VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jučer je održana Glavna skupština Sladorane Županja, prvi puta nakon privatizacije društva, na kojoj je izabran novi Nadzorni odbor u sastavu Davor Miličević, predsjednik, te članovi Boris Šimunović, Dražen Robić i Jakša Marić. Na Skupštini su usvojene i potrebne odluke kako bi se do kraja 2009. godine izvršila dokapitalizacija tvrtke.
To se već zna. Jedino sad pošto, zašto i kako?
Da li će i mali imati mogućnost sudjelovati i pošto će biti eventualne nove dionice?

who dares, wins

Da li će i mali imati mogućnost sudjelovati i pošto će biti eventualne nove dionice?


III. Prijedlozi odluka Skupštine po navedenim točkama dnevnog reda su kako slijedi:

Ad 2. Članak 6. Statuta Društva mijenja se i glasi: »Uprava je ovlaštena, u roku od pet godina od upisa izmjene Statuta u sudski registar, jednokratno ili u nekoliko obroka, povećati temeljni kapital Društva za ukupni iznos od 62.400.060,00 kuna (šezdeset dva milijuna četiristo tisuća šezdeset kuna) – odobreni temeljni kapital. Za takvo povećanje temeljnog kapitala potrebna je suglasnost Nadzornog odbora Društva. Temeljni kapital može se povećati izdavanjem novih dionica putem uloga u novcu ili u stvarima i pravima, a Uprava je ovlaštena pritom odlučiti o isključenju prava prvenstva pri upisu dionica.
hmm hmmm…

To će netko u komadu da uleti. Ili njih 2,3. Premalo je to da bi se svi ugurali.

who dares, wins

Jedan stvar je dokapitalizacija Vira, a druga dokapitalizacija Sladorane.
Ali mislim da će i u jednom i u drugom slučaju nove dionice biti ponuđene samo izabranima.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/viro-u-pet-godina-temeljni-kapital-povecat-ce-se-za-62%2c4-milijuna-kuna,59326.html

E , sad – može li mi netko objasniti kaj ustvari znači to povećanje temeljnog kapitala za male špekulante kao što sam ja ?

Ovdje upišite svoj komentar… [lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


E , sad – može li mi netko objasniti kaj ustvari znači to povećanje temeljnog kapitala za male špekulante kao što sam ja ?

Ako je dokapitalizacije po cijeni veće od trenutne tržišne cijene – dobro.
Ako je cijena dionice na dokapitalizaciji niža od trenutne tržišne – loše.
Naravno, pretpostavka je da ti nećeš biti pozvana na dokapitalizaciju.

P.S. Ako ti to samoj nije jasno, fulala si hobby.

Zna tko kad će izvještaj za 3Q?
Mislim da će se mnogi iznenaditi kad shvate da je Viro jedna od možda 5 firmi u HR koja će imati poveći porast dobiti u odnosu na većinu ostalih koji će biti u debelom minusu i bilo kakvu dobit mogu samo sanjati… [lol]
Malo će plakati svi koji ga sad prodaju za sitniš [rolleyes]

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!

Samo ne razumijem kakav je to sad istovar ili je pretovar?
Nekome je slaba digestija? Čitam otkupne cijene repe: zavisno od digestije tona košta od 100 do 300kn.
Ni sam znao…

who dares, wins

Pogledao sam arhivu – prošli je izvještaj za 3Q objavljen 31.10.2008. što bi trebalo značiti da bi i ovaj svjetlo dana mogao ugledati za koji dan.
A onda ćemo malo u galop [cool]

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!

Ima li ovo veze s Virom?

Vaš link

EDIT
Evo članka u NY Timesu
Vaš link

New Report

Close