VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nakon 17.06. i prometa od 63 dionice cijeli dan sada smo već na 1284 dionice – i slobodni pad, ili da se izrazim kao naši učeni i fini stručnjaci "u tijeku je korekcija".

Ima li tko ideju gdje bi mogla biti "donja granica odbijanja"?

od 900-930 je jaka potpora

Ovaj na prodaji sa 160 kom je danas uzeo na 930 kn, čitam ga ko knjigu.


Ovaj na prodaji sa 160 kom je danas uzeo na 930 kn, čitam ga ko knjigu.

da i u čemu je problem? Trejdanje.



Ovaj na prodaji sa 160 kom je danas uzeo na 930 kn, čitam ga ko knjigu.

da i u čemu je problem? Trejdanje.
[/quote]

Kompa u mjesec dana 30% gore dole i to mjesecima ako nebu i godinama još malo,
i kladioničari bi se mogli posramit.

ma nek idu vrit, nek kockaju, ali na kocki se i gubi.
Radi ono za kaj misliš da se isplati…ako si naparavio 50% gubitka, i misliš da na brzaka vratiš ili izgubiš odi na rulet i stavi sve na crvenu/crnui pa se u trenutku možda vratiš, a da ćeš na nuli biti u svakom slučaju, samo pitanje na kojoj nuli gornjoj ili donjoj 😉

Pisalo se početkom mjeseca neslužbeno da kreće privatizacija sladorane Županja krajem lipnja,
pa pošto je Viro zainteresiran jer ima kakav info o početku privatizacije sladorane Županje.

to se stalno priča…vjerojatno je i aktualno, ali se još javno ne obajvljuje valjda..drugim riječima kada se to dogodi, Viro ide jako up…(Daj Bože i tog dana ;-))

Šećer je nekima zagorčao život, pošto su se kladili da će mu cijena pasti. Zadnjih par tjedana stizale su vijesti koje su redom bile „medvjeđe“. Indija , drugi po veličini svjetski proizvođač, proizvest će 17% manje kristalnog rafiniranog šećera, čime će povećati tendenciju smanjenja globalnih zaliha. Rusija će kao najveći svjetski uvoznik udvostručiti kupovne količine u sljedeća tri mjeseca. Argentina se izgleda prerano poveselila dobrom urodu pšenice. Prošla godina ostala je upamćena po velikoj suši koja je prepolovila usjeve na samo 13 milijuna tona. Ove se godine očekivalo barem duplo, međutim, suše su ponovo došle i za sada je gubitak podnošljivih desetak posto.

Rast cijena hrane na burzama roba u 2007. i 2008. godini

rast u 2007. rast 1.1.- 19.06. tjedni rast (do 19.06.)
Kukuruz 23% 60% 2,82%
Pšenica 95% -2% 3,64%
Soja 85% 24% 0,72%
Riža 42% 40% 1,81%
Šećer -1% 22% 9,32%

Dokle ce VIRO pasti? Ja ga cekam na 900, ali mozda sam preveliki pesimista 😛

piše da je polančec odustao od privat. sladorane


Dokle ce VIRO pasti? Ja ga cekam na 900, ali mozda sam preveliki pesimista 😛

ako si u cashu onda čekanje na 900 bi trebalo biti optimistično jer je po meni to dobra cijena, ali ako si u dionicama Vira, pa nećeš valjda čekati da padne na 900 i prodati. Malo si čudno sročio post.
Drugo: "dokle će Viro pasti" Vidiš li kakve promjene u top10? Ja ne. Znači trezor (Robić-Zadro) još uvijek ne reagiraju a imatelji su 80% Vira, no kada će im zatrebati lova, dići će cijenu sigurno. A do tada što nam sutra "voda donese" Imatelj sam dionica Vira i stalo mi je da ide up, ali ako je vlasnicima dobra ova cijena, dobra je i meni pa dokupljujem. Isplatiće se kad-tad, vjerovatno na jesen. Pozdrav

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



Dokle ce VIRO pasti? Ja ga cekam na 900, ali mozda sam preveliki pesimista 😛

ako si u cashu onda čekanje na 900 bi trebalo biti optimistično jer je po meni to dobra cijena, ali ako si u dionicama Vira, pa nećeš valjda čekati da padne na 900 i prodati. Malo si čudno sročio post.
Drugo: "dokle će Viro pasti" Vidiš li kakve promjene u top10? Ja ne. Znači trezor (Robić-Zadro) još uvijek ne reagiraju a imatelji su 80% Vira, no kada će im zatrebati lova, dići će cijenu sigurno. A do tada što nam sutra "voda donese" Imatelj sam dionica Vira i stalo mi je da ide up, ali ako je vlasnicima dobra ova cijena, dobra je i meni pa dokupljujem. Isplatiće se kad-tad, vjerovatno na jesen. Pozdrav
[/quote]
Alabama, tvoj post će mi zamijeniti večerašnji Apaurin 😉
Danas sam pogledao "veselje" na šećeru i stiltao se, ali si me razveselio postom kako si kolegi Brancu objasnio neke stvari!
Plaćam kavu ujutro, toliko mi je još i ostalo i to s više šećera 🙂

New Report

Close