VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moj vid svega ovoga je ta situacija da su za vrijeme korekcije izlazili strani fondovi, panicari i kreditasi, te se trziste toliko zaigralo na dolje da je jednostavno bilo pretesko vratiti stare razine. Stoga su fondovi pustili da tone dok ne stane ma gdje god stalo. Kada su se stranci iskrcali (mislim da je to bilo vecinski prekjucer), mali su i dalje kupovali jednako slijedeci dan (priblizno kao i svaki do sada sto vidimo po prometu), a sve je pocelo rast jer vise nije bilo ovih da 300, 500, 1000 komada na prodaji, pa su lagano dizali cijenu. Vidjeli da sve lako ide gore, pa se zaigrali u nekim dionicama do blokada. Potpuno neocekivano od strane fondova… E sada je fondovima “skupo” kupovati na ovim razinama, pa ce rusiti malo cijenu da bi uspanicili male i dokupili jos jeftino dok mogu… simple as that 🙂
cim spuste, znamo sto nam je ciniti 🙂 !!

VIRO & ATPL ;)

bravo luki.svaka cast kad imate toliko novca .da bar mogu kupiti toliko dionica………
nikkei +4,19
hang seng+3,44 uživajte

Neznam zasto su ovi spekulanti od jucer danas povukli svoje naloge na prodaju. Ocito Kosovo nije bilo problem – nikad i nece biti osim za one koji nemaju pojma sta rade. Inflacija mozda? Tesko, uz rast BDP-a od 4,5% ne bojim se za gospodarstvo jos neko vrijeme.

Da li je ovo dobar znak, vec 20 min ovako K/P stoji, mali promet, nema kupovine po asku ali i mala prodaja po bidu!?

Kupnja Cijena Cijena Prodaja
4 1.285,05 1.324,99 60
8 1.285,00 1.325,00 165
2 1.282,00 1.330,00 300
3 1.281,03 1.349,00 15
200 1.281,01 1.360,00 22

Ocito kupci cekaju da padne a prodavatelji da poraste. Jeli dobar znak za koga? Za kupce , za prodavatelje ili za one koji drze jer znaju da je dionica podcijenjena? Ako zelis spekulirat onda ti nemogu rec sto da napravis jer jednostavno neznam.
Ja drzim, ako padne jos dokupljujem, ako ne taj dio portfelja ce biti u novcu.

Bilo bi u redu kad bi nam ovaj sto prodaje poklonio po 1200, ali kako sada izgleda ni on ocito ne daje puno ispod 1300.


Ocito kupci cekaju da padne a prodavatelji da poraste. Jeli dobar znak za koga? Za kupce , za prodavatelje ili za one koji drze jer znaju da je dionica podcijenjena? Ako zelis spekulirat onda ti nemogu rec sto da napravis jer jednostavno neznam. Ja drzim, ako padne jos dokupljujem, ako ne taj dio portfelja ce biti u novcu.

Nisam je kupio spekulativno, nisam siguran cak da bi je prodavao na po tvojoj procjeni 2200kn, mislim da ova kompanija kroz neko duze vrijeme moze i vise. [thumbsup]

Nakon dogovora sa vladom PTKM-u se počinju sređivati stvari ubrzano.
Sada smo imali dogovor vlade sa šečeranama i očekujem također ubrzanje zbivanja.
Drivo mora ubrzano rezultate stvarati.
Jesu li blizu vijesti o Sladorani?

opala!


Neznam zasto su ovi spekulanti od jucer danas povukli svoje naloge na prodaju. Ocito Kosovo nije bilo problem – nikad i nece biti osim za one koji nemaju pojma sta rade. Inflacija mozda? Tesko, uz rast BDP-a od 4,5% ne bojim se za gospodarstvo jos neko vrijeme.

stigle nam dobre vijesti…svi stali na stranu kosova..[thumbsup]

OBAMA................SPASITELJ

malo je smanjen tempo prodaje sistemom dam samo da prodam,mada još uvijek idu ispod velikog prodavača.
dok se taj ne makne nema rasta cijene .
gledajući promet ..ova gnjavaža bi mogla potrajati. ode li cijena niže prodavač ostaje ,a neke navale kupaca ni pod razno [rolleyes]

sve se poklopilo ;od bankarske krize u svijetu , naše domaće piz…do dogovorenih preprodaja inv.i mir. fondova.

14.02.2008 .

VIRO TVORNICA ŠEĆERA D.D./REGULAR SHARE VIRO-R-A

Account owner Balance [%] Account type
1. EOS-Z D.O.O. 465,483 33.57 Basic account
2. ROBIĆ D.O.O. 449,600 32.42 Basic account
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 58,592 4.23 Custody account
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 42,181 3.04 Custody account
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 39,457 2.85 Custody account
6. ZADRO MARINKO 34,417 2.48 Basic account
7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 15,387 1.11 Basic account
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12,106 0.87 Custody account
9. HPB D.D. 10,458 0.75 Custody account
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 10,033 0.72 Custody account
Total: 82.05

* Važeći podaci za uredovni dan 25.01.2008 .

VIRO TVORNICA ŠEĆERA D.D./REDOVNA DIONICA VIRO-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. EOS-Z D.O.O. 465.483 33,57 Osnovni račun
2. ROBIĆ D.O.O. 449.600 32,42 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 58.592 4,23 Skrb. račun
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 42.181 3,04 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 39.005 2,81 Skrb. račun
6. ZADRO MARINKO 34.417 2,48 Osnovni račun
7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 15.387 1,11 Osnovni račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.106 0,87 Skrb. račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 10.033 0,72 Skrb. račun
10. HPB D.D. 9.767 0,70 Skrb. račun
Ukupno: 81,96

e ovako vezanu za ovu dionicu, nisam baš previše čitao prošle postove a možda je moje mišljenje pogrešno ali ovako: cijena šećerne repe svake godine pada, osim toga prinosi su ove godine bili manji nego prošli pa me zanima zna li netko kako se to odrazilo na šećerane (ne samo viro) tj. jel su proizveli manje ili su uvezli negdje šećernu trsku jer sam čuo priče da su nekima na području vukovarsko-srijemske županije čak platili iznos koji trebaju ljudi dobiti a da ne moraju predati šeć. repu nego je viro kupio šeć. trsku a to sam čuo iz pouzdanih izvora. Nadalje oko šećerana u sloveniji su sve 3 zatvorene ulaskom u EU (Danac ih kupio), Italije je imala 10-tak ako se ne varam pa sada rade samo nekoliko, Mađarska ista stvar ko i sa Italijom, Dalje vezano za proizvodnju šeć. repe gosp. Hans (neznam za prezime) iz KWS-a je rekao da je Eu odlučio smanjiti proizvodnju sa 21 (ili 19 zaboravio sam podatke) (sad ne znam jel ha ili tona) na 16 a EU radi pritisak da se smanji na 14. Što znači ili daljne zatvaranje šećerana unutar EU (mada nema smisla jer bi po tome ljudi morali trošiti manje šećera ali OPA tu je Brazil koji izvozi šećer; htjeli su Švabama prodati 70% potreba prije 2 godine što je naravno izazvalo prosvjede tamo, bio sam te godine tamo pa znam o čemu pričam) što dovodi do zaključka da je šeć. repa stvar prošlosti jer će se smanjiti za nekih 35% proizvodnje a kada uđemo u EU da vidiš veselja, + ljudi su sami u RH smanjili proizvodnju zbog loše cijene isplate ( + 1% digestije više nego lani, gnojivo ošlo gore, gorivo je 4,7 kn plavi ili 4.2 nemojte me flameat nisam siguran, arende tj. rente zemlje ošle gore unazad 3 godine, herbicidi, sjeme je u šeć 1270 kn po jedinici koju bi netko mogao kupiti za upola cijene jeftinije ali zašto kada 3 šećerane to kontroliraju pa nabijaju cijenu koju hoće i x drugih stvari o kojima ne želim pričati a ti se odnose kada bi bila vrhunska godina a ne sušna ko ove što dovodi do zaklj. da ljudi odustaju sve više od proizvodnje šeć. repe i stvarno ne znam koje je veslo siso onaj što je u neznam kojem članku izjavio da je proizvodnja šeć. repe u Rh 8 vagona po ha ono toliki nije ni da je neka idealna godina u zadnjih 50 g ovi im se svi smijali koji se bave proizv. šeć. repe na tu izjavu) eto toliko o proizv. šeć repe ali što to znači za šećeranu – to znači da će se uvoziti više šeć. trske a pošto se izvozi ovaj šećer od repe razlog je jer je kvalitetniji (zato su i kupovali u inoz. naš šećer) što znači pad prodaje, sljedeća stvar ako se bude uvozila šeć. trska dijlem europe u većoj mjeri to znači da bi mogle raditi svega nekoliko (Daj Bože i naše ali neznam baš) šećerana u EU sa najvećom efikasnošću a kako kod nas ima mito i ostalih nesposobnosti sumnjam da će naše zadužiti ili će u najbolju ruku prepoloviti proizvodnju zato bih na vašem mjestu tražio drugu dionicu ako ovu ne želite prodati prije ulaska u EU do tada se isplati nju držati jer je bolje stojeća od Županjske i Osječke

Pojavili se neki sumnjivci u viro, to je u redu, svaka firma ima prednosti i nedostatke, ovdje smo uglavnom vidjeli nedostatke – moje je misljenje da viro ima odlicnu upravu koja zna sto radi i da viro ima lijepu buducnost.
Pitanje je zasto sada ovakvi postovi?
Ipak je tu u pripremi ugovor s Coca Colom. Sto je trebalo napraviti da se zadovolje kontrole takve internacionalne kompanije?
Viro je prosao audit . Znaci da ipak imaju visoke standarde i da znaju sta rade.
Zasto nitko ne govori o HALAL certifikatu koji secerana ima? Znate li koliko je vrijedno to trziste? Zasto je uprava htjela taj certifikat? Siguran sam da se vec probijaju na to trziste.

Uostaolm kakve su prognoze analiticara? Koji sektori ce rasti u buducnosti?
Energija, hrana i ljekovi.
Sada kada su energija i hrana na neki nacin povezani tesko je imati negativno misljenje o ovoj dionici.

New Report

Close