VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svi ističu koliko je pala dobit, naspram prošle godine. Ne znam je li itko istaknuo da su prihodi veći za
oko 20% u 1Q 2008!

Umjesto lupetanja dovoljno je pročitati komentar uprave (tablica F) i trebalo bi biti jasno gdje je nestala dobit…..

Poslovni rezultati odlični!

Ma može biti dobit 1 kunu al mi nedamo dionicu niti za suho zlato, pa sad kome
drago kome krivo.

Gore pod moj zaključak krivo napiso prodano šećera
1Q 2007 28 000 000 KG a ne kn
1Q 2008 35 000 000 KG a ne kn.

320)
Uprava dioničkog društva VIRO, TVORNICA ŠEĆERA, Virovitica, Matije Gupca 254 (dalje: Društvo), na temelju ovlasti iz članka 277. Zakona o trgovačkim društvima te članka 20.3. Statuta Društva, 25. travnja 2008., sazvala je
GLAVNU SKUPŠTINU

dioničara Društva, koja će se održati
6. lip­nja 2008. u 14 sati u sjedištu Društva, Vi­rovitica, Matije Gupca 254 (dalje: Skupšti­na).
Dnevni red:
1. Otvaranje Skupštine, utvrđivanje broja glasova nazočnih i zastupljenih dioničara.
2. Izvješće Uprave o poslovanju Društva u 2007. godini.
3. Izvješće Nadzornog odbora.
4. Godišnja financijska izvješća Društva za 2007. godinu nakon što su ih utvrdili Uprava i Nadzorni odbor Društva.
5. Donošenje odluke o upotrebi dobiti ostvarene u 2007. godini.
6. Davanje razrješnice članovima Uprave Dru­štva za 2007. godinu.
7. Davanje razrješnice članovima Nadzornog odbora Društva za 2007. godinu.
8. Donošenje odluke o određivanju naknade na rad članovima Nadzornog odbora Dru­štva.
9. Odobrenje kupnje (stjecanja) vlastitih dio­nica.
10. Donošenje odluke o izboru revizora financijskih izvještaja Društva i posebnih revizija na temelju odredbi Zakona o trgovačkim društvima Društva.
Prijedlozi odluka Skupštine po navedenim točkama dnevnog reda su kako slijedi:
Ad 2. Usvaja se izvješće Uprave o poslovanju Društva u 2007. godini.
Ad 3. Usvaja se izvješće Nadzornog odbora Dru­štva.
Ad 4. Usvajaju se godišnja financijska izvješća Društva za 2007. godinu.
Ad 5. I. Utvrđuje se da je Društvo u 2007. godini ostvarilo dobit nakon oporezivanja u iznosu od 91.520.718,54 HRK;
II. Ostvarena dobit Društva utvrđena u točki I. ove Odluke raspoređuje se kako slijedi:
– 27.633.340,00 HRK upotrijebit će se za isplatu dividende, što po jednoj dionici Društva iznosi 20,00 HRK. Dobit u navedenom iznosu će se isplatiti svim dioničarima koji su na dan donošenja ove odluke evidentirani kao dioničari Društva u depozitoriju Središnje depozitarne agencije d.d. Zagreb. Isplata dividende dioničarima izvršit će se do 5. 7. 2008.
– 63.887.378,54 HRK u zadržanu dobit
http://www.nn.hr/Pokaz.asp?dok=%2Foglasi%2F2008%2Fobavijest%2F18050obavijest0000320%2Ehtml

Majko moja.. na ovom forumu sve više pišu ljudi koji ne razumiju pročitati što piše.. navest ću samo jedan citat: Ukupni prihod od 255 milijuna kuna veći je za 21 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Trenutne zalihe povećane su drastično, znači kad se prodaju bit će to…
ma..
odustajem od pisanja..
[sealed]
ljudi, okanite se ćoravog posla.. za većinu vas dionice su nedokučive..
iako je cijelo naše tržište podložno pljačkanju “malih” a nema veze sa stvarnošću.. “veliki” diktiraju što im se sviđa a dok ima vas “malih” koji će pasti na “lošiji rezultat” i prodati u panici, oni mogu lijepo zarađivati..
ova dionica je poklon po ovoj cijeni iako sam ja kupio po 770 [lol]

Na HR burzi dionice treba kupovati po principu: kupi i zaboravi

Da sam amater u ovom području od šećera do financijskih analiza jesam,
ali sam danas potrošio pola dana da ispročitam sve izvještaje od onog prvog
iz 2005 do zadnjeg.
Ušao sam u početku zbog jedne osnovne stvari a to su velike namjere u usavršavanju
proizvodnje i pozicioniranju na tržištu. Držim ja to još jako, jako dugo.

Ali zašto se igraju sa P/E?????

Slažem se pogledao sam cijelo izvješće a ko ne vidi blisku budučnost kakva im je neka se skine sa dionica…

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

zg28
zasto navlacis ljude na viro a znas sto se dogadja sa secerom u europi i kako ce izgledati viro izvjesca u slijedecim razdobljima
http://www.ers.usda.gov/Briefing/EuropeanUnion/PDF/EU25SugarPolicySSS245.pdf

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

S tobom ne komentira od INGR i našeg malog razgovora u 11 mjesecu o mojoj kristalnoj kugli i kako si šutio u zadnjih par mjeseci kad se obistinilo i zato prst na usta i bez uvrede ne obaziri se previše na moje komentare a na INGR si pogledaj šta ste radili ti Blueman i Matrix na 60000. Ja na Viru na 1700 nisam pisao ni rječi jer sam se smijo a da je sada, barem meni, zabadave, je.

Ponovo bez uvrede i zaboravi da sam na forumu

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


S tobom ne komentira od INGR i našeg malog razgovora u 11 mjesecu o mojoj kristalnoj kugli i kako si šutio u zadnjih par mjeseci kad se obistinilo i zato prst na usta i bez uvrede ne obaziri se previše na moje komentare a na INGR si pogledaj šta ste radili ti Blueman i Matrix na 60000. Ja na Viru na 1700 nisam pisao ni rječi jer sam se smijo a da je sada, barem meni, zabadave, je. Ponovo bez uvrede i zaboravi da sam na forumu

stari mislim da si ti malo zabrijao,
btw kako ide front running?
ili povlastene informacije za Ingru?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close