VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

marcus

pa ono kaj sam ja uhvatio bilo je dokazivanje čija je ponuda bolja
bili su tu ceo vira i ipkk (nisam upamtio imena jer nisam u ovoj dionici)
al je bilo zanimljivo da se upleo osječno baranjski župan koji je jako navijao za ipkk i stalno ponavljao kako je ipkk jači i da bi bilo logično da bolja ponuda od čini mi se 20-30 mil kn bude presudna
onaj jadničak iz vira se pokunjio i bilo ga je žao gledati skoro da ne zaplače
na kraju je poentirao voditelj da bi se sve sladorane (navodno hr ima samo 3) trebale udružiti i zajedno izaci na europsko tržište

meni je bio osjecaj da je politika na strani ipkk

evo tolko od mene

molim da me nitko krivo ne shvati ne navijam ni za up ni down samo kažem ono što sam čuo

hvala i sretno svima

Postanite Eu-robovi

borism – puno hvala, i za to lijepa ocjena….gorljivo ćemo pratiti rasplet situacije

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"

imate u današnjem poslovnom da će hfp vladi predložiti da izaberu ponudu vira.

nigdar ni bilo da ni nekak bilo


imate u današnjem poslovnom da će hfp vladi predložiti da izaberu ponudu vira.

to je odlična vijest
bit ce mi drago da viro dobije jer ono sto sam prije dva dana gledao na tv stvarno je bilo nefer
od strane ipkk i ob župana

pozdrav svim virašima

Postanite Eu-robovi

http://www.presscut.hr/web%20Sharing%20ZON/09-2008/17-09-2008/Poslovni%20dnevnik/Presscut_8302574.pdf

Ovakav naslov u današnjem PD, a kad još nikakva odluka nije donešena, meni sugerira da Viro na sve moguće načine pokušava skrenuti pozornos javnosti sa bitnog. To je naravno ponuda za paket dionica i ponuda za daljnje ulaganje i dokapitalizaciju Sladorane. U oba faktora IPKK je dao povoljnije uvjete i on je po mojoj procijeni favorit za preuzimanje Sladorane.
Medijska inicijativa koju trenutno vodi Viro (Viro je bio inicijator spominjanog TV priloga) pokazuje da su svijesni manjkavosti svoje ponude i pokušavaju na ovaj,legitiman, način usmjeriti sentiment na svoju stranu.
Kod nas je sve moguće ali ipak ja se kladim 65:35 u korist IPKK.

Gle već sam reko da mi se baš fućka kome ide sladorana, al sam govorio da su vođe
sindikata ala Chicago nekad i da bi radnici za svoje mogli izabrat ipak po svoje ko nudi
bolje uvjete…to je kaj se tiče radničkog dijela.
Kaj se tiče ovog od HFP-a mogu reć da me odma zasmetalo kod IPKK kaj bi kupio al na
hipoteku iste te kupnje…….naš stari sistem s kojim smo sve uištili…

Zna li tko kada je točno ta famozna sjednica HFP? Malo pozitivnih vijesti bi nam dobro došlo budući za danas svi predviđaju još jedan "crni četvrtak".

Osobno mislim da novinari samo potpiruju paniku, pogotovo među malim ulagačima. Zaista nema nikakvog razloga da se svo to sr…e iz Amerike tako jako odražava i na našoj burzi.

Među ostalim, kuna je najjača valuta u svemiru – valjda i to nešto znači, barem psihološki.

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"

Sladorana prodana Viru za 101,7 milijuna kuna

Ponuda Vira je pobijedila zbog bolje strukture ulaganja

Bankamagazin

Udjel od 38,115 posto u županjskoj Sladorani, odlučio je u četvrtak Upravni odbor Hrvatskog fonda za privatizaciju (HFP), prodaje se virovitičkoj tvonici Viro. Utrku za županjsku tvrtku izgubio je osječki Kandit Premijer koji je nudio višu cijenu za dionice (133 milijuna kuna), što je 22 milijuna kuna više od Virove ponude, dok je ponuda Virovitičana jača u segmentu ulaganja – nude investicije od ukupno 168,34 milijuna kuna, za oko 12 milijuna kuna veća od Kanditovih, koja su predviđena u iznosu od 156,6 milijuna kuna.

Kako je rečeno na sjednici, ponuda Vira je pobijedila zbog bolje strukture ulaganja. Odluci UO-a usprotivio se sindikalni predstavnik Ozren Matijašević naglasivši kako je sindikat zadovoljniji ponudom Kandit Premijera.

UO HFP-a raspravlja i o provedenim natječajima za prodaju dionica tvrtki KIM iz Karlovca, te Adriachema iz Kaštel Sućurca. Ponudu na natječaj za kupnju 24,5 posto dionica karlovačkog KIM-a dala je zagrebačka mljekarska industrija Dukat, čiju je ponudu za kupnju KIM-ovog većinskog dioničkog udjela od 66,96 posto već ranije ove godine prihvatio Upravni odbor Fonda. Na natječaj za kupnju 81,67 posto dionica tvrtke Adriachem iz Kaštel Sućurca javila se zagrebačka tvrtka Kemokompleks.

Hrvatski fond za privatizaciju najavio je također kako će se u Karlovcu potpisati kupoprodajni ugovor između HFP-a i Dukat mliječne industrije o prodaji dionica društva KIM d.d. Karlovac. Ugovor će potpisati predsjednik Hrvatskog fonda za privatizaciju Vedran Duvnjak i predsjednik Uprave Dukata Mato Zadro.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

PR rat se nastavlja…..
Kandit vs. Viro vol.39

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=5d02fa70-c545-4ba6-8caf-be3771c04c2f

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"

Viro dobio bitku!!!!!!!
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=caf1624f-6778-4c7e-872e-0d6410c62f63&ref=lastadd

I sad ovi kaj su očekivali blokadu u plusu istovar, sve već viđeno milijon puta….

New Report

Close