VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni se cak i svidilo[wink]

SAM PROTIV SVIH


ŠPANCIR: ” Rekao sam da izlazim ako je dobit manja od 25 mil. Dobit je 7 mil. Izašao.Nadam se da ću se vratiti negdje u jesen. ” zanima me jesi li izlazio sa gubitkom ili si ušao prije na nižim cijenama?

Pušiona.


Pušiona.

Pa zašto izlaziš s minusom, jel misliš negdje drugdje to nadoknadit?
BTW, ja sam ga još malo podebljao po 900.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Ako ce Geronimo u ovu dionicu i ja cu, pogledajte samo sto je covjek napravio s Atlantskom. Od jutra se neckam oko ove dionice i sve sam blizi ulasku.

Odluku donosim sam, ali pazljivo slusam ostale.


Rekao sam da izlazim ako je dobit manja od 25 mil. Dobit je 7 mil. Izašao.Nadam se da ću se vratiti negdje u jesen.

Ja ću ipak ostati unutra. Zalihe su se povećale za još 42 mil. kn, nadam se da će se naći kupac za svu tu robu. Osim toga, da nije bilo promjene vrijednosti zaliha za 55 mil. kn dobit bi očito bila bolesno visoka.
Očekujem rast cijene šećera te prodaju zaliha (coca cola?) pa će biti bolje…

Evo kaj se dogodi kad laici komentiraju financijska izvješća: “katastrofa, užas, izlazim….”

Ja ne komentiram statiku zgrada jer nisam kompetentan…

Ali za FI itekako jesam, pa ovako (ako nekoga slučajno zanima): sve što kaže BigBoss stoji – FI su stvar kozmetike. Dobit u tvrtkama koje su u velikim investicijskim ciklusima nema odlučujući ponder kod tumačenja rezultata poslovanja. Obratite li pozornost na stopu rasta prihoda (21%) i usporedite sa stopom rasta matrijalnih troškova (incl troškove prodane robe) – 12%, bit ćete na boljem putu

[proud]

Ajde što se raspravljate ko da je ne znam šta, prihodi od prerade sirovog šećera nisu zahvatili ovaj kvartal , već će slijedeći , big deal.
Nemam ni ja ovu čađaru, treba malo pročitati izvještaj , a ne samo pogledati aop prihoda i dobiti.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Imam Viro

Nego kaj je na kraju sa Colom jel to hoda još ili je ošlo u vjetar

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Na 920kn je P/E oko 16… eto kako se tope fundamenti…

Čudno kako nije VIRO otišao u blokadu

A mene svi skupa popljuvaste zadnjih par dana kad sam govorio kako ovo ide prema doooooleeee[cool]

Gospodo jos je VIRO skup na ovim razinama.

Ne laje pas zbog sela.

Viro je podcijenjen na ovim razinama dragi gospodine, malo pažljivije prouči FI. Kako kažu iskusniji kolege dobre dionice se kupuju kada u firmi malo zaškripi, a zar mislite da će viro propasti? Ja ostajem unutra pa kako bude ovo je u najmanju ruku fer cijena tako da može biti samo bolje, gore od ovoga teško jedino ako stvarno bude neko veliko sr… u što ne vjerujem

New Report

Close