VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ne znam koji me vrag tjerao da dodjem ovdje…ali od Sladorane nema nista! Ponuda moze ici, ali preuzimanje nikako! Znam da cu sad pobrati milijun keceva, ali nemojte reci da vas nisam upozorio!

Kompa tvoje upozorenje ili moje ili nas stotinjak tu sa foruma ama baš niš ne govori,
neki put pogodimo neki put ne. Svaki kroji svoju sreću…….stoga je za mene ovaj
forum najčešće razbibriga i opuštanje.
[/quote]

Ja ti pricam kakava je atmosfera u Upravi Sladorane. Zapanjujece je kako zajednicki rade Uprava i sindikati u toj tvrtci. Stav je, sve moze, ali Sladorana ne moze u ruke Zadri. Za razliku od prijasnjih godina, sada bi ipak svi pristali da ih Todoric preuzme, a pravo navijaju za Kras. Da, za Kras! Osim njih, u igri su jos neki Zabari…. Osim sto mrze Zadru, u Sladorani se ne svidja ni poslovanje VIRO-a, ali to je vec druga tema [cool]

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....




Ne znam koji me vrag tjerao da dodjem ovdje…ali od Sladorane nema nista! Ponuda moze ici, ali preuzimanje nikako! Znam da cu sad pobrati milijun keceva, ali nemojte reci da vas nisam upozorio!

Kompa tvoje upozorenje ili moje ili nas stotinjak tu sa foruma ama baš niš ne govori,
neki put pogodimo neki put ne. Svaki kroji svoju sreću…….stoga je za mene ovaj
forum najčešće razbibriga i opuštanje.
[/quote]

Ja ti pricam kakava je atmosfera u Upravi Sladorane. Zapanjujece je kako zajednicki rade Uprava i sindikati u toj tvrtci. Stav je, sve moze, ali Sladorana ne moze u ruke Zadri. Za razliku od prijasnjih godina, sada bi ipak svi pristali da ih Todoric preuzme, a pravo navijaju za Kras. Da, za Kras! Osim njih, u igri su jos neki Zabari…. Osim sto mrze Zadru, u Sladorani se ne svidja ni poslovanje VIRO-a, ali to je vec druga tema [cool]
[/quote]

Ništa novo ni čudno, no vidjet ćemo možda lova ipak odradi posao….jer za lovu niko ne
pita jer Zadrina il od crnog vraga…..

Danas otvaranje ponuda za kupnju županjske Sladorane

U Hrvatskom fondu za privatizaciju (HFP)u četvrtak će biti otvorene ponude pristigle na natječaj za kupnju 38,115 posto dionica županjske Sladorane, po početnoj cijeni od 101,7 milijuna kuna, što je i nominalna vrijednost tog udjela.

Natječajem se od budućeg strateškog partnera uz ostalo traži da u razdoblju od pet godina zadrži zatečene radnike Sladorane, a njih je 430, od čega 338 stalno zaposlenih. Trebao bi zadržati i osnovnu djelatnost Sladorane, dati zamjenska jamstva za obveze šećerane pokrivene državnim jamstvima, te dostaviti petogodišnji poslovni plan s programom ulaganja. Na prodaju su natječajem ponuđene dionice Sladorane iz portfelja DAB-a, dok je dio dionica, 24,99 posto, iz portfelja Fonda i Ministarstva financija, rezerviran za prodaju radnicima pod posebnim uvjetima.

Naime, Upravni odbor HFP-a prihvatio je početkom srpnja zahtjeve radnika i sindikata da se taj paket rezervira za prodaju radnicima. Na zahtjev sindikata i radnika u vlasništvu HFP-a trebao bi ostati kontrolni paket dionica Sladorane od 25 posto plus jedne dionice, i to na razdoblje od pet godina. (Hina)

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

navodno da IPKO ima najveće šanse za sladoranu, neznam točno, kažem navodno , ali vidjećemo

Viro d.d. – predana ponuda za kupnju udjela u Sladorani d.d.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=21148

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1448-08-VIRO_ponuda_Sladorana.doc

bas me zanima kud ce s lovom ako ne dobe slodaranu

dvije ponude za kupnju županjske sladorane
Kandit ponudio 10,6 milijuna kuna više od šećerane Viro
Ponude za kupnju 38,115 posto dionica županjske Sladorane Hrvatskom fondu za privatizaciju (HFP) dostavile su virovitička Tvornica šećera Viro te osječka tvrtka Kandit Premijer d.o.o., utvrdilo je danas Povjerenstvo HFP-a po isteku roka za predaju ponuda na natječaj za taj dionički paket.

Ponuda se sastoji od kupoprodajne cijene od 111 milijuna kuna te dodatnih ulaganja od 168 milijuna kuna.Predsjednik Uprave Viro d.d. Željko Zadro nakon otvaranja ponuda u HFP-u izjavio je: -U skladu s našom strategijom i vizijom razvoja tržišta šećera u Republici Hrvatskoj i Europskoj uniji, Nadzorni odbor Viro tvornice šećera d.d. ovlastio me da predam ponudu za kupnju 38,115 % društva Sladorana d.d. Uvjeti naše ponude su sljedeći: kupoprodajna cijena 111 milijuna kuna, dodatna ulaganja 168 milijuna kuna, od čega 75 milijuna kuna kroz dokapitalizaciju, preuzimamo obvezu izdavanja zamjenskih jamstava za državna jamstva u visini od 113.997.447,00 kuna rekao je Zadro.

Dodaje da u sklopu ponude tvrtka na čijem je čelu preuzima obvezu zadržavanja zatečenog broja zaposlenika, poštivanja kolektivnog ugovora društva kao i zadržavanja djelatnosti, sjedišta i pravne osobnosti društva Sladorana d.d. -Također, u potpunosti prihvaćamo sve ostale uvjete iz natječaja. Za sve gore navedene stavke jamčimo bankovnim garancijama. Ukoliko naša ponuda bude prihvaćena vjerujemo da će time početi konsolidacija hrvatske industrije šećera u cilju povećanja konkurentnosti. Samo ujedinjena hrvatska industrija šećera može opstati na vrlo konkurentnom tržištu Europske unije te zadovoljiti sve zahtjeve koji su određeni reformom tržišta šećera u EU kojeg ćemo uskoro biti dio – izjavio je predsjednik Uprave Viro d.d.

Nešto veći iznos za oglašeni dionički paket Sladorane, 133 milijuna kuna, ponudila je tvrtka Kandit Premijer, koja posluje u sastavu IPK Kandit. Za petogodišnji program ulaganja nude ukupno 156,6 milijuna kuna, od čega bi 84,6 milijuna kuna bilo vlastitih sredstava za dokapitalizaciju, a ostatak iz investicijskog kredita. Za to su priložili pismo namjere Slavonske banke iz Osijeka, koja im daje i jamstva za ispunjavanje svih ostalih uvjeta iz natječaja, a dostavili su i pisma namjere osječkih tvrtki Žito i Novi agrar o njihovoj spremnosti da za Kandit odnosno Sladoranu proizvode šećernu repu.Obje su se tvrtke u svojim ponudama obvezale i na preuzimanje drugih obveza iz natječaja, poput zadržavanja zatečenog broja zaposlenih na idućih pet godina i osnovne djelatnosti Sladorane te da u godinu dana od potpisivanja ugovora neće prodavati niti opteretiti dionice i nekretnine Sladorane.

Izdat će i zamjenska jamstva za obveze Sladorane pokrivene državnim jamstvima koja, kako stoji u jednoj od ponuda, iznose oko 113,99 milijuna kuna.Na današnjem otvaranju ponuda u HFP-u su uz predstavnike tvrtki ponuditelja bili prisutni i predstavnici Uprave, radnika i sindikata Sladorane. I radnici i ponuditelji vjeruju da će ovaj natječaj za Sladoranu biti uspješan za razliku od zadnja dva iz 2005. koja su bila poništena. Predsjednik Radničkog vijeća Sladorane Slavko Gorupić razočaran je pak malim brojem ponuda, jer su, kaže, očekivali bar četiri s obzirom da je Sladorana perspektivna i stabilna tvrtka koja ostvaruje dobre rezultate. Za ponuđene cijene za dionički paket i iznose ulaganja kazao je da su na razini njihovih očekivanja te da su zadovoljni što su ponude predale domaće tvrtke iz iste branše.Predsjednica HFP-ovog Povjerenstva Ljubica Hanak kazala je da će nakon analiza ponuda Upravni odbor HFP-a o njima donijeti zaključak, dok je konačna odluka o prodaji na hrvatskoj Vladi.

Regionalni povjerenik Sindikata poljoprivrede za Slavoniju i Baranju Slavko Kotromanović kazao je da sutra završava i upis 24,99 posto dionica Sladorane od strane zaposlenika te da su do danas te dionice upisali gotovo svi radnici odnosno 318 od 338 stalno zaposlenih. Podsjetio je da j

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT


bas me zanima kud ce s lovom ako ne dobe slodaranu

Potrošit za dividendu, hehe. [proud]

22.08.08. 11:10:01 NEWS-H8220450

EBRD odobrio 40 milijuna eura zajma hrvatskoj industriji šećera

ZAGREB, 22. kolovoza 2008. (Hina) – Europska banka za obnovu i razvitak (EBRD) odobrila je 40 milijuna eura zajma Viro tvornici šećera, kako bi taj vodeći hrvatski proizvođač šećera unaprijedio svoje poslovanje kroz smanjenje troškova i uvođenje mjera energetske učinkovitosti te postao konkurentniji na lokalnom i EU tržištima, dok je dio zajma namijenjen konsolidaciji tvrtkinog poslovanja kroz kupnju rafinerije šećera Sladorana, priopćeno je iz EBRD-a.

No respect


22.08.08. 11:10:01 NEWS-H8220450

EBRD odobrio 40 milijuna eura zajma hrvatskoj industriji šećera

ZAGREB, 22. kolovoza 2008. (Hina) – Europska banka za obnovu i razvitak (EBRD) odobrila je 40 milijuna eura zajma Viro tvornici šećera, kako bi taj vodeći hrvatski proizvođač šećera unaprijedio svoje poslovanje kroz smanjenje troškova i uvođenje mjera energetske učinkovitosti te postao konkurentniji na lokalnom i EU tržištima, dok je dio zajma namijenjen konsolidaciji tvrtkinog poslovanja kroz kupnju rafinerije šećera Sladorana, priopćeno je iz EBRD-a.

Mislim stara vijest 20 dana, već sam prije cca dva tjedna stavio jedan link….

Virojen u te… [wink]

New Report

Close