toliko financijski moćne da se odupru velikima, a i zahtjevima tržišta, gdje će doći otvorene ponude firmi tipa Suedzuckera il Agrane il neke treće francuske il španjolske kompanije koja će ih pokušat kupit.Tako to funkcionira u kapitalizmu. A kupit će ih sigurno jer su ove firme kasice-prasice, obzirom koliko su značajne u svojoj funkciji u gospodarstvu regije, tržišnom udjelu, zaradi itd.

Iz tog razloga je bitno prepoznat da ova firma vrijedi ( a i druge slične ) i da vrijedi ulagat u nju. Ne govorim samo o malim dioničarima već i državi i velikim dioničarima koji bi trebali bit prvi koji trebaju znat primarne interese. Zato mi ne ide u glavu iz kojih razloga se jedan ozbiljni ulagač kao šta je omf igra s ovim dionicama pa ih ko pijan rasprodaje iako ih je kupovao 3 put skuplje, kao da želi minirat sve napore ove firme, a ovo šta rade je samo pospješenje da se strateški bitna firma obezvrijedi i jeftino padne u ruke stranaca, koji će onda bit u poziciji dominirat važnim sektorom i izvlačit velike profite, i to u našem dvorištu i na našim naporima. Jel to cilj jednom omf-u i na kraju državi koja je omf stvorila? Nisu mi jasni nikako.

Dobit će se iovako ionako povećavat iduće kvartale i godine, pa će ebit iznosit preko 100 milja kuna, i koliko god netko pokušao ocrnit ovu dionicu na forumu stvarna vrijednost će joj samo rast. Već sad vrijedi daleko više od svoje tržišne kapitalizacije koja je presmješna, a budući rezultati će to pokazat u narednim mjesecima i godinama.

A koliko zaista firma vrijedi ćemo vidjet jednog dana u budućnosti kad se dogodi ono o čemu Kostić priča, kad netko krene u preuzimanje. To je naša inače standardna priča o valuaciji vlastitih firmi…sjetimo se ine i svima će bit jasno. Nije ovo nekakvo drukanje već realnost, naše firme jeftino završavaju u rukama stranaca.

never surrender

Nije li 2007 bila priča da će se ukinuti jdd kotacija?

nude nam suradnju jer vide konkurenciju i koliko smo ojačali u zadnjih 5 godina…viro ce biti lider regije…kakvi srbi…idemo na zapad

OBAMA................SPASITELJ

New Report

Close