VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Isti ovaj kojeg su mirovinci matirali – dobro za sve koji se nisu stigli nakrcati – sada ce to moci po razumnim cijenama.

ma kolega to je anti-skriveni nalog, zapravo se radi o 11 dionica ali ih brokeri da zaplaše investitore ovako pokažu

Hogar vozi Volvo

Neko lupi po bidu sa 8 kom i odmah se ovi “fakini” sa 20-tak kom
počnu gurat na prodaju.

Metuzaleme nemoj plašiti potencijalne ulagače. I sam znaš da nije moguće da će cijena šećera svake godine ići dolje 10%. Nemoguće u ovakvim okolnostima kad cijene energenata i sirovine samo rastu i usprkos što će se uvoziti iz nazovovimo to jeftinijih podneblja. Druga stvar, nemoguće je da se sve šećerane zatvore. Viro će u dogledno vrijeme sigurno biti spreman i poradit će na drugim poljima vezanim uz šećer naravno. Ima još puno prostora za rast kao jedna od najprofitabilnijih poljoprivredno prerađivačkih tvrkti u nas, ne zaboravite da u budućnosti slijedi ili udruživanje ili preuzimanje.[thumbsup]

DDJH + 2,5 godine = KOEI


Netko želi van…

Top ask
CIJENA KOLIČINA
1.199,00 8
1.229,99 20
1.230,00 20
1.258,00 10
1.269,00 29
1.270,00 11
1.280,00 4
1.284,00 15
1.285,00 40
1.295,00 1,100

taj bude malo saceko dok se cijena digne… dobro bar ne panicari i prodaje brze bolje… valjda[undecid]

Glory, glory, Man United!!

Danas je bar jednostavno, ko hoće kupit postavi se na 1200 kn.

jel ima netko uvid tko već duže vrijeme guši VIRO sa prodajom ?


Metuzaleme nemoj plašiti potencijalne ulagače. I sam znaš da nije moguće da će cijena šećera svake godine ići dolje 10%. Nemoguće u ovakvim okolnostima kad cijene energenata i sirovine samo rastu i usprkos što će se uvoziti iz nazovovimo to jeftinijih podneblja. Druga stvar, nemoguće je da se sve šećerane zatvore. Viro će u dogledno vrijeme sigurno biti spreman i poradit će na drugim poljima vezanim uz šećer naravno. Ima još puno prostora za rast kao jedna od najprofitabilnijih poljoprivredno prerađivačkih tvrkti u nas, ne zaboravite da u budućnosti slijedi ili udruživanje ili preuzimanje.[thumbsup]

uz sve navedeno treba dodati smanjenje površina pod šećrnom repom i prebacivanje dijela proizvodnje šećera u bioetanol. Stoga je pitanje kako će se kretati cijena i da li će pratiti referentne cijene za pojedine marketinške godine. Osim navedenog cijena šećera je u porastu. Inozemno tržište je zanimljivo iz više razloga, ali se bolja cijena ostvaruje na domaćem tržištu. Nevjerovali ili ne!

Ovo ne zovem prodajom,za viro ove su količine beznačajne![angry]

Ljudi se boje kupovati Viro nakon sto su gledali pad IPKK koji ce vjerovatno imati lose izvjesce (neki fond manager dobio takvu informaciju pa sve rasprodaje). Viro nece imati lose izvjesce a i jedini mogu preuzeti sladoranu. Uostalom i ugovorili su onoliko povrsina koliko su htjeli jer prinosi kod postojecih kooperanata su im duplo veci pa im niti netrebaju iste povrsine kao prosle godine. Pogledajte malo sve likvidne dionice pa cete vidjeti da nema bas nekog rasta jer OIF-ovi prodaju da isplate klijente. Jednog dana ce i to biti gotovo pa nece biti prodaje uopce do 1400 i sto onda?

evo ovako osim vira i sladorana je rekla poljoprivrednicima da će im dati 4000 kn poticaja po ha bez obzira koliko će dati država (znači ako država da 3000 ovi daju + 1000,… itd) zatim 150 kn više po vagonu repe ako se ostvari više od 5 vagona po ha. Eto takve teorije mogu razbiti moj prijašnji komentar o sirovinama mada još fali 40% za sladoranu od predviđenih sirovina (to pričam jer koliko mi se čini viro uzima sladoranu) ali ono o EU u mom komentu još stoji, e sada razmišljam prodati ht nakon prava na dividendu i mislio sam uzeti sve ptkm od toga ali čini mi se pola ptkm pola vira btw koliki je bio viro u 12. mj? tj najviša cijena u posljednjih godinu dana

ja ga ujutro kupujem jedino me moze prevagnut na LKPC-R-A

New Report

Close