VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nego htio sam ustvari napisat da vjerojatno iza Sladorane ide coca-cola , pa će ova današnja blokada prić u zaborav….. sljedeća naravno na višoj razini…pozdrav

Da se podsjetimo, evo par izvadaka iz razgovora sa Zadrom u travnju ove godine, točku 1. smo riješili pa da nastavimo onda redom…

1. Na koja ćete se nova tržišta širiti?
– Kad smo planirali ući u Sladoranu, to je svakako bilo tržište BiH, koje nam je tu, pred vratima, zatim područje regije u kojem nema šećerana – Crna Gora, Kosovo, Albanija.

2. Najavljena je dokapitalizacija Vira u sljedeće četiri godine. Hoće li se to dogoditi uskoro ili nešto kasnije?
– Pregovaramo s bankama koje bi bili nositelji tog projekta.

3. Poznato je da ste u pregovorima s Coca-Colom o plasmanu sirovog i tekućeg šećera za njezine punionice u regiji. Koliko je blizu potpisivanje ugovora?
– Vrlo smo blizu.
– U velikim kompanijama to ide vrlo sporo, ali sve što je trebalo završiti, završeno je, i razgovori i certifikacija. U posljednje se vrijeme javljaju i Pepsi-Cola i svi drugi proizvođači sokova.
– Riječ je o 40 tisuća tona kristala koji je nekada bio uvoz. Već dosta radimo sa svim domaćim proizvođačima sokova, no ugovor s Coca-Colom bio bi vrlo ozbiljan posao.

http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=40999

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

bravo miško , znam da nije bitno , ali evo stotka od mene….


Što se tiće Coca cole, vidio sam u jednom članku se onako prešutno spominju nekakve isporuke Coca coli, ne mogu to sada naći

"Viro na hrvatskom tržištu šećera ima udio od 80 posto, a kao jedini proizvođač tekućeg šećera u regiji ove je godine započeo s isporukama punionici Coca-Cole u Splitu. Do kraja godine hrvatskim proizvođačima bezalkoholnih pića planira isporučiti 12.000 tona ove vrste šećera, navodi se u priopćenju."
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=494b0b15-9bbd-4df3-a7fd-40339fa95fdd

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

To kaj oni rade je logično al dali je to u interesu ulagača u OIF-ove, recimo tržište
nam je plitko mirovinci su u startu ulazili u OIF-ove jer nisu smjeli osim prve kotacije….
i sadf počinju IPO-i, ulagači počnu ulazit u OIF-ove cijene rastu i onda se mirovincima dozvoli van
prve kotacije i dolazi do smješne situacije koju upravo gledamo……
građani ostaju na gubicima i nama je to genijalno.
Niš tu nije genijalno to je obična lakrdija na naš način…..znači da se neznamo postavit prema
poslu odma u startu nego krenemo i kud puklo da puklo…

Pa to je genijalno za našu državu uobičajena praksa. Ako se sjetimo priča krajem prošle godine, kako će se dopustiti direktno ulaganje mirovinskim fondovima. Tada su redom sve nadležne institucije, svi forumaši,… izjavljivali kako će ulazak mirovinskih fondova doprinijeti stabilizaciji i sigurnosti tržišta. Od tada smo svjedoci da su ti isti mirovinski fondovi dodatno destabilizirali tržište uz sve ove probleme izvana. E sada bi bilo zanimljivo kada bi se netko od nadležnih koji su nam punili glave očitovao o svojim izjavama kako će mirovinski fondovi stabilizirati tržište. Samo na žalost teško je za očekivati da ćemo dobiti nekakav komentar o tome.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

VIRO-R-A 760,50 775,00 775,00 10.31 % up Trgovanje dionicom je suspendirano [thumbsup]

Komentari na današnje trgovanje? Sa 780kn smo pali na 706,10kn. Bit će da su danas mnogi unovčili dobru kupnju od prošlog tjedna – što znači da nema povratka pozitivnog trenda.

Amerikanci su trenutno na cca. -2% tako da ni mi nećemo sutra bolje. Zaista je šteta što Sladorana nije došla u zgodniji trenutak kada bi takva vijest imala još pozitivniji utjecaj na cijenu.

Jedino što nas (CROBEX) može spasiti (deux ex machina) je ludi rasplet oko INE u utorak/srijedu.

Vidim i kako forumaši puno pitaju za Coca Colu – nije mi jasno da se to ne može već jednom razjasniti: rade li ili ne za njih… Tko može i treba dati tu informaciju?

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"

Čemu ovolika navala [wink]

Transakcije
CIJENA KOLIČINA VRIJEME
700,00 6 10:25:44
700,00 1 10:22:33
700,00 7 10:01:57

ZAHTJEVI
Sindikat PPDIV-a: Sladorana Kandit Premijeru, a ne Viru
Autor/izvor: SEEbiz
OSIJEK – Sindikalni zbor regije Slavonije i Baranje, koji okuplja sindikalne dužnosnike i glavne povjerenike Sindikata PPDIV-a, iz 92 trgovačka društva u poljoprivredi i prehrambenoj industriji, zatražio je od Vlade RH da ne prihvati prijedlog Hrvatskog fonda za privatizaciju (HFP) o prodaji 38 posto dionica županjske Sladorane virovitičkoj šećerani Viro.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/prehrana/sindikat-ppdiv-a-sladorana-kandit-premijeru%2c-a-ne-viru,26045.html

Vidim i kako forumaši puno pitaju za Coca Colu – nije mi jasno da se to ne može već jednom razjasniti: rade li ili ne za njih… Tko može i treba dati tu informaciju?

odgovor je da…viro radi za coca colu, u RH vec isporucuju, kolega misko ti je stavio clanak o tome, a plan je prosiriti isporuku svim punionicama regije…te nakon preuzimanja sladorane, to su u stanju i ciniti..ja bi se sada okrenuo na dokap…mislim da je to primarni cilj tvrtke,te idealan trenutak za to… zasto…preuzeli su sladoranu, treba im svjezeg kapitala…nije iskljuceno da dode do toga u iducih godinu dana…

OBAMA................SPASITELJ


ZAHTJEVI
Sindikat PPDIV-a: Sladorana Kandit Premijeru, a ne Viru
Autor/izvor: SEEbiz
OSIJEK – Sindikalni zbor regije Slavonije i Baranje, koji okuplja sindikalne dužnosnike i glavne povjerenike Sindikata PPDIV-a, iz 92 trgovačka društva u poljoprivredi i prehrambenoj industriji, zatražio je od Vlade RH da ne prihvati prijedlog Hrvatskog fonda za privatizaciju (HFP) o prodaji 38 posto dionica županjske Sladorane virovitičkoj šećerani Viro.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/prehrana/sindikat-ppdiv-a-sladorana-kandit-premijeru%2c-a-ne-viru,26045.html

ma nema ti od toga nista…vlada je rekla svoje…

OBAMA................SPASITELJ

pogledajte malo graf ove dionice, te P/B.. i uvidjeti cete da je sve preko 500 jako skupo.. da sam dionicar, ne bi bio sretan da trezor tako trosi novce..

voit Ime munaa, Alien


pogledajte malo graf ove dionice, te P/B.. i uvidjeti cete da je sve preko 500 jako skupo.. da sam dionicar, ne bi bio sretan da trezor tako trosi novce..

da slazem se…i 100 kn je skupo…evo ti ih djabe, samo mi posalji podatke da ti ih prebacim na racun[thumbsup]

samo neznam kako prije 9 mjeseci nije bila skupa iznad 500kn mirovincima i fondovima

OBAMA................SPASITELJ

New Report

Close