VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



daj mi molim te reci o cemu ti pricas… pa short-selling kod nas ne postoji… ili postoji u tragovima
pa stvarno ja ne vjerujem

Kod nas ne postoji al ovo kaj se kod nas radi iskrcaj da stisneš na niže pa ponovo ulaz……
to ja zovem shortanje po naši ………..mirovinci prakticiraju velikim rasprodajama udjela
u OIF-ovima ….ovaj tjedan bio klasični prikaz..
[/quote]

slazem sa svim… al da ti radis u mirovinskom dal bi radio drugacije… ja bi rekao da ovo kaj mirovinci rade da je genijalno


kao na primjer….?
Slazem se oko hanfe

Sve je to tako jednostavno kod nas… Zna se tko je gazda u kući…. Samo im treba reći dosta!!!

Jer su stvarno pretjerali…. Mislim na mirovince….

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!




daj mi molim te reci o cemu ti pricas… pa short-selling kod nas ne postoji… ili postoji u tragovima
pa stvarno ja ne vjerujem

Kod nas ne postoji al ovo kaj se kod nas radi iskrcaj da stisneš na niže pa ponovo ulaz……
to ja zovem shortanje po naši ………..mirovinci prakticiraju velikim rasprodajama udjela
u OIF-ovima ….ovaj tjedan bio klasični prikaz..
[/quote]

slazem sa svim… al da ti radis u mirovinskom dal bi radio drugacije… ja bi rekao da ovo kaj mirovinci rade da je genijalno

[/quote]

Nebu rekao…. Moglo je se to puno bolje izvest…. sa manje žrtava….

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

pa ako je suditi po crobexu onda definitivno amerika ima utjecaj na ovo i nove milijarde pomoci za americke banke…naravno ovakav rast je morao doci nakon par dana pada…u svakom slucaju situacija je nezgodna, jer ta kriza o kojoj svi govore je puno vise na psiholoskoj razini nego na papiru, ipak mi zivimo u europi u kojoj ovisimo o euru, te preko noci moze ta kriza jednostavno nestati…e sad koliko ce se pricati o toj krizi i rusiti cijena, neki to znaju i ti ce se jaaaaako obogatiti u sljedecih 5 godina, a kada ti isti prestanu govoriti o globalnoj krizi, onda cemo mi moci govoriti o kvaliteti firme, i onda ce sladorana i sve ostaolo utjecati na rast cijene!sad je na nama da uzmemo nekoliko kila kokica i cekamo rasplet…nazalost

OBAMA................SPASITELJ




daj mi molim te reci o cemu ti pricas… pa short-selling kod nas ne postoji… ili postoji u tragovima
pa stvarno ja ne vjerujem

Kod nas ne postoji al ovo kaj se kod nas radi iskrcaj da stisneš na niže pa ponovo ulaz……
to ja zovem shortanje po naši ………..mirovinci prakticiraju velikim rasprodajama udjela
u OIF-ovima ….ovaj tjedan bio klasični prikaz..
[/quote]

slazem sa svim… al da ti radis u mirovinskom dal bi radio drugacije… ja bi rekao da ovo kaj mirovinci rade da je genijalno

[/quote]

To kaj oni rade je logično al dali je to u interesu ulagača u OIF-ove, recimo tržište
nam je plitko mirovinci su u startu ulazili u OIF-ove jer nisu smjeli osim prve kotacije….
i sadf počinju IPO-i, ulagači počnu ulazit u OIF-ove cijene rastu i onda se mirovincima dozvoli van
prve kotacije i dolazi do smješne situacije koju upravo gledamo……
građani ostaju na gubicima i nama je to genijalno.
Niš tu nije genijalno to je obična lakrdija na naš način…..znači da se neznamo postavit prema
poslu odma u startu nego krenemo i kud puklo da puklo…

Vidim da sam dobio niske ocjene na citat iz Businessa. Mislio sam na hrvatski način "kupim danas, prodam sutra" te kako bi i kod nas trebalo na neki način regulirati trgovinu. Barem u ova turbulentna vremena. Vidimo kako se Ameri ne libe koristiti i takva sredstva, da ne spominjem Ruse i Kineze. Njih dvoje su legende što rade sa financijskim tržištem.

Možda je to mirovincima u korist, ali nikako nije za tržište u cjelini. To je naravno moje skromno mišljenje. Ipak nemam "diplomu" sa efzg.hr – ja sam "stoka sitnog zuba" koja je učila za svaki ispit.

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"


pa ako je suditi po crobexu onda definitivno amerika ima utjecaj na ovo i nove milijarde pomoci za americke banke…naravno ovakav rast je morao doci nakon par dana pada…u svakom slucaju situacija je nezgodna, jer ta kriza o kojoj svi govore je puno vise na psiholoskoj razini nego na papiru, ipak mi zivimo u europi u kojoj ovisimo o euru, te preko noci moze ta kriza jednostavno nestati…e sad koliko ce se pricati o toj krizi i rusiti cijena, neki to znaju i ti ce se jaaaaako obogatiti u sljedecih 5 godina, a kada ti isti prestanu govoriti o globalnoj krizi, onda cemo mi moci govoriti o kvaliteti firme, i onda ce sladorana i sve ostaolo utjecati na rast cijene!sad je na nama da uzmemo nekoliko kila kokica i cekamo rasplet…nazalost

Spanjolska u recesiji, Italija u recesiji, VB u recesiji..

njmeacka i francuska u stagnaciji.. zasad.. a za nove clanice: zna se zbog cega su oni u europi..

voit Ime munaa, Alien





daj mi molim te reci o cemu ti pricas… pa short-selling kod nas ne postoji… ili postoji u tragovima
pa stvarno ja ne vjerujem

Kod nas ne postoji al ovo kaj se kod nas radi iskrcaj da stisneš na niže pa ponovo ulaz……
to ja zovem shortanje po naši ………..mirovinci prakticiraju velikim rasprodajama udjela
u OIF-ovima ….ovaj tjedan bio klasični prikaz..
[/quote]

slazem sa svim… al da ti radis u mirovinskom dal bi radio drugacije… ja bi rekao da ovo kaj mirovinci rade da je genijalno

[/quote]

To kaj oni rade je logično al dali je to u interesu ulagača u OIF-ove, recimo tržište
nam je plitko mirovinci su u startu ulazili u OIF-ove jer nisu smjeli osim prve kotacije….
i sadf počinju IPO-i, ulagači počnu ulazit u OIF-ove cijene rastu i onda se mirovincima dozvoli van
prve kotacije i dolazi do smješne situacije koju upravo gledamo……
građani ostaju na gubicima i nama je to genijalno.
Niš tu nije genijalno to je obična lakrdija na naš način…..znači da se neznamo postavit prema
poslu odma u startu nego krenemo i kud puklo da puklo…
[/quote]
odlican nacin za smanjiti potrosnju, trgovinski deficit i inflaciju..

voit Ime munaa, Alien

Koji nas je to indijanac bacio u blokadu!!!
U 14:37 protrgovane "čak" 2 dionice po 739,99kn.

Dogovore se 2 brokera i blokaju nas i odu na ručak ranije…..užas!

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"






daj mi molim te reci o cemu ti pricas… pa short-selling kod nas ne postoji… ili postoji u tragovima
pa stvarno ja ne vjerujem

Kod nas ne postoji al ovo kaj se kod nas radi iskrcaj da stisneš na niže pa ponovo ulaz……
to ja zovem shortanje po naši ………..mirovinci prakticiraju velikim rasprodajama udjela
u OIF-ovima ….ovaj tjedan bio klasični prikaz..
[/quote]

slazem sa svim… al da ti radis u mirovinskom dal bi radio drugacije… ja bi rekao da ovo kaj mirovinci rade da je genijalno

[/quote]

To kaj oni rade je logično al dali je to u interesu ulagača u OIF-ove, recimo tržište
nam je plitko mirovinci su u startu ulazili u OIF-ove jer nisu smjeli osim prve kotacije….
i sadf počinju IPO-i, ulagači počnu ulazit u OIF-ove cijene rastu i onda se mirovincima dozvoli van
prve kotacije i dolazi do smješne situacije koju upravo gledamo……
građani ostaju na gubicima i nama je to genijalno.
Niš tu nije genijalno to je obična lakrdija na naš način…..znači da se neznamo postavit prema
poslu odma u startu nego krenemo i kud puklo da puklo…
[/quote]
odlican nacin za smanjiti potrosnju, trgovinski deficit i inflaciju..
[/quote]

Previše gledaš filmove…..

jel moze neko staviti transakcije….

OBAMA................SPASITELJ


Koji nas je to indijanac bacio u blokadu!!!
U 14:37 protrgovane "čak" 2 dionice po 739,99kn.

Dogovore se 2 brokera i blokaju nas i odu na ručak ranije…..užas!

zašto užas pa falilo je još 15-tak lipa na bidu pa da ode u blokadu isto ti je , ali ovako ljepše izgleda…. nego htio sam ustvari napisat da vjerojatno iza Sladorane ide coca-cola , pa će ova današnja blokada prić u zaborav….. sljedeća naravno na višoj razini…pozdrav

New Report

Close