VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i kod nas ce ostati maksimalno dvije secerane…viro sigurno, a za ipkk neznam…mozda se udruzi s virom…sve ce vam biti po tom pitanju uskoro jasnije…a opet ponavljam, nemojte padati na te fore sa zasijanim povrsinama!pricekajmo skupstinu a onda cemo svi skupa promjeniti neka razmisljanja[thumbsup][proud]

OBAMA................SPASITELJ

ma nije sigurno 30 možda u vrh glave 15% ali i to je upitno. Netko ko je ugovorio recimo 50 ha pod repu može posijati 45 ha i svedno će dobiti poticaj na svih 50 jer će predati određenu kvotu šeć. repe koja je potrebna kako bi dobio poticaj. I fora je to se ne može dokazati koliko je stvarno ha netko posijo jedino kada bi netko izveo mjernike a to se ne isplati eto toliko o toj temi. A za zatvaranje hmm teško je za reći sve je moguće ali ako Coca Cola bude sa virom zadovoljna mislim da film o zatvaranju nećemo gledati. Još 1 stvar možda nije toliko vezana za ovu temu a ipak u nekom slučaju i je. Ulaskom Slovenije u EU čuo sam da je vrjednost dionica skočila 100%. Jel netko zna koliko se dnevni promet na njihovoj burzi povećao otada?

Živim u VTC,Imao sam dionice Vira(prodao na 11xxxsa gubitkom nažalost),onima koji su unutra želim sreću i možda bude dobro na kraju jer imaju dobar menadžment i radnike,ulaže međutim koliko znam ove godine je puno manje zasijeno repe,tako da imate u vidu puno je odustalo od proizvodnje i kako će se odraziti na poslovanje firme ne znam.Samo vam želim pomoći da to imate u vidu.

Vi opet o zasijanim povrsinama kao da ne citate predhodne komentare.Zar ne vidite da uz ovako jaku kunu je isplativije uvoziti sirovinu nego je proizvoditi ovdje, vezati se ugovorom za otkup i snositi ostale rizike.
kako rekoste imaju dobar menadzment i radnike, a to je najbitnije za prosperitet jedne firme.
Tisuće ih ne moze nesto stvoriti sto jedna budala od menadzmenta moze unistiti.
Prema tome za VIRO nema zime

Prošle godine je zasijano 11 000ha i prinos je bio manji za cca 25% zbog loših vremenskih
prilika pa su proizveli iz repe cca 53 000t šećera.
Ove godine je zasijano 9000 ha i ako budu vremenske prilike normalne proizvest će se cca
60 000 t šećera iz repe. Pa trebalo bi se opet poklopit prvo suša a onda pred vađenje velike kiše
da prinos tolko podbaci.
To je šta se tiče repe a sa trskom nema frke.

Stvarno nam je zamro VIRO, rast skoro 5% a komentara nigdje[huh]

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]


Stvarno nam je zamro VIRO, rast skoro 5% a komentara nigdje[huh]

Šta ćeš kad nam je firma odavno propala, a cijena nam raste.
Po tome nema nam ravnih.

Ja se mislio prošli tjedan da li da dokupim po 9xx.

Nažalost – nisam!

Više sreće drugi put [proud]


Stvarno nam je zamro VIRO, rast skoro 5% a komentara nigdje[huh]

Jučer na kraju radnog dana i danas se dosta lupa po asku. Da nije procurila neka vijest?

Možda coca cola ili zbog izbora u Srbiji

teško je reći zašto Viro raste jer rastu i dionice koje to ne zaslužuju pa se najčešće kaže da se radi o psihologiji mase koju ni jedan analitičar ne može predvidjeti.da li Viro raste radi slijedećih razloga,vrijeme će pokazati:
1) mogući ugovor sa coca colom
2)najavljena kupovina vlastitih dionica iz zadržane dobiti( što sigurno mora dignuti cijenu)
3)buduća smanjena neovisnost o zasijanim površinama tj sirovinama

Procijenite sami i napišite svoje komentare.

pa sta da vam nacrtam…pa vec 2 tjedna tu pisem…. i sljepac je mogao shvatiti o cemu se radi………..citajte moje postove svi ponovo…i ako imate kesa moj savjet je da kupite…viro sprema dosta iznenadenja o kojima necu tu govoriti![thumbsup]

OBAMA................SPASITELJ

New Report

Close