VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

odlicne vijesti za Viru

http://www.ft.com/cms/s/0/4ee5dd6c-036c-11de-b405-000077b07658.html

Warning over record decline in sugar supply

By Chris Flood

Published: February 25 2009 19:25 | Last updated: February 25 2009 19:25

Global sugar production is poised for a record fall this year due to funding constraints caused by the credit crisis and structural problems in the market, Czarnikow, the sugar merchant, warned on Wednesday.

Production is forecast to fall 15.2m tonnes, or 8.9 per cent, to 155.3m tonnes in 2008-09, leading to a supply deficit of 10.4m tonnes.

“What has become apparent is that the scale and complexity of the problems we have seen affecting the supply side of the market have increased during the [current] season,” said Toby Cohen, Czarnikow’s director and head of analysis.

Kolika je ono bila cijena na javnoj ponudi kada je dionica bila razgrabljena ?

238, upravo po onoj cijeni koja je bila jučer
:-))


238, upravo po onoj cijeni koja je bila jučer
:-))


bome bila je cijena u IPO-u 365 kn.

Meni se čini da je to bila nekakva dražba na ZSE po 1000 kuna i da je to sve prošlo u nekoliko minuta.
Mislim da je to bilo prije 3 ili 4 godine ?

Zašto VIRO roka dolje ?
Mogu shvatiti da građevinari tonu (tko gradi u recesiji) ali cukar ljudima treba.
Za rakiju, vino tu i tamo ako se žena sjeti praviti kolače.

Dionicu ingre ruši Chuck Norris u dogovoru s Don Kaćunkom !

VIRO još nije dovoljno roknuo. Gle HDEL, -95% od ATH i još pada. To se zove pad. Ovo je milina.

Hell is Empty and all the Devils are Here

Kakvo je to pitanje? Pa ovih dana roka sve, uglavnom prilično neselektivno…

Jel cijena od 220kn smiješna? Naravno da jest ako znamo koliko je Viro platio Sladoranu. Skoro toliko koliko je sad tržišna kapitalizacija Vira. A još imaju i casha preko 120kn po dionici.

Ali to ne znači da neće pasti na 150kn ili niže.


VIRO još nije dovoljno roknuo. Gle HDEL, -95% od ATH i još pada. To se zove pad. Ovo je milina.

Neke tvrtke mogu pasti i 100%, ako mogu ici u bankrot. Zaista ne vidim zasto bi VIRO mogao u bankrot. Trziste secera globalno je jako dobro (prognozira se manjak od cca 10% prema 2008.), a to je prilicno recession-proof djelatnost, cak i u RH. Jesti se mora, a i piti alkohol, a secer je najjeftinija namirnica (indirektno gledano kad se vidi sto se sve od njega radi, uklj. alkohol).

Hoćemo li 500. stranicu VIRO foruma dočekati iznad ili ispod 200kn?

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"

Čemu takve ocjene?
[cry]
i još malo
[cry]

Mislim kako je to bilo pitanje na mjestu…..

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"

Može li me netko prosvjetliti sa odgovorom,zašto se ovih dana svako malo otpremi iz Splita vlak natovaren šećerom za Viroviticu,zar nebi trebalo biti obrnuto?

New Report

Close