VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Al skače ovaj šećer gore dole, sa 350$ na 400$ pa na 350$ pa opet nazad na 400$ i to sve
u 15 dana……….

@panda

koji zaključci! kakav vražiji prijevoz trske?
znaš li da se trska u roku od 16 sati nakon žetve mora samljeti kako se ne bi pokvario šečerni sok koji se mljevenjem cijedi i iz kojeg se proizvodi sirovi šećer.
osim toga, nitko ne zapljuskuje tržište EU, kako ti kažeš, gotovim šećerom, što god to bilo.
90% uvozno-izvozne svjetske trgovine šećerom čini sirovi šećer jer je pogodniji za dugotrajan transport i skladištenje. izvoz brazilskog sirovog šećera u EU je od 1990. do 2007. porastao 8 puta ali ga mora netko poput vira i rafinirati. udio bijelog šećera u svjetskom izvozu do reforme je činio uglavnom izvoz šećera iz EU koja je refundirala razliku između niske svjetske i visoke eu cijene te negativno utjecala na svjetske cijene zbog čega su se nerazvijeni bunili.
eto toliko do novih pandinih … o tržištu šećera.

jesam vam vec rekao da zaboravite viro… makar su neki trazili da objasnim zasto nije mi se dalo.. a neda mi se ni sad… ali ovaj link o pregovorima s EU je na tragu odgovora a i Coca cola igra ulogu

Viro je definitivno perspektivna firma u ovom padu cjelokuopnog tržišta viro nije pao više od prosjeka tako da je besmisleno govoriti da ga treba zaboraviti. Zašto je pao igh sa skoro 17000 na 7000 kn u jednom trenutku ili ledo s 22000 na cca 9500 da ne nabrajam druge. Ako viro preuzme Sladoranu uz ugovornu proizvodnju za coca colu će biti apsolutni lider u regiji. Obzirom da je situaciju na burzama u totalnoj banani ne bi me čudilo da su dečki iz vira namjerno ugradili unaprijed loše stvari a da će ono što je dobro doći s oporavkom tržišta, u svakom slučaju za sada je sve po planu. Unaprijede znamo svi da će i treći kvartal biti u skladu s prva dva dakle lošiji nego u 2007 , ali budemo vidjeli kad prođe svjetska kriza

Istorija se ponavlja, ali svaki put sve vise kosta..

@styx

Aj ne laprdaj imaš tamo svoju tankersku u kojoj se koprcaš pa tamo navali svim snagama
a tu barem iznesi neke podatke i ne njajke………


Viro je definitivno perspektivna firma u ovom padu cjelokuopnog tržišta viro nije pao više od prosjeka tako da je besmisleno govoriti da ga treba zaboraviti. Zašto je pao igh sa skoro 17000 na 7000 kn u jednom trenutku ili ledo s 22000 na cca 9500 da ne nabrajam druge. Ako viro preuzme Sladoranu uz ugovornu proizvodnju za coca colu će biti apsolutni lider u regiji. Obzirom da je situaciju na burzama u totalnoj banani ne bi me čudilo da su dečki iz vira namjerno ugradili unaprijed loše stvari a da će ono što je dobro doći s oporavkom tržišta, u svakom slučaju za sada je sve po planu. Unaprijede znamo svi da će i treći kvartal biti u skladu s prva dva dakle lošiji nego u 2007 , ali budemo vidjeli kad prođe svjetska kriza

Odličan post. Sa svime se slažem osim da će i 3 kvartal biti u skladu sa prva dva, odnosno loš. Osobno očekujem dobar FI za 3 kvartal. Za razliku od Kandita koji i kada ima dobre rezultate, prikaže loše ili osrednje FI, Viro je uobičavao "nabrijavati" FI-e. Ovo je prvi puta (2008. god.) da Viro izbacuje loše FI-e. Vjerujem da se to radi namjerno. No za 3. kvartal neće više biti vremena za kalkulacije.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



Viro je definitivno perspektivna firma u ovom padu cjelokuopnog tržišta viro nije pao više od prosjeka tako da je besmisleno govoriti da ga treba zaboraviti. Zašto je pao igh sa skoro 17000 na 7000 kn u jednom trenutku ili ledo s 22000 na cca 9500 da ne nabrajam druge. Ako viro preuzme Sladoranu uz ugovornu proizvodnju za coca colu će biti apsolutni lider u regiji. Obzirom da je situaciju na burzama u totalnoj banani ne bi me čudilo da su dečki iz vira namjerno ugradili unaprijed loše stvari a da će ono što je dobro doći s oporavkom tržišta, u svakom slučaju za sada je sve po planu. Unaprijede znamo svi da će i treći kvartal biti u skladu s prva dva dakle lošiji nego u 2007 , ali budemo vidjeli kad prođe svjetska kriza

Odličan post. Sa svime se slažem osim da će i 3 kvartal biti u skladu sa prva dva, odnosno loš. Osobno očekujem dobar FI za 3 kvartal. Za razliku od Kandita koji i kada ima dobre rezultate, prikaže loše ili osrednje FI, Viro je uobičavao "nabrijavati" FI-e. Ovo je prvi puta (2008. god.) da Viro izbacuje loše FI-e. Vjerujem da se to radi namjerno. No za 3. kvartal neće više biti vremena za kalkulacije.
[/quote]
To je prvi puta jer je prvi puta od kad je viro na burzi , ozbiljna kriza na tržištu kapitala. Da sam ja u menadzmentu vire svakako bih svo smeće prikazao sada jer nikakva dobra vijest ne bi imala efekt dulji od 3 dana

Istorija se ponavlja, ali svaki put sve vise kosta..

Od sto glasa, glasa čuti nije… današnji promet nitko ne komentira [shocked]

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT

što se ima komentirati, brat od pajde prodao pajdi ( pitanje jesu li uopće proviziju platili ?? )

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Lipa u pravu si.
Promet je višestruko iznad povećanog.
Znači da je lupio o dno i da se od njega puno očekuje.
Uglavnom dolazi do prekrcavanja među fondovima.
Analitičari su primjetili da je Viro počeo koristiti financijeske poluge slično Todi koji ih uspješno koristi pri širenju svoje tvrtke.

opala!


što se ima komentirati, brat od pajde prodao pajdi ( pitanje jesu li uopće proviziju platili ?? )

Sorry, baš pomislih kako je netjak, prodao stricu i ulupao 5 milja, nako, nek se nađe…

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT


Viro je definitivno perspektivna firma u ovom padu cjelokuopnog tržišta viro nije pao više od prosjeka tako da je besmisleno govoriti da ga treba zaboraviti. Zašto je pao igh sa skoro 17000 na 7000 kn u jednom trenutku ili ledo s 22000 na cca 9500 da ne nabrajam druge. Ako viro preuzme Sladoranu uz ugovornu proizvodnju za coca colu će biti apsolutni lider u regiji. Obzirom da je situaciju na burzama u totalnoj banani ne bi me čudilo da su dečki iz vira namjerno ugradili unaprijed loše stvari a da će ono što je dobro doći s oporavkom tržišta, u svakom slučaju za sada je sve po planu. Unaprijede znamo svi da će i treći kvartal biti u skladu s prva dva dakle lošiji nego u 2007 , ali budemo vidjeli kad prođe svjetska kriza

viro sigurno spada u top zveknuća zse. igh nikad ni 16k nije dosegao, a kamo li 17k, ledo nikad nije dosegao ni 21k, kamo li 22k. viro je automatizmom zveknuo, ali ne pokazuje znakove nikakvog oporavka.
svi su se gotovo oporavili djelimice od 50%tnog pada, no viri baš ne ide. male se zatvaraju, veliki opstaju…
sladoranu je viro davno prije trebao preuzeti, sad je pomalo kasno, a i uvjeti za prodaju su takvi da su austrijanci, konzum, bubalo i škvadra odustali.
21.8. je deadline ponuda za šećeranu. ako je viro kupi, prosperitet je siguran, ali je to na dugom štapu.
kada će se znati rezultati? zna li netko?

New Report

Close