VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da je netko spomenuo da po zakonu imaju prvo na 90 dana od pocetka godine …

Evo i mene, prvo bi poželia svim forumašima sritnu i uspješnu Novu godinu .Nov sam u ovom pa bi molia iskusnije forumaše za komentar sljedečeg grafa , MACD je probia liniju,a i ADX linija je u padu -D je presika +D.Nije li to upozorenje za prodaju ?? [shocked][shocked]


Evo i mene, prvo bi poželia svim forumašima sritnu i uspješnu Novu godinu .Nov sam u ovom pa bi molia iskusnije forumaše za komentar sljedečeg grafa , MACD je probia liniju,a i ADX linija je u padu -D je presika +D.Nije li to upozorenje za prodaju ?? [shocked][shocked]

dnevni MACD-H bilježi bearish divergence (raste cijena, a MACD-H bilježi manji peak). koliko vidim po TA grafovima, ova dionica dosta dobro slijedi ovakve signale (npr. 15.10. i 19.10. opet MACD bearish div. nakon čega slijedi pad cijene).Ipak, ako je vjerovati tjednoj EMA, trend je još uvijek rastući. Sve ovisi u kojem timeframeu gledaš…

gleda sam dnevni, proučavam TA J.J.Murphy,po kojoj ispada da ako cijena probije 20 EMA da ce krenit prema donjoj bolingerovoj krivulji osim ako se ne odbije od nje i nastavi u pozitivnom trendu….[undecid]
Nemam iskustva pa možda previše doslovno to gledam….


Čudi me da još nitko nije komentirao članak sa Zadrom u Jutarnjem.Ugovor sa Colom početkom godine. Lagani podsjetnik;naime,radi se o cca 40-45 k tona tekućeg šećera………

Evo par laičkih pitanja vezanih uz interview.Inače , izgleda kao čovjek koji se “drži plota” ,ne mulja i stalo mu je do firme.
Kaže da će prerada u ovoj godini biti oko 140.000 t. U 2007. je bila koliko ? 110.000 ?
“Efekt Coca-cola” na 40.000 t je koliko ? Nekih 150 – 200 mil kn prihoda ? Dobit iz toga koliko ? 30 – 40 mil ?
Znači li sve to da se prihod može približiti 1 mlrd kn , a dobit 200 mil kn ?

Ovo – a i suradnja sa Županjom i dokapitalizacija – me zanima puno više od caka iz tehničke analize ,koja je lijepa za igranje , ali mi se čini da gospon Zadri ne znači puno…..

Jedino je sigurno da cijena šećera na tržištu Europe ove godine pada za 20% na 500-tinjak eura.Osobno mislim da će Viro i s tom cijenom biti profitabilan, ali kao ove godine teško.Mislim da se ove godine i ponovo određuju kvote za izvoz.Za Coca colu Viro je tek mogući partner,za akvizicije vrijedi isto.U svakom slučaju dionica ovog trenutka bar realne cijene.

ne znam od kuda zaključujete da će cijena šećera u europi padati?
[shocked]

skoro sam u borbi protiv svih…. kako je lijepo vidjeti Viro da je u zelom dok su gotovo svi (Todorice ne brojim jer su oni prica za sebe) u crvenom… nekad i fundamenti prorade na nasoj burzi

Nisi sam, ima nas…

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

izgleda da ce i viro ipak zaronit malo u crveno…samo se nadam da ce pred kraj dana i viro i burza se vratit na razine od jutra…


Jedino je sigurno da cijena šećera na tržištu Europe ove godine pada za 20% na 500-tinjak eura.Osobno mislim da će Viro i s tom cijenom biti profitabilan, ali kao ove godine teško.Mislim da se ove godine i ponovo
određuju kvote za izvoz.Za Coca colu Viro je tek mogući partner,za akvizicije vrijedi isto.U svakom slučaju dionica ovog trenutka bar realne cijene.


ne znam od kuda zaključujete da će cijena šećera u europi padati?

Točno je da će se smanjivati cijena šećera jer je EU pritisnuta WTO prisiljena otvoriti svoje tržište šećera proizvođačima iz trećih zemalja, koje pak šećer prodaju po neusporedivo nižim cijenama od onih na zaštićenom tržištu Unije.
U tijeku je reforma tržišta šećera u EU, a plan je da će se završiti do 2010. godine, smanjenjem ukupne proizvodnje s 19 na 12 milijuna tona i sniženjem cijene sa 632 € na 404 € u 2009/10.
Među ostalim, zato su nama i uvedene kvote 2006. a slovenska šećerana u Ormožu je zatvorena.
E, a zato se i VIRO priprema i modernizira, ističe potrebu okrupnjavanja itd., o čemu možete više doznati u subotnjem JL … (kolega misco je dao link na prethodnoj strani), a i u Eukonomistu, broj 1/2008 (nema linka, samo tiskano izdanje to donosi).
[sealed]
No, mislim da za naš VIRO ne treba brinuti, on će biti perjanica hrvatske industrije šećera. [thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

mislim da svi rade račun bez krčmara…optimistična predviđanja za poskupljenje hrane u ovoj godini kreću se oko 60%!!

šećer bi također mogao krenuti gore s obzirom na relaciju: cijena nafte – proizvodnja etanola

New Report

Close