VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve dok se ne vratimo na razinu od prije ljeta ne možemo biti zadovoljni. Mislim kako smo svi svjesni kako ATH vrijednosti su daleka, daleka budućnost.

kolega neznam što je vama daleka budućnost ali kao što vidimo cijene i trgovanje na burzi su jedan jako dinamičan proces i stvari se mijenjaju i brže nego što mislimo.

Evo bliske budućnosti….cijena 680kn. Netko iskrcava 588 komada po 700kn.

Je li možda Vlada namjerava zabraniti šećer u kavi zajedno sa cigaretama?

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"


Evo bliske budućnosti….cijena 680kn. Netko iskrcava 588 komada po 700kn.

Je li možda Vlada namjerava zabraniti šećer u kavi zajedno sa cigaretama?

Mislim kolega da ne iskrcava, nego pokušava ugrabit ispod 700, ako se promijeni sentiment tržišta u završetku, pobjeći će glavom bez obzira

Surround all arround when it hits the ground

Gdje uteče kolega sa 700 kn? Vrati seee! [proud]

Surround all arround when it hits the ground

Ako misliš na mene, tu sam. Vidim i kako je prošlo tih 500 komada te je netko u 15:58 "digao" cijenu sam čak 5 dionica po 710kn.

Ne razumijem taj tvoj zadnji post….je li to neko prozivanje i slično? Ja kao laik samo pokušavam inicirati komentiranje dnevnog trgovanja, te možda ljudima koji ne mogu pratiti ponudu i potražnju skrenuti pozornost na "zanimljivije" naloge. Naravno, uz pokušaj doze humora u ova tmurna vremena.

Ne smatram forume za mjesta nekog preozbiljnog dijaloga, odnosno forum ne bi smio biti mjesto na kojem će ljudi tražiti savjete i ideje prema kojima će nešto kupiti/prodati. Čini mi se kako ovdje ima previše članova koji pokušavaju tjerati vodu na svoj mlin (te zbog frustracije praviti se jako pametni).

Mi mali dioničari u očekivanju promjene trenda na burzi možemo samo biti strpljivi – i sudjelovati na forumima.

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"


Gdje uteče kolega sa 700 kn? Vrati seee! [proud]

Samo ga ti prizivaj da se vrati, u ponedjeljak će i društvo povesti!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Sve dok se ne vratimo na razinu od prije ljeta ne možemo biti zadovoljni. Mislim kako smo svi svjesni kako ATH vrijednosti su daleka, daleka budućnost.

U ovo vrijeme je izrazito nezahvalno baviti se prognozama, posebice objektivnim prognozama – mogu samo dati svoje mišljenje (želje, nadanja, htijenja, snove….). Svi se na forumu slažemo kako je Viro stabilna i za naše uvjete uspješna tvrtka. Nema nikakvog realnog razloga da cijena u godinu dana padne čak 60tak posto. Također se možemo složiti i da su cijene od prije godine dana ipak bile prenapuhane. Tako da je "istina" negdje u sredini. Zbog svega toga mislim kako bi se do kraja godine (ako ne bude novih potresa na svjetskom tržištu kapitala) mogli popeti možda i do 1000kn (najoptimističnije), a dogodine i do 1200-1300kn.
Krajem mjeseca treba izaći financijsko izvješće koje će vjerojatno biti pozitivnije "obojano" od ostalih ove godine te će se iskoristiti pozitivan val koji očekujemo tijekom ovog mjeseca.

Naravno, ovo je sve moje skromno razmišljanje….. Molim "stručnjake" da me ne popljuju [pray].

kako i cbw kaže (elaborirano)… daleka budućnost je ath, a bliska budućnost bi trebala biti strmokrobeksnuće, jak pad? zašto? ja sam odustao od predviđanja nakon što sam se uvjerio da sam od 50 predviđanja promašio barem 90%. sad sam pametniji, predvidim nešto i onda znam da neće tako biti 90%. više me ne čudi da viro skokne poprilično iz neznanog razloga. "stvari se mijenjaju brže nego što mislimo" hehe… najbolje je ne misliti.
toliko.
700 mlrd je usvojeno… živi bili pa vidjeli!


Ako misliš na mene, tu sam. Vidim i kako je prošlo tih 500 komada te je netko u 15:58 "digao" cijenu sam čak 5 dionica po 710kn.

Ne razumijem taj tvoj zadnji post….je li to neko prozivanje i slično? Ja kao laik samo pokušavam inicirati komentiranje dnevnog trgovanja, te možda ljudima koji ne mogu pratiti ponudu i potražnju skrenuti pozornost na "zanimljivije" naloge. Naravno, uz pokušaj doze humora u ova tmurna vremena.

Ne smatram forume za mjesta nekog preozbiljnog dijaloga, odnosno forum ne bi smio biti mjesto na kojem će ljudi tražiti savjete i ideje prema kojima će nešto kupiti/prodati. Čini mi se kako ovdje ima previše članova koji pokušavaju tjerati vodu na svoj mlin (te zbog frustracije praviti se jako pametni).

Mi mali dioničari u očekivanju promjene trenda na burzi možemo samo biti strpljivi – i sudjelovati na forumima.


Ma no kolega nije se odnosilo na Vas, znao sam da će maknuti nalog, pa sam bio malo ciničan prema onome koji je potavio nalog, ja sam konkretno u Viru, zato što je izvrsna firma, zato što su tržišni lider i zato što ako i dođe do recesije, ljudi mogu bez igračaka, automobila, dodatne gradnje i sl., ali šećer će se uvijek koristiti.

Surround all arround when it hits the ground



Gdje uteče kolega sa 700 kn? Vrati seee! [proud]

Samo ga ti prizivaj da se vrati, u ponedjeljak će i društvo povesti!
[/quote]

Kolega tko je mogao predviditi ovakvu reakciju amera nakon što je zakon prošao, bili su plusu oko 3% prije glasanja, a nakon što je zakon usvojen završili u minusu 1,5. Što bi bilo da zakon nije prošao? Ništa mi više nije jasno. Na žalost moguća je i ova vaša verzija, ali je u utorak moguća i pozitivna blokada, u ovom vremenu mislim da je najbolje ako si već u dionicama, imati dionice firme koja ima perspektivu, a to Viro svakako je.

Surround all arround when it hits the ground

Samo još jedna, ispričavam se ako je već postana: U 2007. od ukupne prodaje šećera u HR, sudjelovali su sa 66%, Sladorana Županja 22%, Kandit Osijek 12%. Nagradno pitanje, tko je kupio Županjsku Sladoranu i koliko bi trebao postati udjel prodaje Vira u HR? To što oko 50% proizvodnje izvoze je nebitna stavka…

Surround all arround when it hits the ground

Evo nam i tog ponedjeljka……promet mizeran, cijena očajna. Onih 700kn se čini Eldorado prema završnih 661,02kn.

Može Viro imati i monopol na šećer u Hrvatskoj, ali u ovakvoj situaciji to očigledno nema nikakve koristi. Panika, očaj, pesimizam – osjećaju se iz svake vijesti, sa svake burze svijeta.

Pokušao sam izaći iz nekih drugih dionica danas (i progutati gubitak), ali nisam bio dovoljno brz, a nakon toga mi se sve činilo prejeftino za prodaju. Nadam se da nisam kardinalno pogriješio.

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"


Evo nam i tog ponedjeljka……promet mizeran, cijena očajna. Onih 700kn se čini Eldorado prema završnih 661,02kn.

Može Viro imati i monopol na šećer u Hrvatskoj, ali u ovakvoj situaciji to očigledno nema nikakve koristi. Panika, očaj, pesimizam – osjećaju se iz svake vijesti, sa svake burze svijeta.

Pokušao sam izaći iz nekih drugih dionica danas (i progutati gubitak), ali nisam bio dovoljno brz, a nakon toga mi se sve činilo prejeftino za prodaju. Nadam se da nisam kardinalno pogriješio.

Slažem se kolega, ja ostajem sa svim dionicama, ali savjetovati bilo što bi bilo previše, Viro mi je najperspektivnija u portfelju, ali koga briga, kad sve pada…

Surround all arround when it hits the ground

New Report

Close