VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da li je neko proucio koliki ce biti BV sa pripajanjem sladorane?
U ovm clanku http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Rezultat-Vira-i-Ine-bolji-u-2010.-Podravka-ENT-Adris-i-HT-nesto-slabiji?homesrclink=carousel najvaljuje se konsolidirani prihod od oko 1 milrd kuna , a neto dobit 3% , znaci cca 30 mil kn. Jasno rijec je o konsolidiranim podacima

VIRO +
Povećana sjetva kompenzira vremenske neprilike

Ana Franin iz Raiffeisena smatra da bi Viro mogao ostvariti znatan rast prihoda od 32 posto u odnosu na 2009. godinu. Ta se prognoza temelji na rezultatima za prvih devet mjeseci 2010., ali i na povećanju ugovorene sjetvene površine koja bi nadoknadila smanjeni urod zbog vremenskih neprilika.

„S obzirom na to da očekujemo objavu konsolidiranih rezultata, za 2010. godinu uključili smo proporcionalni dio rezultata Sladorane pa bi se konsolidirani prihod od prodaje trebao gotovo udvostručiti 1,03 milijarde kuna). Očekujemo znatno nižu konsolidiranu operativnu maržu u odnosu na prošlu godinu zbog niže profitabilnosti Sladorane, a razlog su viši troškovi zaposlenika u odnosu na Viro. Također, za 2010. godinu očekujemo niži gubitak iz financijskog poslovanja te neto maržu nešto višu od 3 posto“, poručuje Franin.

Poskupili mlijeko, voće, povrće, meso, šećer…

Nakon rekordnog skoka cijene benzina uslijedilo je povećanje cijena najosnovnijih životnih namirnica: mlijeka i mliječnih proizvoda, voća, povrća, mesa i šećera, navodi portal supermarketi.info

Supermarketi.info bilježe i poskupljenja šećera za 6,56 posto…………………………..

——————————————————————————–

Bankamagazin Objavljeno 24.1.2011

peyo

Ajmo malo odmaknuti se od Zuckera. Btw 3% je premalo..bit ce to mnogo vise jednog dana…uh milijarda prihoda..to je to…danas sam opet u viro. i to jako dugo, sve dok budemo tankali etanol u auta.

pogledajte sto je covjek s "grande cohones" sto bi rekao blazicko pricao kad drugi nisu imali to. I to nakon emisije u kojoj gostuje MŽ…nevjerojatne oprečnosti.

http://www.youtube.com/watch?v=7UBE737lcl0&feature=player_embedded#!


Da li je neko proucio koliki ce biti BV sa pripajanjem sladorane?
U ovm clanku http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Rezultat-Vira-i-Ine-bolji-u-2010.-Podravka-ENT-Adris-i-HT-nesto-slabiji?homesrclink=carousel najvaljuje se konsolidirani prihod od oko 1 milrd kuna , a neto dobit 3% , znaci cca 30 mil kn. Jasno rijec je o konsolidiranim podacima

Ukljucujuci sve kupljene dionice? dobit je realno mnogo veca? ulaganja u 2010? ovo mora jednom ici na 100 mil kn dobiti.

šećer u sad-u raspitajte se za cijenu tamo.

http://www.pulpfusion.com/pulpfusion/uploadfiles/ASA_9/Sugar_Price_Survey.pdf

preslozeno je ovo….ali energija u kemijskim vezama ostaje energija…iz 4 kalorije u šećeru…odemo na 7 kalorija u etanolu…uz gubitke naravno…ali kako onaj zakon glasi…energija ne nestaje, ona prelazi…a gdje su jos potrebe farmaceutske industrije, piling kreme na bazi secera….

cone još jednom bravo,ja sam odustao od pisanja,ali vidim da se ljudi lagano bude iz sna -bid sve jači- ask standard,nekoliko plašitelja koji se brzo povlače sa prve linije i na bidu kupe mrvice koje nisu stigli uzeti na vrijeme.Imamo priliku vidjeti kako svaki dan pojedina dionica leti.Viro je na redu za let ,ali takav uzlet koji nas čeka, naša burza još nije vidjela.Svi moji postovi i čačkanja se lagano ostvaruju,pa sad još jedino SRETNO SVIMA.

peyo



Da li je neko proucio koliki ce biti BV sa pripajanjem sladorane?
U ovm clanku http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Rezultat-Vira-i-Ine-bolji-u-2010.-Podravka-ENT-Adris-i-HT-nesto-slabiji?homesrclink=carousel najvaljuje se konsolidirani prihod od oko 1 milrd kuna , a neto dobit 3% , znaci cca 30 mil kn. Jasno rijec je o konsolidiranim podacima

Ukljucujuci sve kupljene dionice? dobit je realno mnogo veca? ulaganja u 2010? ovo mora jednom ici na 100 mil kn dobiti.
[/quote]

pa vec je bilo oko 100 mil, 2006 ili 2007 ako se ne varam

e pa da, to i cekam…a onda mozemo dalje…EU je spustila brutalno zastitnu cijenu…ali zato postoje brojne opcije kud dalje s energijom kemijskih veza u zuckeru…jel se uopce ista drugog secera prodaje u hr a da nije viro-zupanja ili kandit? ne mislim na franckov u prahu…

Lijepi moj stoper bog ti dušu prosti……………………………sve ovo je sad svi oni šta su ušli na 300,ali poštujem odluku svakoga lova je lova,ja vjerujem u puno,puno više.IL si bos,il si hađija….

peyo


Lijepi moj stoper bog ti dušu prosti……………………………sve ovo je sad svi oni šta su ušli na 300,ali poštujem odluku svakoga lova je lova,ja vjerujem u puno,puno više.IL si bos,il si hađija….

Ja vjerujem da nema šanse da ću ovo prodavat ispod 800, a dok ne dođe do 700 neću ni gledat šta se događa na burzi s cijenom.

Ako po svemu ina vrijedi 3500, igh 2000, a ledo 6500, onda viro vrijedi 800. Točka. Ne znam zašto se uopće natežete oko širenja proizvodnje, modernizacije, povećavanja zarade, etanola i koječega. Vrijedi 800 kuna.

never surrender

New Report

Close