VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo kad nece nitko ja sam pokupio ovih 30 kom na 1300.

[thumbsup]

Nisi izgubio, sve dok nisi prodao.


Ovdje su špekulanti FONDOVI i MIROVINCI a ne mi mali dioničari !!! Ko ja bi sa par svojih dionica zaljuljo burzu….hajd molim te [angry] [angry] [tongue]

s ovim fondovi vise nemaju veze…oni u ovim trenutcima samo kupuju…sto mislis ko ce napraviti ovoliki promet na zse…a ko prodaje…mali…procitali na teletekstu da se skupilo par prosvjednika u vezi kosova i bjez sine evo rata…pa jeste li svjesni ako srbija zarati da se 200 god nece oporaviti i ovako su u da ne kazem cemu…a u ostalom sto mi s tim imamo veze…pa jel ti ja licim na ove preko dunava…[undecid]

OBAMA................SPASITELJ

Nitko nema nikakvih kometara, svi ste ostali bez rijeci? Nemojte slusati ove katastroficne smicalice pojedinih novina, oni su tu da neznaju nista o ekonomiji i burzama. Sve je to industrija za pravljenje novaca na racun neiskusnih i naivnih.
Viro je odlicna tvrtka sa vrlo dobrim pokazateljima i odlicnom upravom koja je garancija rasta ove dionice.

A gle, što reći, ja baratam sa malim iznosima, ali sam evo uz malo sreće pokupio 10 % na viro od ponedjeljka. Nov sam na burzi, možda sam došao u nezgodno vrijeme, ali u zadnjih 2-3 mjeseca najviše su zaradili oni koji su trejdali, svi ostali su u minusima i čekaju da se tržište oporavi.
Da je situacija normalna koliko toliko viro bi bila firma u koju bi uvalio sve što nije zaglavilo u HT-u, tamo me je pohlepa zadržala pa mi sad ne da izać.

Ovaj pad je za corbex jedinstven, barem u zadnjih 5 godina što sam uspio pronaći. Ti pričaš o cikličkim ponavljanjima na tržištu kapitala. Pojam mi je jasan, ali ga ne vidim na našem tržištu. Opet kažem u zadnjih 5 godina. Možda si govorio o svjetskim tržištima pa prenio viđenje na naše?
Ali ja po struci nisam ekonomist ni ništa približno, tako da mi je teško nešto pametno reći.

Moja misao vodilja barem ovih čudnih dana je izabrati fundamentalno prihvatljivu dionicu, i s njom trejdat.
Najgore što mi se može dogoditi da kupim previsoko pa ne uspijem prodat, ali onda dugoročno imam povjerenja i nije me briga, a dok god mogu kupit danas 100 kn jeftinije i sutra prodat 100 kn skuplje zašto ne?
Bar dok se situacija ne stabilizira.

Evo od danas sam i ja vlasnik jednog dijela dionica VIRA.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Potrosacu nemam ja nista protiv zarade, samo ti zaradjuj ako vec mozes.
Da, ja sam govorio za strana trzista kapitala od kojih ocekujem oporavak a sa njima ocekujem i oporavak podcijenjenih dionica na ZSE (ne nuzno svih dionica koje cine Crobex). Jednostavno ti nemogu na ovaj nacin obrazloziti svoje misljenje jer nije utemeljeno na jednoj ili nekoliko cinjenica.

A čak i da možeš obrazložiti na ovaj način, teško da bi meni to nešto značilo.
Ti si ekonomist po struci ja nisam. Dakle s ekonomskog gledišta možeš me uvjeriti u što god poželiš.
Problem koji ja vidim, a sam po sebi možda to i nije. Koliko ovakvih kao ja ima na burzi (tu ubrajam i ove koji su duže prisutni, ali su samouki i nemaju osnove ekonomije u malom prstu, a kamoli neke složenije stvari).

Možda ti znaš odgovor, ja nemam pojma. Ali ako nas ima pozamašna količina, onda je teško predvidjeti što ćemo napraviti kad nam ekonomski pokazatelji ne predstavljaju neku životnu filozofiju.

Svodi se na to da se zapitam koliko ti ekonomija odmaže u ovakvim situacijama.
Nepisano pravilo u svemu je da se stvari odvijaju po pravilima, samo ako je većina sudionika upoznata sa istima.
Ako pak većina nije upoznata, onda će i ova manjina nakon što par puta popuši prestat igrat po pravilima.
Ja bih volio da sam završio ekonomiju, ali isto tako i fiziku, ali eto imao sam priliku završit samo jedan fax, pa sad ostale stvari moram učiti na teži način.

problem nam je trenutno kosovo…a sto se tice novca problem su krediti…jednostavno djelili su se svima gotovo bez ikakvih uvjeta i sada imamo problema s kamatom odnosno inflacijom i to nas stopira…ko da fali novca…neko je reko nedam vise i to je to…vlada strah..pojedinci su iskoristili ovu situaciju i koristit ce ju sljedecih mj dana kako stvari stoje!nadam se da cemo bar ostati na ovoj razini jer izgleda da je situacija teska.nebojim se da necemo rasti ponovno, ali gubim nadu da ce to biti uskoro kad vidim sto se desilo danas…da je ovo jeftino je i pre jeftino, i nemojte biti pohlepni, ovu dionicu kao i mnoge druge sada cete kupiti zaista za bar 30% popusta, stvorio se nekakav psiholoski zid izgleda nam sad sve skupo, a onda kada se sve vrati na staro onda ce biti ma ide to jos gore za bar 30%…zanimljivo[undecid]

OBAMA................SPASITELJ

to sto je na nasoj burzi to je zaista smijesno…ovo je raj za pojedince…zar je normalno da jedna firma koja objavi povecanje dobiti za 200%…koja je toliko transparentna i na kojoj i mala beba moze procitati da vrijedi cca 1750-1800 u ovom trenutku, stoji na 1300…ok nek padne zbog odredenih razloga za 15%…al ovoliki pad ovakove dionice u svijetu bi zaista bio kada bi bila neka gadna kriza ni priblizna ovoj sada!

OBAMA................SPASITELJ

Vidim da su spekulanti zavladali tako da vam necu kvarit posao. Sretno!


problem nam je trenutno kosovo…a sto se tice novca problem su krediti…jednostavno djelili su se svima gotovo bez ikakvih uvjeta i sada imamo problema s kamatom odnosno inflacijom i to nas stopira…ko
da fali novca…

Slažem se u prosudbi da je sada problem u Kosovu, posebice kada su u pitanju iskrcavanje ulagača iz susjedne dežele. Oni su i predsjedavajući EU pa možda imaju nešto više info ali sigurno i više panike u svom investiranju.
Kada je u pitanju novac tu se samo djelomično slažem. Naime, s jedne strane tzv. dobar dug se u zadnjih par mjeseci polako pretvara u sve ‘lošiji dug’ (nema sigurnog prinosa), a s druge strane tzv. srednji ulagači s nekoliko milijuna kuna iskrcavaju se 1-2 puta mjesečno, a ne kao prije (u dobra zlatna vremena) 1-2 puta godišnje.
Sve je manje srednjoročnih ulaganja, a o dugoročnima da i ne govorimo. Pojedinci danonoćno ‘vise’ na burzi istražujući ima li loših vijesti i na prvi glas kreće umjetno dizanje cijena (istodobno na ovom i sl. Forumu hvalospjevi i ponavljanje koliko poslova imamo), a potom brutalno iskrcavanje.
Isto tako, mali i novi ulagači poneseni lakom i brzom zaradom sav novac (ali baš sav) ulažu u dionice pa sad kada je jeftino nemaju za dokup.
Sa svim ostalim se također slažem, uključujući i onu simpatičnu da smo trenutno raj za pojedince. Ali i dodajem da se za ZSE zanimaju mnogi investitori iz EU, posebice uoči našeg mogućeg ulaska, no oni drže da moramo biti jeftini (ili još jeftiniji) pa će zato još biti ovakvih gore-dolje.
Preostaje nam da se odlučimo za neku od poznatih burzovnih taktika, a da na strategiju privremeno zaboravimo. VIRO se i u ovom dobro drži i trži pa problema nemamo.

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

ne znam jesam li pod temom viro spominjala pročitano u magazinu banka;
uglavnom , neki fond menadžeraj se žali kako ne mogu kupovati na zse a da ne izazovu veliki porast cijene.
previše novca na premalom tržištu ,ulazak u jdd itd.,njihovi dogovori ,, no nema to veze. ovako ili onako sve će sjesti na svoje mjesto i svi će zaraditi prije ili kasnije , osim naravno onih koji prodaju sa minusom.
međutim ono što meni ide na živce je očigledno davanje povlaštenih informacija odabranima.
svi znamo tko je sve i za koliki iznos mil.kn eliminirao svoje dionice upravo na vrhuncu crobexa.
uvjerena sam da je ovo što se događa na zse kontrolirano i dogovoreno. nemaju veze ni kosovo ni certifikati itd.
ali bez obzira na sve osjećam se blesavo i krivo mi je što nisam prodala svojih stotinjak vira istu sekundu kada sam čula da je robić prodao svojih 14 500 r-a. po 1500kn a kupovala sada po 11xx , 12xx kn
pravičnu cijenu ću vjerojatno dočekati upravo u trenutku kada sdp konačno progura svoj prijedlog zakona o porezu na kpd .

New Report

Close