VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Trejderima je uvijek "susjedova trava zelenija". Sad su primijetili neku dionicu koja je pala više nego Viro pa udarili rasprodavati dionice Vira da bi kupili neko trejdersko sm… od dionice. Takvi nam ovdje ne trebaju, bolje da izađu.

U međuvremenu…

http://www.zse.hr/default.aspx?id=32925


Bilo je tamo na bidu i velikih naloga pa nikad ne znaš koji su prijateljski a koji nisu. Ne mora biti sve onakvo kako na prvi pogled izgleda.

who dares, wins

@lacosta

Prvo bi primjetio da ulažete tehnički i to prateći crobex a na viro ne primjećujete izlazak
iz dugačkog padajućeg kanala kojeg su se trejderi držali ko pijan plota već čitavih 12 mjeseci.
Što se tiče vira meni je bitno da su prešli zenit zaduženja pametnim postavljanjem prije
krize, da su počeli povečavat prodaju, pa okrupnjivanje sladoranom, pa završena modernizacija.
Možemo još dodat pomanjkanje ponuda šećera u EU. Dobro ima tu i stvari koje mogu ići
u prilog lošijem rezultatu ko cijena plina ili prečeste kiše .
Ali sam viro daje do znanja da idu prema naprijed skupljajući trejderske količine.
Mislim da ona stara idemo svi gore ili dole više ne prolazi.

Sretno


@lacosta

Prvo bi primjetio da ulažete tehnički i to prateći crobex a na viro ne primjećujete izlazak
iz dugačkog padajućeg kanala kojeg su se trejderi držali ko pijan plota već čitavih 12 mjeseci.
Što se tiče vira meni je bitno da su prešli zenit zaduženja pametnim postavljanjem prije
krize, da su počeli povečavat prodaju, pa okrupnjivanje sladoranom, pa završena modernizacija.
Možemo još dodat pomanjkanje ponuda šećera u EU. Dobro ima tu i stvari koje mogu ići
u prilog lošijem rezultatu ko cijena plina ili prečeste kiše .
Ali sam viro daje do znanja da idu prema naprijed skupljajući trejderske količine.
Mislim da ona stara idemo svi gore ili dole više ne prolazi.

Sretno


Nije bitno kako ulažem ,osnovni princip prilikom mog ulaganja je što jeftinija kupnja ako je moguće ,a onda u konačnici daje i bolju zaradu u postotku.
trejdanja me konkretno ne zanimaju previše,
Što se tiče Vira ,znam kako posluju,znam da imaju pametne poteze i ciljeve,manje je bitno ako krenu gore ili dole,imam svoje ciljeve ako krene ispod 300 kn ,prema 250 kn kupujem ,ako krenu iznad 300 kn prema 350 kn-400 kn ne kupujem.



@lacosta

Prvo bi primjetio da ulažete tehnički i to prateći crobex a na viro ne primjećujete izlazak
iz dugačkog padajućeg kanala kojeg su se trejderi držali ko pijan plota već čitavih 12 mjeseci.
Što se tiče vira meni je bitno da su prešli zenit zaduženja pametnim postavljanjem prije
krize, da su počeli povečavat prodaju, pa okrupnjivanje sladoranom, pa završena modernizacija.
Možemo još dodat pomanjkanje ponuda šećera u EU. Dobro ima tu i stvari koje mogu ići
u prilog lošijem rezultatu ko cijena plina ili prečeste kiše .
Ali sam viro daje do znanja da idu prema naprijed skupljajući trejderske količine.
Mislim da ona stara idemo svi gore ili dole više ne prolazi.

Sretno


Nije bitno kako ulažem ,osnovni princip prilikom mog ulaganja je što jeftinija kupnja ako je moguće ,a onda u konačnici daje i bolju zaradu u postotku.
trejdanja me konkretno ne zanimaju previše,
Što se tiče Vira ,znam kako posluju,znam da imaju pametne poteze i ciljeve,manje je bitno ako krenu gore ili dole,imam svoje ciljeve ako krene ispod 300 kn ,prema 250 kn kupujem ,ako krenu iznad 300 kn prema 350 kn-400 kn ne kupujem.
[/quote]

Hm kolega čudna je to vaša misao, znači govorite da niste trejder a na 250 bi kupovali
no u tom slučaju možete samo računat na kratki odbijanac jer onda definitivno produžuje
na 200 a to bi značilo da je nešto definitivno krenulo loše po virovo poslovanje.
Dok bi u slučaju rasta prema 350 odustali od kupnje a što bi bio znak dobrih očekivanja
virovog poslovanja.
Znači vračamo se na činjenicu da ste trejder i u skladu s tim navijate za pogoršanje
poslovanja ako ćemo reči za propadanje vira, a tu opet dolazimo na ono naše poznato
priželjkivanje rušenja i destrukcije ili ti po seljački guštanja kad susedu crkne krava.




@lacosta

Prvo bi primjetio da ulažete tehnički i to prateći crobex a na viro ne primjećujete izlazak
iz dugačkog padajućeg kanala kojeg su se trejderi držali ko pijan plota već čitavih 12 mjeseci.
Što se tiče vira meni je bitno da su prešli zenit zaduženja pametnim postavljanjem prije
krize, da su počeli povečavat prodaju, pa okrupnjivanje sladoranom, pa završena modernizacija.
Možemo još dodat pomanjkanje ponuda šećera u EU. Dobro ima tu i stvari koje mogu ići
u prilog lošijem rezultatu ko cijena plina ili prečeste kiše .
Ali sam viro daje do znanja da idu prema naprijed skupljajući trejderske količine.
Mislim da ona stara idemo svi gore ili dole više ne prolazi.

Sretno


Nije bitno kako ulažem ,osnovni princip prilikom mog ulaganja je što jeftinija kupnja ako je moguće ,a onda u konačnici daje i bolju zaradu u postotku.
trejdanja me konkretno ne zanimaju previše,
Što se tiče Vira ,znam kako posluju,znam da imaju pametne poteze i ciljeve,manje je bitno ako krenu gore ili dole,imam svoje ciljeve ako krene ispod 300 kn ,prema 250 kn kupujem ,ako krenu iznad 300 kn prema 350 kn-400 kn ne kupujem.
[/quote]

Hm kolega čudna je to vaša misao, znači govorite da niste trejder a na 250 bi kupovali
no u tom slučaju možete samo računat na kratki odbijanac jer onda definitivno produžuje
na 200 a to bi značilo da je nešto definitivno krenulo loše po virovo poslovanje.
Dok bi u slučaju rasta prema 350 odustali od kupnje a što bi bio znak dobrih očekivanja
virovog poslovanja.
Znači vračamo se na činjenicu da ste trejder i u skladu s tim navijate za pogoršanje
poslovanja ako ćemo reči za propadanje vira, a tu opet dolazimo na ono naše poznato
priželjkivanje rušenja i destrukcije ili ti po seljački guštanja kad susedu crkne krava.
[/quote]
kolega imate pogrešno mišljenje.
Možda vam je čudna moja misao jer nisam mislio na slabo poslovanje Vira već na sentiment u negativnom smislu tržišta-na žalost pogriješili ste u procijeni situacije.
da kupovao bih na cijeni od 250 kn i niže ,ne računam na kratki odbijenac već na kvalitetnu akumulaciju ako krene prema 200 kn, nisam trejder i ne zanimaju me takve stvari.
u tom sgmentu ne znači da je nešto loše krenilo sa poslovanjem Vira.
Da u slučaju rasta cijene bih odustao od kupnje ,jer nije temeljena na kvalitetnom rastu već na špekulacijama dok cijelo tržište pada .
Ne navijam za pogoršanje poslovanja ,a najmanje za propast vira ,niti situacije da nekom krava crkne ,pratim osnovne prepostavke kretanja tržišta ,koje očito bolje pozajem od vas kolega ,no da bi se uvjerili u daljnji razvoj situacije budimo stpljivi mjesec ili dva ,nakon tog vremena možemo reći tko je bio u pravu sa svojim predviđanjima,no ako bude tekao razvoj situacije u tom smijeru ,posijetit ću vas na ove postove i razgovore u ovom trenutku.
Ne brinite se kolega.

Kako ne razumijete da su špekulacije upravo očekivanje cijene 250 bez obzira jel
poslovanje u uzlaznoj putanji a ne obrnuto. No budite uvjereni ako tolko propadne cijena
to je loš znak za poslovanje i teško će doći do povratka u pozitivu jer spiralno propadanje
je često i bezpovratno.
Postoje firme od kojih se nešto očekuje i sama cijena je jedna vrsta testa tih očekivanja,
za sad taj test polaže najviše sam trezor i nadam se da će ga proć s prolaznom ocijenom.
Pa postoje i firme od kojih se više ništa ne očekuje i danas mole lovu svakak, dokap. makar i
po 1 kunu ali nemogu dobit ni nju.
Moram priznat da uvijek ostavljam i vašu mogućnost jer naše neslavne kvalitete su u stanju
odvest sve u MP3 a da nismo ni svjesni da smo ostali bez ičega.
Još da dodam, po meni tehnički svaki prolaz ispod 280 vodi u bezdan i povlači slijed gore
naveden.

ne mora obavezno u bezdan ispod 280 kolega …ima tu podosta štengi do bezdana

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


ne mora obavezno u bezdan ispod 280 kolega …ima tu podosta štengi do bezdana

Ne brinite vi za štenge ako krene ispod bezdan je garantiran sa čvrstim razlogom makar
to nama izgleda ko neka igrica.
Pa nadajte se tom bezdanu možda zaradite na trejdu al u konačnici nam nema spasa.

SORY ,ali još samo jedno javljanje-petak veliki pad i naših i europskih dionica.Kuna naprama euru 7,43 i to je jedini razlog potonuća u petak.Pad kune je loš za građane koji su prezaduženi u eurima i rate kredita lete gore,ali je jako dobar za poduzetništvo koje postaje konkurentno na stranom tržištu.To je za Viru i dobro i loše.Ja mislim da dok je Rohatinski tu neće kuna nikud dalje od 7,5-7,6,a to je i izbačeno na svim javnim televizijama i medijima.Svi tuku -dolar raste u odnosu na euro-ok tako je ,ali niko nije pravio drame kad je dolar isto tako padao u odnosu na euro,a još se nije vratio na staru cijenu o d velikog potopa.Još samo jednu stvar-šta kaže kolega Tonči sad sam ful investitor i nemam potrebe više pisati jer sam 100 poso siguran u danas najperspektivniju dionicu danas-bez tajni imam cca 2000 komada sa prosjekom od 300 i nešto sitno i ne mislim skoro prodavati-odnosno do neke cijene od 100 eura po komadu.U obzir dolazi samo dokup.Ljudi ne bojte se sve nam ide na ruku od cijene šećera vani do slabljenja kune,kupovanje svojih dionica od strane VIRA ,A ako još i isplate dividendu-pa koja banka će mi isplatiti toliku kamatu.
SRETAN BOŽIĆ I USPJEŠNA NOVA 2011 GODINA SVIM MALIM I VELIKIM DIONIČARIMA VIRE A I SVIM OSTALIMA SRDAČAN POZDRAV————PEYO———–

peyo

IPAK VIRO JE NEKAD IMAO 100 MIL KN DOBITI, ZASTO JE TO SADA EVENTAULNO 50 MIL KN ZA 2010? KREDITI? kOLIKO POSTO DIONICA SLADORANE ZUPANJA IMA VIRO? KAKO TO ISKAZUJU U KONSOLIDIRANOM fI? MISLIM NA PRIHODE SLADORANE? KOLIKI JE EFEKT ŠEĆERA IZ ZUPANJE A KOLIKI CIJENE SECERA U EVROPI NA PRIHODE VIRO-A U 2010KOJI SU ZA 100 INJAK MIL KN VECI NEGO U 2009? HVALA.

http://translate.google.hr/translate?hl=hr&sl=de&tl=en&u=http://www.welt.de/finanzen/article7018867/Der-Preis-des-weissen-Goldes-stuerzt-ab.html

JEDINO STO SAM RAZUMIO JEST DA CIJENE POLJOPRIVREDNIH CIJENA IMAJU UZLAZNI TREND…A OVO S KLAĐENJEM I HEDGE FONDOVIMA MI JE "OMILJENO". DA JA ODLUČUJEM, ISTOG TREBA BI SE UGASILI SVI FINANCIJSKI PROIZVODI KOJI SE SASTOJE OD KLAĐENJA.

KAKVA JE ŽETVA OVE GODINE ŠEĆERNE REPE U HRVATSKOJ? CIJENE ŠEĆERA U EVROPI U 2011?



ne mora obavezno u bezdan ispod 280 kolega …ima tu podosta štengi do bezdana

Ne brinite vi za štenge ako krene ispod bezdan je garantiran sa čvrstim razlogom makar
to nama izgleda ko neka igrica.
Pa nadajte se tom bezdanu možda zaradite na trejdu al u konačnici nam nema spasa.
[/quote]
malo šire gledajte situaciju -kolega.
http://www.svijet-dionica.net/images/stories/98.jpg

New Report

Close