VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E sada stvarno ovo nema smisla koji im je k… treba da skoči ovo 10% BAREM

cestitam svima…nazalost vijest stigla u krivo vrijeme, ali barem smo sigurni da kad krene sve u plus, viro ce biti lider…drz te se i nedajte po ovim cijenama ako niste sigurni u daljnji pad, jer viro sada vrijedi puuuuuno vise!poz [thumbsup]

OBAMA................SPASITELJ

Ajmo u blokadu!

10:29 – 719,99kn

Zanimaju me mišljenja kolega forumaša je li ovaj rast vezan uz kupnju Sladorane ili je to zbog rasta Amerike i trenutnog pozitivnog raspoloženja na burzi općenito. Ili oboje…

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"

Veliko iskrcavanje na 710kn (400 + 200 + 300 komada).

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"

Ma kakva sladorana kompa, pa di ti trguješ ovo ti nema veze za nikakvim situacijama
po firmama ovo ti je najobičniji eldorado od amerike pa do nas …….udri samo i ak
uspiješ kaj izvuć dobro ak ne drugi put….


Veliko iskrcavanje na 710kn (400 + 200 + 300 komada).

O tom ti ja govorim, ovi se klade da budu srušili cjenu i ulazili natrag niže ili
ti shortaju po naši…….sve ti je to postala klada već odavno..

Samo mi recimo nisu jasni oni u startu kaj su ostali na asku na 670 kn sa jedno 300 kom
pa kaj ti nisu vidli da bi mogli bolje prodat…….nevjerojatno

Ovako nešto bi i nama trebalo….

Ulagače je oraspoložila i vijest da američka Komisija za vrijednosne papire (SEC) namjerava privremeno zabraniti ‘short selling’, trgovanje prema kojemu brokeri prodaju dionice koje još uopće ne posjeduju kako bi ih kasnije, kada im cijena padne, kupili jeftinije.

Agresivan oblik ove poslovne strategije smatra se jednim od uzroka snažnog pada cijena dionica na Wall Streetu u posljednje vrijeme. Zabrana SEC-a mogla bi se privremeno odnositi na dionice pojedinih ili svih financijskih institucija, a možda čak i na sva dionička društva.

Već je jučer britanski regulator tržišta donio privremenu zabranu zauzimanja novih ‘kratkih pozicija’ za financijske dionice, a vjeruje se da će ovih dana to učiniti i SEC.

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"

daj mi molim te reci o cemu ti pricas… pa short-selling kod nas ne postoji… ili postoji u tragovima
pa stvarno ja ne vjerujem


daj mi molim te reci o cemu ti pricas… pa short-selling kod nas ne postoji… ili postoji u tragovima
pa stvarno ja ne vjerujem

Kod nas ne postoji al ovo kaj se kod nas radi iskrcaj da stisneš na niže pa ponovo ulaz……
to ja zovem shortanje po naši ………..mirovinci prakticiraju velikim rasprodajama udjela
u OIF-ovima ….ovaj tjedan bio klasični prikaz..


daj mi molim te reci o cemu ti pricas… pa short-selling kod nas ne postoji… ili postoji u tragovima
pa stvarno ja ne vjerujem

Ne postoji, ali to ne znači da se treba uvući u mišju rupu.

Treba se suočiti sa situacijom i pokušati povući poteze koji bi omogućili što bezbolniju prilagodbu na novonastalu situaciju.
Nažalost Hanfa kod nas postoji samo da služi interesima odabranih i da pri tome sebi osiguraju poziciju.

kao na primjer….?
Slazem se oko hanfe

New Report

Close