VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo kaj se dogodi kad laici komentiraju financijska izvješća: “katastrofa, užas, izlazim….” Ja ne komentiram statiku zgrada jer nisam kompetentan… Ali za FI itekako jesam, pa ovako (ako nekoga slučajno zanima): sve što kaže BigBoss stoji – FI su stvar kozmetike. Dobit u tvrtkama koje su u velikim investicijskim ciklusima nema odlučujući ponder kod tumačenja rezultata poslovanja. Obratite li pozornost na stopu rasta prihoda (21%) i usporedite sa stopom rasta matrijalnih troškova (incl troškove prodane robe) – 12%, bit ćete na boljem putu [proud]

U potpunosti se slazem sa gore navedenim, treba znati citati financijske izvjestaje pa tek onda komentirati
rezultat.
ova dionica ima i te kakvu perspektivu, sad je povoljan moment za kupnju

Obrazloženje rezultata je jako optimistično, Špancir mislim da si se ipak malo požurio sa prodajom…

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/708-08-VIRO_rezultati_prvo_tromjesecje.doc


A mene svi skupa popljuvaste zadnjih par dana kad sam govorio kako ovo ide prema doooooleeee[cool] Gospodo jos je VIRO skup na ovim razinama.

Niko te ne pljuje, samo smo ti ljepo rekli o.k. to je tvoje mišljenje prodaj
odma ako imaš. Ako nemaš viro znaš onu pjesmu “a sad adio i ko zna gdje i
ko zna kad”….

ŠPANCIR:

Pušiona.

Pa zašto izlaziš s minusom, jel misliš negdje drugdje to nadoknadit?
BTW, ja sam ga još malo podebljao po 900.

Zato sam i postavio to pitanje jer i mene zanima nemas li strpljenja cucati u VIRU dok se ne pokrene i mislis da ces nesto okrenuti do tada drugdje ili mislis da bi cijena zbog ovoga mogla jos dosta nize???

meni OK, ali ja nisam u viru pa ne znam kako bih reagirao da jesam
Ali svejedno, izvjesce OK

BEZ PANIKE, MOLIM


Evo kaj se dogodi kad laici komentiraju financijska izvješća: “katastrofa, užas, izlazim….” Ja ne komentiram statiku zgrada jer nisam kompetentan… Ali za FI itekako jesam, pa ovako (ako nekoga slučajno zanima): sve što kaže BigBoss stoji – FI su stvar kozmetike. Dobit u tvrtkama koje su u velikim investicijskim ciklusima nema odlučujući ponder kod tumačenja rezultata poslovanja. Obratite li pozornost na stopu rasta prihoda (21%) i usporedite sa stopom rasta matrijalnih troškova (incl troškove prodane robe) – 12%, bit ćete na boljem putu [proud]

Da, točno. Samo mi je malkice čudno kako svi što prije kažu kako nemaju VIRO u portfelju.

Mislim da je jako rizičan. Tu mislim na EU reformu šećera. Al cola može sama opravdat ovu cijenu od 900 kn ako uvjeti na EU tržištu ostanu na sadašnjoj razini. Tako da je ova dionica za one s viškom novca….. Moguć bankrot, moguće ubiranje vrhnja sljedećih godina. Rekao bih NO LIMIT….

Ja sam imao Viro-r-a.
[lol]

Moguće da ga ubrzo budem imao opet.?![pray]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Niko te ne pljuje, samo smo ti ljepo rekli o.k. to je tvoje mišljenje prodaj
odma ako imaš. Ako nemaš viro znaš onu pjesmu “a sad adio i ko zna gdje i
ko zna kad”….

Znam ja kad i gdje….. na nekih 750kn kroz nekih 2 mjeseca[thumbsup]

Ne laje pas zbog sela.

Optimum, ja sam samo komentirao FI. Ovo što ti kažeš možda stoji, a možda i ne – SWOT analiza traži više vremena a za konkretnu branšu i znanja koje ja ne posjedujem.
Prema tome, moji komentari odnose se samo na FI – znači prošle događaje i očekivane buduće ekomomske koristi kao rezultat poslovnih događaja analiziranog kvartala… Btw promatrati sam kvartal bez kontinuiteta je također apsurdno – zalihe npr. rade čuda u Bilanci i u P&L-u [wink]
Bilo kako bilo, volim slatko a ide i sezona sladoleda [cool][cool][cool]

ma manipuliraju sa dobiti jer čekaju bolja vremena na zse da objave vijesti o dokapitalizaciji tad će doći i bolja izvješća,ps topalov mogli bi bacit partiju šaha ja sam ljubitelj Kramnika[tongue]

Meni dobro izvješće-ne znam ćemu tolika panika nakon izlaska-možda zato jer u rubrici 055 piše samo 6.808???

čudni se ovdje sveci slave....


Na 920kn je P/E oko 16… eto kako se tope fundamenti…


Obrazloženje rezultata je jako optimistično, Špancir mislim da si se ipak malo požurio sa prodajom… http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/708-08-VIRO_rezultati_prvo_tromjesecje.doc

Na 920 P/E ttm je oko 19.
Razočarali su me 2 kvartala zaredom.To više nije slučaj , a ne da mi se čekati još tri mjeseca .
Firma je dobra i mislim da ću se vratiti u nju ako ništa zbog Coca Cole.
Sad mislim da ima puno boljih prilika na drugoj strani ,kojih ubrzo možda više neće biti.Nije ni korekcija zlo sama po sebi.
Sretno dioničarima.Što ćeš ,da bi netko zaradio netko drugi treba izgubiti…..

Ako je za vjerovati upravi, onda su sve glavne troškove odradili u prvom kvartalu i sada mogu proizvesti jako jeftino XXXX tona konzumnog šećera.
To je ako se vjeruje upravi, a pošto su dečki muljali i ranije, ne znam koliko im treba vjerovati.

New Report

Close