VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da sam ja dionicar kupnja po BV bi mi bila super ispravna.. tko hoce van neka ide..

hehe, odgovaralo bi mi i ovako, iako nisam dionicar[wink]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Evo upravo bilo na plodovima zemlje… seljaci nezadovoljni cijenom otkupa secerne repe smanjili sadnju za 30%… nece ni ova godina bit sjajna za VIRO-o…


Evo upravo bilo na plodovima zemlje… seljaci nezadovoljni cijenom otkupa secerne repe smanjili sadnju za 30%… nece ni ova godina bit sjajna za VIRO-o…

hmm…
iz IZVJEŠĆE O POSLOVANJU
ZA RAZDOBLJE 01.01.-31.03.2008. GODINE

Proizvodno-financijskim planom poslovanja za 2008. godinu predviđeno je ugovaranje proizvodnje šećerne repe na 9.000 hektara, što bi značilo da će se preraditi 450.000 tona šećerne repe iz čega će se proizvesti više od 61.000 tona konzumnog šećera, 16.000 tona melase i 20.000 tona suhog peletiranog rezanca.
Već sada možemo napomenuti da je plan ugovaranja sjetvenih površina već u potpunosti ostvaren, a već je do polovice travnja, u optimalnim agro-klimatskim uvjetima, zasijana kompletna ugovorena površina, što predstavlja garanciju ostvarenja dobrih proizvodno-financijskih rezultata poslovanja u 2008. godini.


Miro25: ” Evo upravo bilo na plodovima zemlje… seljaci nezadovoljni cijenom otkupa secerne repe smanjili sadnju za 30%… nece ni ova godina bit sjajna za VIRO-o… ” hmm… iz IZVJEŠĆE O POSLOVANJU ZA RAZDOBLJE 01.01.-31.03.2008. GODINE Proizvodno-financijskim planom poslovanja za 2008. godinu predviđeno je ugovaranje proizvodnje šećerne repe na 9.000 hektara, što bi značilo da će se preraditi 450.000 tona šećerne repe iz čega će se proizvesti više od 61.000 tona konzumnog šećera, 16.000 tona melase i 20.000 tona suhog peletiranog rezanca. Već sada možemo napomenuti da je plan ugovaranja sjetvenih površina već u potpunosti ostvaren, a već je do polovice travnja, u optimalnim agro-klimatskim uvjetima, zasijana kompletna ugovorena površina, što predstavlja garanciju ostvarenja dobrih proizvodno-financijskih rezultata poslovanja u 2008. godini.

bas je bilo govor i o tome… seljaci su ugovorili povrsine ali kada su vidjeli cijenu otkupa dosta njih je smanjilo povrsine…


Evo upravo bilo na plodovima zemlje… seljaci nezadovoljni cijenom otkupa secerne repe smanjili sadnju za 30%… nece ni ova godina bit sjajna za VIRO-o…

To je poznato već mjesecima.
Preorijentirali se na kukuruz i uljnu repicu

bas je bilo govor i o tome… seljaci su ugovorili povrsine ali kada su vidjeli cijenu otkupa dosta njih je smanjilo povrsine…

——————————————————————————–

Kako to ako je nesto ugovoreno i zasađeno moze smanjiti povrsine, valjda seljaci postivaju ugovor kao sto je i prosle godine VIRO postivao prema njima ,pa platio i ne povađenu repu.
Vjerujem u rkovodstvo VIRA i u dobre rezultate, Zadro nije covjek koji kaze sad ovako sad onako, ima dobru poslovnu viziju i strucnost


Evo upravo bilo na plodovima zemlje… seljaci nezadovoljni cijenom otkupa secerne repe smanjili sadnju za 30%… nece ni ova godina bit sjajna za VIRO-o…

zasto ne…viro radi secer i od uvozne secerne repe…zar bi povecavali kapacitet proizvodnje a da nemaju osigurane kolicine sirovine…nemojte na to nasjedati!

OBAMA................SPASITELJ


bas je bilo govor i o tome… seljaci su ugovorili povrsine ali kada su vidjeli cijenu otkupa dosta njih je smanjilo povrsine… ——————————————————————————– Kako to ako je nesto ugovoreno i zasađeno moze smanjiti povrsine, valjda seljaci postivaju ugovor kao sto je i prosle godine VIRO postivao prema njima ,pa platio i ne povađenu repu. Vjerujem u rkovodstvo VIRA i u dobre rezultate, Zadro nije covjek koji kaze sad ovako sad onako, ima dobru poslovnu viziju i strucnost

[thumbsup][thumbsup][thumbsup]…tocno to…ako nece postivati dogovoreno…nakon sto su dobili miraz od vira onda nemaju sta ni raditi za viro!radit ce drugi!

OBAMA................SPASITELJ

Stigao poziv za glavnu skupštinu 06.06.2008.!

opala!

Neće Viro gledati što će s majnkom ugovorenih površina sa šeć. repom jer: će uvesti izvana sirovine koje nedostaju, seljaci nisu sigurno išli do manje od 30 % površina od ugovorenih (malo muljaju mediji) jer su i ovako planirali manje zasaditi ali je fora sljedeća: oni će imati po meni ako bude ok godina (znači bez suše i leda i ostalih stvari kao prošla) veći prinos od jedno 25% od lanjske, poticaj mogu ostvariti po ha zemljišta ako predaju određenu tonažu repe pa mogu recimo ugovoriti tih 9000 ha a ustvari zasijati recimo 7500 ha a opet ispuniti kvotu od određene tonaže kako bi ostvarili poticaj (kužite sada ono ugovoreni iznos površine a sije se manje, je da je to protuzakonito ali ko će te otkriti i to se već radi godinama). 1 stvar jel to sami ove velike njuške mogu kupiti dioince po nižoj cijeni od tržišne ako sam dobro shvatio u onom pozivu ili? molim malo objašnjenje

e da jedna zabrinjavajuća stvar (a viro pred kraj baš fino potego na 1014,30) jučer na plodovima zemlje sam čuo uznemirujući podatak (znao sam da se određen broj šećerana zatvorio ali toliko baš) u Mađarskoj ulaskom u EU od 17 šećerana ostala SAMO 1!!!. Bome plašim se te EU, to sam i prije pričao ali ovo je stvarno smiješno. Jel netko zna zašto je došlo do toliko velikog broja zatvaranja jel su bile u lošem stanju pa su se bazirale samo na 1 ili su ipak bile dobre i unatoč tome su zatvorene ako netko zna nek me prosvjetli


e da jedna zabrinjavajuća stvar (a viro pred kraj baš fino potego na 1014,30) jučer na plodovima zemlje sam čuo uznemirujući podatak (znao sam da se određen broj šećerana zatvorio ali toliko baš) u Mađarskoj ulaskom u EU od 17 šećerana ostala SAMO 1!!!. Bome plašim se te EU, to sam i prije pričao ali ovo je stvarno smiješno. Jel netko zna zašto je došlo do toliko velikog broja zatvaranja jel su bile u lošem stanju pa su se bazirale samo na 1 ili su ipak bile dobre i unatoč tome su zatvorene ako netko zna nek me prosvjetli

EU je davala dobru lovu da se zatvore šećerane u tom svom planu otvaranja tržišta prema
najvećim proizvođačima kao Brazil i sl.. Neke su kupili zapadnjaci naravno
samo zbog tržišta i poslije ih pozatvarali.
No sad to izgleda dosta drukčije nego onda kad su počeli sa tom reformom.
Tako je to, vremena se mijenjaju najbolji opstaju sami na tržištu. Možda je ta EU reforma baš
nama otvorila povećanje kapaciteta, jednome smrkne drugome svane.

New Report

Close