VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Viro je dionica koja vrijedi i vec sam napisao da nema razloga za pad u SAD-u ali je isto tako ocito tko i zasto rusi indexe. I dalje vjerujem u Viro i imam jako dobro misljenje o upravi i tvrtci medjutim jednostavno nisam spreman na takvu vrstu rizika (koja se ne tice stvarnih pokazatelja tvrtke).
Moze isto tako lako biti da cete biti u pravu i da ce cijena dionice ici gore, uostalom kada bi ulaganje u dionice bilo iskljucivo prema procjeni tvrtke to bi se sigurno i dogodilo.
Sretno!

Sve ovo što se događa na našoj maloj zse je opisano u Grahamovoj knjizi-što se dogodi nakon brzorastuće faze

prije nego li postane bolje bit će gore ;)))

ne znam kako ostali , ali ja sam se sada već navikla kupovati na 4000-4100 , a ne prodavati

50% vira sam kupila u kolovozu prošle god. po 1290 , a ostalih 50% u listopadu po 1600…

dnevni pad ili rast od 5-10 % mi je već postao normalan

Može li netko barem pretpostaviti kolika bi mogla biti dividenda.
U ovakvim vremenima mislim da se treba držati dionica sa dobrim sadašnjim rezultatima, pa i ako globalna krotkoročna klima nije naročito obećavajuća, bar se kroz dividendu može nešto zaraditi ili pokriti kupnja prije korekcije.

mislim da je prošle god bila 12 kn [proud]

dividenda [lol] [lol]

da,bila je 12 kuna.
radim tablicu u kojoj ćete vidjeti virine fundamente u zadnjih godinu dana i drugu za zadnje 2 godine.siguran sam da će vam biti korisna.inače,ne uznemiravajte se gledajći burzu.naučite se biti strpljivi i pročitajte koju dobru knjigu npr Kostolany:izazov burze.
Pročitao sam i buffeta,richardsona,grahama….. ali ova mi je do sada najbolja i nije velika.

Nece biti niti potpisa ugovora s Coca Colom, niti dokapitalizacije, niti preuzimanje sladorane dok je situacija na globalnim trzistima nepovoljna za dionice tvrtke.
Treba znati nesto o investicijskom bankarstvu i da je najvaznija funkcija ona savjetodavna a onda distributivna i potpisnicka. Sve tri su u suprotnosti sa prikupljanjem sredstava putem ponude dionica za vrijeme nestabilnosti na trzistu kapitala.
Ugovor, dokapitalizacija i vjerovatno preuzimanje sladorane nece se dogoditi prije sredine godine.
Moguce su velike oscilacije cijene dionice do tada (6mj) ali vijesti iz same kompanije nece stizati. Iznimka ce biti GFI koje ce biti objavljeno 31.03.

ja bih zamolio kolegu lukica00 da napiše jedan post samo sa dobrim vijestima(bez izmišljanja),ako može.

U SAD-u je pocelo mirno, ocekujem danas stagniranje indexa.

A u Paragvaju je pre-market loš……

e moj lukic00 [lol]

Sklapanje posla sa Coca-Colom ovisi isključivo o faktorima kao i u svakom drugom poslu (npr. kvaliteta proizvoda, cijena proizvoda, kapaciteti proizvodnje…. ,sposobnost poduzetnika u pronalaženju kupca…, marketing….), i to dovodi do stvaranja profita pa onda i vrijednosti
tvrtke odnosno dionice. Da cijena dionice određuje sklapanje novog posla je najobičnija
glupost, valjda bi to trebalo biti jasno!

Potpis ugovora ne znaci odmah i njegovu provedbu. Uprava ce tempirati potpis kako bi sto skuplje prodala dionice, siguran sam da ga nece potpisati sada.
Mislim da se borite protiv vjetrenjaca, uostalom to je vase pravo a moje je pravo da iznosim svoja misljenja.

New Report

Close