VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/video-u-more-pao-kamion-pun-secera.html [shocked]

kakve veze ima viro i kamion u moru. sta da otpisemo materijalnu imovinu viru ili?[shocked]

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

U petak sam prodao Viro i IPKK.

Razlozi:
1. Viro su poceli podupirati odredjeni ljudi u medijima (znak da ce biti veca rasprodaja)
2. Rast cijene dionice
3. Banke odlucile rusiti indexe u SAD-u
4. Probijen petogodisnji pravac rasta DJIA

Pozitivne stvari su vjerovatno odlicno izvjesce i perspektiva, medjutim nisam spreman preuzeti rizik pada veci od 10%.
Moje sumnje u pad indexa u SAD-u definitivno je potvrdio jedan clanak na cnbc-u. Banke su se odlucile za velik pad iako za tako nesto jednostavno nema osnove. Isto tako siguran sam u rast DJIA ove godine iznad razina na kojima je bio u 12mj 2007 jer je perspektiva odlicna.
Ovaj pad koji ce se po mojem misljenju dogoditi biti ce vrlo brz.
Za ovo nemogu reci da ce se 100% dogoditi ali sve me na to upucuje i zato sam prodao sve svoje dionice.

Evo clanka sa CNBC-a:
http://www.cnbc.com/id/23534170/for/cnbc/

Bolje ti je da čitaš Buffetta nego CNBC[lol]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Čitao sam nekad vise ne. Sada koristim svoj mehanizam zakljucivanja jer na kraju krajeva samo njemu vjerujem i za njegove pogreske direktno snosim posljedice.


Čitao sam nekad vise ne. Sada koristim svoj mehanizam zakljucivanja jer na kraju krajeva samo njemu vjerujem i za njegove pogreske direktno snosim posljedice.

Sve 5!
Svako daje svoje procijene.
Ja ipak ističem prednosti i čekam ih.

opala!

Strah od gubitka je uvijek veći od želje za dobitkom.
Prirodna selekcija!

dobro jutro.
lukic00 me je stvarno zabrinuo jer je do sada bio jako uspješan u prognozama.naravno, ako je netko pročitao buffeta,richardsona ili kostolanija,onda zna da su prognoze nezahvalne i da je teško predvidjeti kretanje tržišta.eto’.lukic 00,nastavi pisati i budi što konkretniji jer dobro je čuti različita mišljenja

Slažem se sa mornarom385 da treba čuti i druga ( posebno suprotna ) mišljenja.
Ja svejedno i dalje jako vjerujem u Viro i u petak sam još nešto dokupio.
Razloge zašto kupujem naveo sam ranije .


Čitao sam nekad vise ne. Sada koristim svoj mehanizam zakljucivanja ……..[/quote]

Moj mehanizam zaključivanja kaže: ako je lukic00 izašao , podebljavam portfolio !

šjor lukić je pretprošli tjedan smiono (da ne kažem bahato) tvrdio da će prošlog tjedna ameri jako rasti pa je dokupljivao u ulici volova.
pogriješio.
kao i svi ponekad.

još i prije šopa u nevijorku kazao kako čvrsto vjeruje u viro i ipkk.
pa sve prodao u petak.

možda je bio u pravu.
svaki pad cijene za više cca 1,2% (uz brok proviziju 2×0,6%) omogućava ponovnu kupnju na nižim razinama uz ostatak love.
no, kod njega mi ovaj izlazak liči na potpunu paniku nakon višetjednog uvjeravanja u ispravnost odluke o kupnji i držanju (nisam shvatio kratkoročnom) dionica vire i ipkk.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Strah od gubitka je uvijek veći od želje za dobitkom. Prirodna selekcija!

Kolega ta misao je jedna od glavnih vodilja nove znanosti biheviorističke financije, znanosti koja proučava psihološke efekte u ponašanju ulagača.
[thumbsup]

"..Tko ništa nije proživio, ne smije me savjetovati.." (Sofoklo)


Malo je onih koji ce po ovoj cijeni prodati Viru. Neki su iskoristili oscilacije u SAD-u zadnjih nekoliko dana i jeftino prosli. Neznam sto bi se to trebalo dogoditi da prodam svoje dionice a da se ne tice same tvrtke.

evo ja kupio 30 kom po 1370 u sri i 30 po 1419 u cet pa je malo naraslo moja odluka tih 60 nisu fondovske

Stvari nisu onakve kakvima se čine...

New Report

Close