VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma mislio sam da su mogli staviti u aktivu u točku D i nebi onda morali povećavati zalihe.
Nebi bilo dobiti, cijena bi pala gdje je i sada pala ali bi ostavili psihološki moment na investitore da će 4Q biti odličan kada to prodaju.

Ovako sada svi misle da su nešto muljali i izgubili su psihološki moment a znamo koliko je psihologija važna za burzu

SAM PROTIV SVIH

Slažem se da će prodajom zaliha u budućnosti viro uprihodovati.
Ali ima uvjek jedno ali?

po čemu će 2008 godina biti različitija od 2007 ili 2006?
Dali je došlo nekih promjena u kvotama za izvoz šećera?
Nisam čitao viro od prvog posta pa mi je možda nešto promaklo?
ali je tržište šećera koncipirano na sezonskoj bazi, ako neko zna neka podijeli sa nama.

Viro skuplja zalihe od početka više ih povećava nego smanjuje.
Kad bi trošak proizvodnje tih zaliha uračunali u razdoblje kada su proizvedene, FI nebi bijo tako bajan.

Smatram da viro više ne djeluje u planskoj ekonomiji gdje se skupljaju zalihe za crne dane.
Načela tržišne ekonomije diktiraju drugačiji tempo poslovanja.

Umjesto dividende šećer.

[color=blue][center][i]Ne[/i] [b]Navijaj[/b] [i]nego[/i] [b][u]Kritiziraj[/u][/b][/center][/color]

pa nemreš vjerovat ,ko da prodaju radioaktivni pijesak a ne šećer.toga ima samo na našoj burzi.što su ti izvješča lošija dionica kotira bolje i obrnuto.za nevjerovati.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

zasto su izbrisali vlada111?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

dragi prijatelji i dionicari vira ovu dionicu nemam ali samo zato sto znam da se u bih gradi najveca šecerana na balkanu to jest u brckom samo da podjelim svama informaciju koju poznam nadam se da cu nekome pomoci a vi sami odlucite sta da radite

HPB izlazi zbog toga je zastoj[smiley3]

Admiral


pa nemreš vjerovat ,ko da prodaju radioaktivni pijesak a ne šećer.toga ima samo na našoj burzi.što su ti izvješča lošija dionica kotira bolje i obrnuto.za nevjerovati.

Uvijek je tako,joj kad se sjetim muka s JDPL

2 i 2 su 4,samo nekad prije,a nekad kasnije

i ja sam u JDPL prolazio kroz slicne muke,ali ici ce VIRO isto kao JDPL ne brinem se


i ja sam u JDPL prolazio kroz slicne muke,ali ici ce VIRO isto kao JDPL ne brinem se

Slazem se…ja sam u obje…i ne bojim se…….
Poruka HPB-u i slicnima…..
U VIRU SAM DA ZARADIM…..dok ne vidim nekaj opipljivo neprodajem…[smiley1]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


dragi prijatelji i dionicari vira ovu dionicu nemam ali samo zato sto znam da se u bih gradi najveca šecerana na balkanu to jest u brckom samo da podjelim svama informaciju koju poznam nadam se da cu nekome pomoci a vi sami odlucite sta da radite

i Viro otvara novi veci pogon[smiley2],a sad mi reci ko ima prednost.Viro za kojeg vec zna i europa ili jedna nepoznata firma iz nestabilne bih.Vidjet cemo na promjenama prvih 10 veceras.Znam da Victor i dalje stopa i prodaje a dal i hpb to cemo vidjet.Svega tu moze biti,mozda fondovi cuvaju ovu cijenu dok ne prodje atgr kao i ostale sto stopaju.Ko to zna vise

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Proizvodnja šećera više nije sezonskog karaktera to se vidi i po dosadašnjim izvještajima. Sada Viro i bez repe može zaraditi na ovih 80 000 t oko 80 mil kn. Njima ustvari repa i ne treba. U Brčkom se otvara samo rafinerija šećera što znači da će oni samo raditi šećer iz trske za BH ali s tim šećerom ne mogu van a i BH tržište i ne zauzima veliki postotak u prodaji Vira.

VIRO TVORNICA ŠEĆERA D.D./REDOVNA DIONICA VIRO-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. EOS-Z D.O.O. 465.483 33,57 Osnovni račun
2. ROBIĆ D.O.O. 449.600 32,42 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 50.980 3,68 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 42.670 3,08 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 42.230 -200 3,05 Skrb. račun
6. ZADRO MARINKO 34.417 2,48 Osnovni račun
7. HPB D.D. 17.806 -777 1,28 Skrb. račun (-976 ,22.10.)
8. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 16.779 1,21 Osnovni račun
9. ROBIĆ DRAŽEN 14.500 1,05 Osnovni račun
10. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 14.125 1,02 Skrb. račun
Ukupno: 82,83

mislim da je ovo prilika za dokup,HPB skrb. jako zurno izlazi i ne pita za cijenu,moguce da hitno treba lovu za ATGR.Vidim da je victor stagnirao sto je dobar znak i moj zakljucak ima podrsku,nisu blesavi da tako nisko prodaju[smiley2] a izlazili su vec duze od tjedan dana al po vecoj prosjecnoj cijeni

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

New Report

Close