VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jel ko dobio dividendu? Mene zanima jedna stvar, da li cu je ja dobiti posto su moje dionice VIRO-a stavljene kao zalog za margin (CEBA) ? Kome tada ide dividenda meni ili banci?

Dividenda ide tebi, ako si posjedovao ( br. kom ) dionice VIRA na dan odršavanja skupštine, a to je bilo 20.8. ako se ne varam.
Dividendu su pretpostavljam isplatili 31.10 (jučer) ali mislim da ćemo je imati na računima tek u subotu ili ponedjeljak.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


ja sam tek od nedavno dionicar vira tocnije od prije dva tjedna kupio po 1750 i nemam je namjeru prodavati i ovako cemo up sljedeci tjedan dionica je za 5 zato se treba malo strpitiidmo mi pocetkomjanuara bar na 2000kn

nikad ne kupuj dionicu naglo i odjednom.Da si kupovao u 3 vala sad bi si dokupom skinuo prosjek na cca 1550kn.ne biti pohlepan za dobiti,postepeno,ja sam usao na 1530kn i sad sa 2. dokupom sam skinuo na 1511kn.3. dokupom ak bude na nekih 1430kn eto mene na 1480kn.

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

wiking nije mi zao para dionica vrijedi a imam neki osijecj da smo u ponedjeljak debelo iznad 1500

Mislim da ce viro jos dole… ocito je da imaju problema s prodajom robe te zalihe rastu i rastu… mislim da bi moglo pocet gadno skripit ako nesto ne promjene u poslovanju… izvoz im je dosta opao i izgleda da tu skripi…


wiking nije mi zao para dionica vrijedi a imam neki osijecj da smo u ponedjeljak debelo iznad 1500

Pogledaj thread “Tehnička analiza…”.

Jako edukativno objašnjeno – i to baš na primjeru VIRO-a.

Uvjeren sam da će dionica ići gore “deblje” tek ako u ponedjeljak poraste na 1500 uz dobru likvidnost.


Mislim da ce viro jos dole… ocito je da imaju problema s prodajom robe te zalihe rastu i rastu… mislim da bi moglo pocet gadno skripit ako nesto ne promjene u poslovanju… izvoz im je dosta opao i izgleda da tu skripi…

Ne trebaju oni promijeniti poslovanje, nego ti temu. Okani se VIRA jer ionako nemaš ni jednu dionicu, pa kidaj živce sa lažnim informacijama nekom drugom. Svojoj punici npr.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Ne trebaju oni promijeniti poslovanje, nego ti temu. Okani se VIRA jer ionako nemaš ni jednu dionicu, pa kidaj živce sa lažnim informacijama nekom drugom. Svojoj punici npr.

Napisao si ono što sam ja htio. 🙂 Miro, pročitaj bolje financijski izvještaj. I to izvještaj o novčanom toku ako te RDG ne oduševljava.


febo: ” ma ja uopće ne sumnjam u rast VIRA. stabilna tvrtka, trend rasta prihoda pa i dobiti iz razdoblja u razdoblje. rekao bih dobra i stabilna uprava. zagarantirana dividenda. školski primjer dobre dionice. imao ju nekad u portfelju, imat ću je opet. ” Pokojoj cijeni mislite da je vrijeme za povratak?Potpisujem gorenapisano IMHO.[smiley7]

ulazio 1.put na 500 kn prije godinu i pol, izašao na oko 1000 samo zato jer mi je trebala lova.
mislim da je na ovim razinama 1400-1500 opet povoljna prilika za ulaz i dugoročnije držanje.
naravno, nastojat ću iskoristiti priliku (korekciju) i ući po što nižoj cijeni.
[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

pa pogledajte malo prijasnje izvjesce od 1H, prihodi od prodaje u inozemstvu su 50 milja manji nego u istom kvartalu prosle godine… zalihe rastu a cijena secera pada… nimalo dobro za viro…

Očekivana cijena šećera u 2009. godini bit će 404 eura po toni, a cijena šećerne repe 26 eura po toni. Ove je godine cijena šećera na tržištu EU između 540 i 550 eura za tonu.

i ja za jos jedan dokup i bas sam pogledao TA i volio bi da probije otpor i dodje do 2. otpora na 1200kn za dokup[smiley1].Al kolko sam gledao TA mogu zaboravit i plakat za 3. dokupom na 1400kn a sve zbog punice i njenog groblja[smiley5]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Evo i cijelog clanka ako vas bas zanima… nije bas naklonjen VIRU a i datum objavljivanja odgovara padu VIRO-a http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=7&ID_VIJESTI=82081


cazo22: ” febo: ” ma ja uopće ne sumnjam u rast VIRA. stabilna tvrtka, trend rasta prihoda pa i dobiti iz razdoblja u razdoblje. rekao bih dobra i stabilna uprava. zagarantirana dividenda. školski primjer dobre dionice. imao ju nekad u portfelju, imat ću je opet. ” Pokojoj cijeni mislite da je vrijeme za povratak?Potpisujem gorenapisano IMHO.[smiley7] ” ulazio 1.put na 500 kn prije godinu i pol, izašao na oko 1000 samo zato jer mi je trebala lova. mislim da je na ovim razinama 1400-1500 opet povoljna prilika za ulaz i dugoročnije držanje. naravno, nastojat ću iskoristiti priliku (korekciju) i ući po što nižoj cijeni. [smiley2]

BTW, i kad sam ulazio na 500 kn u VIRO bilo je onih koji su tada govorili da je precijenjen.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close