VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma manimo se mi ddaria ko mu vjeruje neka ga sluša a ko ne ne
Jel prati ko SDA?

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Ma šta se brinete za viro, pa svaki imalo iskusniji burzovni mešetar je znao da će se ovo desiti, napisao sam kada neki dan viro bio na 1215 da je korekcija neizbiježna i da će past vjerojatno na 1050-1100 kuna i evo desilo se, e sad što dalje ako crobex bude i dalje tonuo nerealno je očekivati da će viro rasti ne zbog loših vijesti nego zato što je to na našoj burzi tako hebi ga.
U svakom slučaju i dalje očekujem viru u bliskoj budućnosti između 1400-1500, a sad budemo vidjeli trebalo bi biti mnhogo izvrsnih vijesti s virom samo ako se sami stavite u poziciju menadzera logično je da dok je trziste u banani nije pametno ni objavljivati dobre vijesti kad neće imati nikakvog efekta


ja kupujem dionicu znaš kada reći ću ti miško kada burza doživi krah kao ove godine, onda ono možeš recimo kupiti većinu u 2. mjesecu kao ja, najbolje je prošao ko je kupovao u 4. mjesecu (nisam taj) i sada i recimo još jedno pola godine određene dionice (opet ja) i tada prestajem sa kupnjom mećem novce na banku i čekam opet nekakav pad burze od jedno 15% (hoće li to biti za 2 mjeseca 1 godinu, 5 10 čuj to neznam ali kada to bude opet ulazim) a dionice koje imam za sada jedino sam na podravci popušio 200 kn i na sunčanom hvaru nekih 50 kn jer sa tada kupovao viro i atpl. i čak uz ovaj pad opet sam u plusu na njima. A za one ”e ovo ide gore, objava je ovakva onakva” to je već uračunato u cijenu jer sam ja tek bio uključen u ovu temu priije jedno 3 mjeseca (tada nisam htio kupovati nego sam čekao da padne cijena ispod 1000 kn) i tad sa uletio u nju. Kupovao sam je 1. zbog cijene, 2. pričao sam sa čovjekom koji radi u sladorani pa mi je objasnio neke stvari za osječku viro i župansjku šećeranu (to su većinom osnove pa nisam podjelio takve stvari ovdje osim početkom pisanja na ovu temu u vezi problema sa domaćom proizvodnjom repe) eto a recimo kolega ddario čuj meni je lik i ok i nije. Ok je jer kaže neke stvari ali zašto mi nije evo zašto:
ddario: e kupujte ovo sljedeći tjedan ide to gore
ostali: ok dionica je dobra ali kakve su to vijesti coca cola? sladorana? nešto drugo?
ddario: ma vidjet ćete kupujte
ostali: prođe 5 dana opet sve po starome, ddario kakve su to vijesti bile?
ddario: ma cola je rješena, sladorana se kupuje,… ima još boljih stvari

eto druk ništa drugo(mogao je bar reći cola se bliži ili nešto jer su te poruke bile up up a nema argumenata tj. nije htio pisati zašto bi trebalo gore), btw sladorana je na vtv-u pričala da je i ona zainteresirana za coca colu pa ono ima li netko info o tome?

moje viđenje kupujte još nije toliko precjenjena a možete čekati još koji dan jer kako je burza krenula moglo bi još kojih 50 kn dolje (ili i više) samo pazite kada bude ulazak u eu godinu dana prije ulaska rh u eu jer su moguće 2 stvari:
1. prestanak rada šećerane kao u Italiji, Mađi, sloveniji…
2. zbog dobrog poslovanja viro-a da će ojačati svoju poziciju

Ja se ipak nada ovome 2. i da čovjek je dobro rekao ako sljepo kupujete po sistemu:reko ovaj ovo reko onaj ono bolje se nemojte ni baviti burzom (ako nemate neko svoje mišljenje) je će biti sljedeći scenarij:
di si bio? nigdje
šta si radio? ništa

da da sad su svi pametni i svi su imali casha i svi su znali da će doći do ovakve korrekcije!

Zanimljiva situacija na kp…
Mnogo scenarija mi pada na pamet zašto je ovakav nalog postavljen, ali svejedno izgleda lijepo… 🙂

Samo jedna informacija bez previše riječi:

Top bid CIJENA KOLIČINA
1.021,10 20
1.017,00 4
1.016,01 8
1.013,00 37
1.010,00 70
1.005,00 10
1.003,00 17
1.001,02 20
1.000,01 30
1.000,00 30
Top ask CIJENA KOLIČINA
1.040,00 10
1.063,97 16
1.064,00 14
1.067,00 5
1.067,98 7
1.069,99 14
1.076,00 10
1.076,99 13
1.077,00 100
1.080,00 56

A jučer ste imali jaku obranu od 11XX dionica na 1000 kuna. Sada je nema.
Pametnome dosta.
Pozzdrav

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000

Super ja čekam obzirom da će vjerojatno padati skupa s tržištem a ovo što imam ne prodajem ni za živu glavu a vidim da i nema previše raspoloženih za prodaju, valjda će me poklopiti na ispod 1000 za koji dan ako ne ništa do drge prilike

Viro je odlicna prilika, ali ja je jos necu kupovati. Ona ne pada zbog toga sto ne vrijedi, nego zato sto je sentiment ulagaca los. Ovi koji drukaju da padne nece se usreciti, jer ce pad Vira (i Crobexa) biti dugotrajan i bolan. Na ovakvom prometu i na ovakovom laganom padu nece se usreciti nikakav daytraderski lesinar. Kad prometi porastu, bit ce bolja vremena za sve dionice, pa tako i za Viro …

nisam bob, ali dylan ...


Viro je odlicna prilika, ali ja je jos necu kupovati. Ona ne pada zbog toga sto ne vrijedi, nego zato sto je sentiment ulagaca los. Ovi koji drukaju da padne nece se usreciti, jer ce pad Vira (i Crobexa) biti dugotrajan i bolan. Na ovakvom prometu i na ovakovom laganom padu nece se usreciti nikakav daytraderski lesinar. Kad prometi porastu, bit ce bolja vremena za sve dionice, pa tako i za Viro …

Potpuno se slažem, no u ovakvim situacijama je uvijek dobro imati cash-a sa strane da koliko toliko uspiješ ugrabiti bar nešto po super popustu inače možeš samo gledati i plakati od muke što nemaš s čim kupiti.
Nisam očekivao ovakav pad moram priznati, ali nažalost cijelo tržište je u banani moram priznati najradije bih da mogu otputovao negdje daleko od burze 3 mjeseca da uopće nemam informacija što se dešava probat ću apstinirati burzu najzdravije je

A jučer ste imali jaku obranu od 11XX dionica na 1000 kuna. Sada je nema.
Pametnome dosta.
Pozzdrav

Ne vidim da je napad nešto posebno jak. Zapravo, nitko ne želi lupati ni gore ni dolje dok ne dođe neki jasni signal… Racionalno.

Opet se pojavila tisućica na kupnji u zadnjih 10 minuta. Ista stvar i jučer. Ne kužim zaigrane brokere što im treba ovo… Radije lupite po asku frajerčine!


Opet se pojavila tisućica na kupnji u zadnjih 10 minuta. Ista stvar i jučer. Ne kužim zaigrane brokere što im treba ovo… Radije lupite po asku frajerčine!

he , pa nemislis valjda da ima namjeru kupiti
najvjerovatnije ima nalloge na prodaji pa tjera prema gore ,
da misli kupiti skupljao bi po malo sa sitnijim nalozima
ali kako god bilo ljepo gaa je vidjeti

najvrednije stvari u životu su besplatne


Opet se pojavila tisućica na kupnji u zadnjih 10 minuta. Ista stvar i jučer. Ne kužim zaigrane brokere što im treba ovo… Radije lupite po asku frajerčine!

Ma kakvi brokeri, načekali bi se mi njih. A što se aska tiče, nalupao sam se ja dosta po njemu ali ne pomaže, pa nećemo valjda dopustiti da padne miljenica ispod 1000 kn. Po toj cijeni rado ću kupiti 1000 kom.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close