VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A ovo pravo prvenstva se odnosi na sve sadašnje dioničare u odnosu na ostatak Hrvatske ili ima i među nama nekih koji su bliže kazanu?

Svi isto pravo…ovo je dionica iz prve kotacije u kojoj su MIF-ovi i sumnjam da će nešto muljat…
Osobno sam mišljenja da će dati ili po 180 svakom (tada na 4 ide 1 nova) ili po 360 (tada na 8 ide 1)…
Ako gazde nemaju love onda će ići u 2 kruga…
Ovo je samo moje razmišljanje i zato sam danas kupio…Naravno da ne mora tako završit….
No. ponavljam ova cifra nije slučajna…

Onda smo zaradili. Gledam juče kako netko štopa i mislim si koji je qurac, da dokupim još malo jer čim blokiraju nešto se sprema. Nisam dokupio jer imam dosta i već mi je malo muka od tog šećera.

who dares, wins


Onda smo zaradili. Gledam juče kako netko štopa i mislim si koji je qurac, da dokupim još malo jer čim blokiraju nešto se sprema. Nisam dokupio jer imam dosta i već mi je malo muka od tog šećera.

Gle, ovo je moje razmišljanje….Ja se nadam da je tako jer sam sad kupovao…No naš kak je na burzi….sve je moguće….Al bar ćemo već sutra znat jel sam bio u pravu ili ne…

Po ovoj tvojoj matematici ima smisla. Ja sam prije mislio da se ta prednost odnosi na odnose unutar dioničara pa me to nije puno diralo jer veliki će se snaći a mi tko nas šta pita. Biti će obavijest možda još danas.

who dares, wins

Mislim da od svega toga neće biti ništa. Sumnjam da će Zadro i Robić po ovim cijenama prodavati nove dionice. Osim ako ne izdaju sami sebi po bagatelnim cijenama, a onda bi se cijena dionice mogla potpuno raspasti.

Btw. donijeli su oni i odluku o kupovanju vlastitih dionica pa do sada nisu kupili niti jednu jedinu dionicu. Tako da mi ova odluka apsolutno ništa ne znači.

Po kojim cijenama? Daj ti lupi neku koja ti paše npr.
Nismo mi valjda izmislili nominalu i sve ostalo.
Da Zadro kaže npr. 600kn da li bi ju ti sad uzeo?

who dares, wins

A koji točno dio ti je nejasan?

Mislim da neće izdavati nove dionice po cijenama ispod cca. 500 kn. A ako kažu da je cijena 500 kn ili više, mislim da neće naći nikoga tko bi to upisao i sve će se u tišini zaboraviti.

Kakve veze ima nominala? Nigdje ne piše da dionice moraju izdavati po nominali.

Čisto info. Netko na 415 kuna lijepo izlazi, malo 50 komada, malo 40 komada, nešto slično kao ULPL na 730 kuna. Budite jako OPREZNI

Još nema vijesti…No, treba obratiti pažnju na činjenicu da dokap ne moraju odmah izglasat…tako da je moguće da još neće biti ništa…prvo treba promjenit ovu stavku u Statutu…
no, sve je moguće…


A koji točno dio ti je nejasan?

Mislim da neće izdavati nove dionice po cijenama ispod cca. 500 kn. A ako kažu da je cijena 500 kn ili više, mislim da neće naći nikoga tko bi to upisao i sve će se u tišini zaboraviti.

Kakve veze ima nominala? Nigdje ne piše da dionice moraju izdavati po nominali.


Zašto bi ju netko uzeo po 500 kad ju je mogao kupiti na burzi jeftinije?

who dares, wins

Viro: Glavna skupština omogućila povećanje temeljnog kapitala

Glavna skupština dioničara Viro tvornice šećera usvojila je odluku o izmjeni Statuta Društva kojom se omogućava povećanje temeljnog kapitala, priopćeno je danas iz te virovitičke kompanije.

Usvojenom odlukom, Uprava je ovlaštena, uz prethodnu suglasnost Nadzornog odbora, u roku od pet godina od upisa izmjene Statuta u sudski registar, jednokratno ili u nekoliko obroka, povećati temeljni kapital društva za ukupni iznos od 62,400.060 kuna. Viro svoj temeljni kapital može povećati izdavanjem novih dionica putem uloga u novcu ili u stvarima i pravima, a Uprava je pritom ovlaštena odlučiti o isključenju prava prvenstva pri upisu dionica, navodi se u priopćenju.

U slučaju isključenja prava prvenstva pri upisu dionica, nove dionice ne mogu se izdati za iznos niži od tržišne cijene postojećih dionica. Tržišna cijena postojećih dionica društva izračunava se kao ponderirani prosjek svih cijena dionica društva ostvarenih na Zagrebačkoj burzi u zadnja tri mjeseca prije donošenja odluke o povećanju temeljnog kapitala.

who dares, wins

i koja je sad razlika od one skupštine u 2007-oj…..opet su si zadali 5 godina ko i 2007-me….
jedino su novosti o prvenstvu prava tak da prodaju samo nekom "strateškom" kompanjonu…
kad su uvaljivali mirovincima po 1300 nije ih brinulo prvenstvo, no mora se priznat tu je
i dinkec sa svojim prstima a našom lovom…..hahahaahaaa jaooooo nemogu da vjerujem
kaj su u stanju izvest a da niko ni ne spomene u novinama a kamoli crnoj kroniki….

New Report

Close