VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cijenu dokap. neće odrediti nikakvi agent nego vlasnik u skladu sa svojim poslovnim
ciljevima.

Ako niste znali vlasnici nisu strucnjaci u tom podrucju i zato angaziraju one koji to jesu i u vecini slucajeva ih slusaju. Uostalom dokapitalizaciju nemogu provesti sami – za to im je potreban posrednik a tu dolazimo opet do investicijskih bankara i njihove distributivne funkcije.

danas sam uso u ovu dionicu

Mislim da su vlasnici Vira i te kako stručni u investiranju u
svoju tvrtku.

Ti ocito neznas o cemu ja pisem, ovo je cisto gubljenje vremena. Uglavnom vidim da ovdje nije potrebno pisati nista osim ide gore. Kad u buduce budem mislio ide dolje necu pisati nista vec to zadrzati za sebe. Neznam zasto uopce mislite da ovaj forum moze bitno utjecati na cijenu dionice?

Ja sam se samo usredotočio na vaše pisanje o nekakvom kalkuliranju o potpisivanju
ili ne posla sa Coca- Colom i tu se ne slažem sa vama jer to nema nikakve logike u bilo
kakvom poslovanju. Takvi poslovi se nikako ne odgađaju zbog nekakvih kalkuliranja tipa burzovne
cijene.
Što se tiče vašeg razmišljanja o kretanju cijene dionice to je vaša slobodna procijena i to
me ništa ne smeta. Svi znamo kakva su vremena i reagiramo svaki na svoj način.
Kod mene je isto kao i kod većine strah od gubitka uvijek prisutan.
Sretno


Ako niste znali vlasnici nisu strucnjaci u tom podrucju i zato angaziraju one koji to jesu i u vecini slucajeva ih slusaju. Uostalom dokapitalizaciju nemogu provesti sami – za to im je potreban posrednik a tu dolazimo opet do investicijskih bankara i njihove distributivne funkcije.

Ma kolega lukic00, nitko tko zna nešto o financijama nebi čekao na dokapitalizaciju zbog npr. Crobexa… To bi imalo utjecaja kod IPO-a, a kod dokapitalizacije tu uopće nema nikakve veze!!!
Lijepo vas molim da iznosite samo priznate teorije, a ne nekakve nove vaše “znanstvene radove”….

Ako već mislite da imate dovoljno znanja za nekakvu novu ekonomsku teoriju onda odite na ekonomski fakultet te se tamo probajte dokazat….. Ovdje je to naprosto smiješno te uopće nije relevantno niti logički prihvatljivo!!!

Imam i ja mnogo nekakvih svojih ideja, svaki dan me pucaju, al ipak se suzdržavam od njih te ne želim zamarat ostale kolege s novim NOBELOVCEM……………………….[lol]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

evo i ovde ću stavit.evropski indeksi poludili

Optimum99 samo zbog vas nastaviti cu pisati istinu. Nakon dokapitalizacije cijena dionice obicno pada jer postoji vise dionica sa kojima se dijeli dobit. Potrebno je obicno odredjeno vrijeme dok investitori ne prepoznaju potencijal novih ulaganja nakon kojih dionica raste. Ako neznate jedina razlika izmedju IPO-a i dokapitalizacije je sto je IPO inicijalna javna pnuda dionica (initial public offer) – znaci dionice tvrtke se prvi puta pojavljuju na burzi dok kod dokapitalizacije tvrtka cije dionice vec kotiraju na burzi izdaje nove dionice. Normalno postoje jos neki detalji kod odredjivanja cijene dionice s kojima Vas necu zamarati jer vam je i ovo ocito previse.

Inicijalna ne mora biti public , nego može biti i private , kao i dokapitalizacija.
Kad već kod …”pisanja istine”.
Inače , ovo već počinje ličiti na biblijski stil.
A nas male dioničare osim dokapitalizacije npr. možda više zanima kvalificirana procjena godišnje dobiti , rok dovršetka montaže ormoške tvornice (06/08 ?) , veza izlaska Sladorane na burzu s mogućnošću preuzimanja i slične banalne stvari koje se ne mogu direktno povezati s Nikkei-jem , Hang Seng-om i punicom Bena Bernankea , koju navodno muči križobolja…..

dobit cca 130 milja spancir jel ti pomoglo koliko bi to diglo cjenu dionice u odnosu na danasnju

Stvari nisu onakve kakvima se čine...

Nakon objave FED-a usao sam ponovo u viro po cijeni od 1350. Spancir uvazavam primjedbu vezanu za public offer – imate pravo. I dalje cu pisati istinu jer nas utjecaj na ovom forumu je zanemariv.

New Report

Close