VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


da li je to rasprodaja završila ili?

Rasprodaja nije završila.
To ne znači da imatelji ove dionice pomisle kako je to loše, kapitalizacija dobiti za određeni broj.
Uskoro bi se ova već renomirana tvrtka i na stranim tržištima trebala dokapitalizirati, dobit snažno raste tako da ima realne izglede otići još naprijed. Iznad 2000 kn u slučaju dokapitalizacije i dobrog godišnjeg izvješća u koje ne sumnjamo.

DDJH + 2,5 godine = KOEI


da li je to rasprodaja završila ili?

pa nadajmo se da je!mislim da če se sljedeči tjedan sve opet vratiti na svoje.to je sve zbog atgr!

Opet je neko počistio kupnju, a ručica mi je bila još drhtava prekjučer ali sam se nadao, sad je ful odrvenila pa može pasti koliko hoće,

ne dam i gotovo


Opet je neko počistio kupnju, a ručica mi je bila još drhtava prekjučer ali sam se nadao, sad je ful odrvenila pa može pasti koliko hoće, ne dam i gotovo

slažem se, ušao sam u nju jer u nju vjerujem, naravno da nije lijepo gledati minus no pitanje je trenutka kad idemo na razine od prije par dana i više[smiley2][smiley2][smiley2]

Postavila se kupnja na 1500,00 tu je zasad crta obrane[smiley7]


jovica: ” da li je to rasprodaja završila ili? ” pa nadajmo se da je!mislim da če se sljedeči tjedan sve opet vratiti na svoje.to je sve zbog atgr!

Ne razumijem čemu nervoza , a dionica stvarno ima dobre fundamente. Ne mogu vjerovati da su svi imaoci ove dionice špekulanti na kratki rok ! Ovakvi ciklusi se pojavljuju češće nego što (bar vi novi investitori na burzi) mislite. Ako ćete ovako drhtati nad svakom dionicom svaki dan uopće nećete spavati.

Razmišljajte rađe o gore spomenutom efektu ATGR , ali na pozitivan način : kažu da je 20.000 – 30.000 ljudi zainteresirano za IPO.Svi znamo da je taj IPO “za bogate” , jer se reže proporcionalno.

Recimo da 20.000 ljudi uloži 50.000 kn svaki.Od toga će im se realno 60 – 80 % vratiti zbog prevelikog interesa u odnosu na broj dionica.To u trenutku kad dobiju povrat (možda sredinom studenog) daje 600 – 800 mil kn slobodnog casha koji se neće vratiti u čarapu , nego će ići što mislite kamo ?
Mislim da će se dobar dio vratiti u dionice s dobrim fundamentima.A VIRO je jedna od njih.


Postavila se kupnja na 1500,00 tu je zasad crta obrane[smiley7]

Ne samo crta, nego i trkac prema gore, kolko vidim. Čini se da je tu bilo dno.

Nisi izgubio, sve dok nisi prodao.


lord: ” jovica: ” da li je to rasprodaja završila ili? ” pa nadajmo se da je!mislim da če se sljedeči tjedan sve opet vratiti na svoje.to je sve zbog atgr! ” Ne razumijem čemu nervoza , a dionica stvarno ima dobre fundamente. Ne mogu vjerovati da su svi imaoci ove dionice špekulanti na kratki rok ! Ovakvi ciklusi se pojavljuju češće nego što (bar vi novi investitori na burzi) mislite. Ako ćete ovako drhtati nad svakom dionicom svaki dan uopće nećete spavati. Razmišljajte rađe o gore spomenutom efektu ATGR , ali na pozitivan način : kažu da je 20.000 – 30.000 ljudi zainteresirano za IPO.Svi znamo da je taj IPO “za bogate” , jer se reže proporcionalno. Recimo da 20.000 ljudi uloži 50.000 kn svaki.Od toga će im se realno 60 – 80 % vratiti zbog prevelikog interesa u odnosu na broj dionica.To u trenutku kad dobiju povrat (možda sredinom studenog) daje 600 – 800 mil kn slobodnog casha koji se neće vratiti u čarapu , nego će ići što mislite kamo ? Mislim da će se dobar dio vratiti u dionice s dobrim fundamentima.A VIRO je jedna od njih.

bravo špancir.dobro razmišljanje!nadajmo se i da če tako i biti.[smiley2]

jel može netko lupit K/P pa da vidimo toga trkača prema gore????

Šta vam rade ovi fondovi, samo se igraju s malima. Treba glasati za sdp neka im odrape porez.

Ova situacija sa VIROM je za nove male dioničare mala škola investiranja.
Ja sam istu prošao u 5 mjesecu ove godine sa DLKV.Rastao do 1450,00 Ja je kupio na1390 i mislio još će rasti.
Dionica pala za tjedan dana na 1.200 ja je prodao sav u panici.
Evo gdje je danas na 1700 i nešto kn ,da je nisam prodao lijepo bi zaradio,ali male drhtave ručice su učinile svoje.
Takva je sad situacija na Viru ,fondovi ruše cijenu,a mali prodaju pošto- poto,za koji mjesec i tjedan će se kajati. Ova dionica ima dobre fundamente i za takve dionice se ne bojte.
Naravno da nije lako gledati takav pad ,ali na to se mora naviknutiDdionica samo ne raste nego je normalno da nekad i pada.

1950 2.942.025,72 -2,08%

7 ili 8 blokova po 100 dionica , ipak netko polako kupuje stiskom prema dolje.

New Report

Close