VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Inicijalna ne mora biti public , nego može biti i private , kao i dokapitalizacija.
Kad već kod …”pisanja istine”.
Inače , ovo već počinje ličiti na biblijski stil.
A nas male dioničare osim dokapitalizacije npr. možda više zanima kvalificirana procjena godišnje dobiti , rok dovršetka montaže ormoške tvornice (06/08 ?) , veza izlaska Sladorane na burzu s mogućnošću preuzimanja i slične banalne stvari koje se ne mogu direktno povezati s Nikkei-jem , Hang Seng-om i punicom Bena Bernankea , koju navodno muči križobolja…..

bravo kolega [thumbsup]

samo bih dodao kako je INGRA bila ako se ne varam dokapitalizirana po oko 35.000 pa su neki pričali ide dolje (ne sjećam se toćno tadašnje cijene) a ona otišla na cca 60.000 i +
– znači nije sve u ”kukolju” ima nešto, čak još i puno više u ”žitu”.


Optimum99 samo zbog vas nastaviti cu pisati istinu. Nakon dokapitalizacije cijena dionice obicno pada jer postoji vise dionica sa kojima se dijeli dobit. Potrebno je obicno odredjeno vrijeme dok investitori ne prepoznaju potencijal novih ulaganja nakon kojih dionica raste. Ako neznate jedina razlika izmedju IPO-a i dokapitalizacije je sto je IPO inicijalna javna pnuda dionica (initial public offer) – znaci dionice tvrtke se prvi puta pojavljuju na burzi dok kod dokapitalizacije tvrtka cije dionice vec kotiraju na burzi izdaje nove dionice. Normalno postoje jos neki detalji kod odredjivanja cijene dionice s kojima Vas necu zamarati jer vam je i ovo ocito previse.

Ma kolega, ja sam možda zadnji na ovom forumu kojem će “netko” pojašnjavat što je to IPO!!![angry]

Čista glupost je pisati da vrijednost dionice pada kod dokapitalizacije!!! Dokapitalizirati znači pritok kapitala u tvrtku koji se obično investira u nove projekte te se taj isti kapital plodi i donosi veću dobit kompanije…. Tako da taj veći broj dionica ujedno znači i veći EPS te veći E/P……………..

Uostalom, neda mi se davat predavanja o počelima financija bez naknade, tj. moji seminari nisu za ovaj forum…………………………………………..[bye][lol]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Vas doprinos forumu je ocit samo neznam sto vam znaci ovo E/P? Ako tako nastavite uciti sudionike foruma ni vi a niti oni nece daleko dogurati. EPS – earnings per share, P – price – P/E znaci nesto. Jer ako dijelite dobit po dionici sa cijenom dionice necete dobiti nista.


Vas doprinos forumu je ocit samo neznam sto vam znaci ovo E/P? Ako tako nastavite uciti sudionike foruma ni vi a niti oni nece daleko dogurati. EPS – earnings per share, P – price – P/E znaci nesto. Jer ako dijelite dobit po dionici sa cijenom dionice necete dobiti nista.

Kolega, nije vam bas pametno hvatati se za “lapsus calami”… usmjerite energiju na nesto drugo… ova prepucavanja nikamo ne vode… samo ce vas iskljuciti s foruma…

Ako ulažete u fundamente, ne možete izgubiti. Šećer dolazi na kraju.


Vas doprinos forumu je ocit samo neznam sto vam znaci ovo E/P? Ako tako nastavite uciti sudionike foruma ni vi a niti oni nece daleko dogurati. EPS – earnings per share, P – price – P/E znaci nesto. Jer ako dijelite dobit po dionici sa cijenom dionice necete dobiti nista.

Dobit ću skoro, po vama nevažnu, internu stopu rentabilnosti svog investiranja te razdoblje povrata ulaganja!

Ajde bok![bye][lol]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

lukic00:

Vas doprinos forumu je ocit samo neznam sto vam znaci ovo E/P? Ako tako nastavite uciti sudionike foruma ni vi a niti oni nece daleko dogurati. EPS – earnings per share, P – price – P/E znaci nesto. Jer ako dijelite dobit po dionici sa cijenom dionice necete dobiti nista.

Dobit ću skoro, po vama nevažnu, internu stopu rentabilnosti svog investiranja te razdoblje povrata ulaganja!

Ajde bok![bye][lol]

Ozbiljno? A tko vam jamci s obzirom na sadasnju situaciju u istinitost tih podataka?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

DJIA – 12156.81 — +416.66 ili +3.55%
S&P 500 – 1320.65 — +47.28 ili +3.7%
NASDAQ – 2255.76 — +86.42 ili +3.98%

Vidite ovakav rast u SAD-u moze potaknuti i nasu burzu jer ce rast globalnih indexa podici i vrijednosti udjela u fondovima. Fondovi ce biti na meti ulagaca sto znaci da ce fond manageri intenzivnije ulagati i na domacem trzistu.

sad su poludili i američki indeksi
DOW JONES INDUSTRIAL AVERAGE +3,55
NASDAQ +3,98%
S&P 500 +3,71

oćemo li se i mi barem malo osladiti sa ovim

pitanje za sve a posebno za lukica00:
pročitao sam da je stranci posjeduju 27% naših dionica.
1)da li to znači da su neke dionice ozbiljno podcijenjene?
2)da li njihovim ulaskom postoji opasnost od veće volatilnosti tržišta jer je poznato kad oni čuju riječ ‘kriza’,rasprodaju svjetlosnom brzinom?
molim odgovore.


pitanje za sve a posebno za lukica00: pročitao sam da je stranci posjeduju 27% naših dionica. 1)da li to znači da su neke dionice ozbiljno podcijenjene? 2)da li njihovim ulaskom postoji opasnost od veće volatilnosti tržišta jer je poznato kad oni čuju riječ ‘kriza’,rasprodaju svjetlosnom brzinom? molim odgovore.

nemaju stranci pojedinacno po dionicama nego firme imaju udjele u nasim firmama kao barr plivu, njemci ddjm itd. oni iz toga ne misle vaditi novac. bar je to moje misljenje

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Vrijeme je da se krene…. [wink]

Dobro jutro svima prisutnima.

I ne samo njima [thumbsup]

ne gine nam blokada danas

New Report

Close