VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa ljudi rade samo tako. Udvostručili su proizvodnju iz žutog šećera duplo gotovo 80 000 t. To će ići sada do zime dok će sav šećer iz repe u EU. Trenutno niti nema drugog šećera u RH osim Vira. Stvar je vrlo jasna. Ove visoke zalihe će se trošiti kući a Sladorana i IKandit ionako su prodale svoj šećer iz žute kampanje. Znači možemo očekivati rezultate oko 700 mil prihod i oko 150 mil kuna dobit. Pa što bi vi htjeli oko 50% više nego lani.

Akop se ostvare Vladosove prognoze , to znači P/E na kraju godine od oko 15 uz stabilno rastuće rezultate.
Koliko ima takvih dionica na ZSE ?

Naravno , uz trenutačnu cijenu.
Ipak sam skloniji vjerovati da će biti bliže 20.
Nisu ni fondovi veslo sisali……


Pa ljudi rade samo tako. Udvostručili su proizvodnju iz žutog šećera duplo gotovo 80 000 t. To će ići sada do zime dok će sav šećer iz repe u EU. Trenutno niti nema drugog šećera u RH osim Vira. Stvar je vrlo jasna. Ove visoke zalihe će se trošiti kući a Sladorana i IKandit ionako su prodale svoj šećer iz žute kampanje. Znači možemo očekivati rezultate oko 700 mil prihod i oko 150 mil kuna dobit. Pa što bi vi htjeli oko 50% više nego lani.

Meni se čini da bi trebali se vratit na analizu fin. izvješća a ne subjektivno razglabat ovo je super ovo nevalja.

Nisam stručnjak, ali po meni:

Zalihe gotovih proizvoda rastu za 70 mil. Kn.
U računu dobiti i gubitka pod stavkom AOP 039 D)Promjene u Zalihama gotovih proizvoda, 53 Mil. Kn ima negativan predznak.
Znači li to da je trošak proizvodnje zaliha koje su nastale u ovom tromjesječju prebačen za neko buduće razdoblje kad budu te zalihe prodane.
Trošak zaliha je postojan. Kad tad morat će izać na vidjelo. Ako bi promatrali FI kao trenutno stanje poduzeća onda nam ovaj Fi nedaje pravu sliku jer prebacuje jedan veliki dio sada nastalih troškova na neko buduće razdoblje.
Kada bi ovih 53 Mil Kn uključili u RDG dobit bi bila -2Mil Kn, a to je velika razlika.
Dali postoje kakva ciklička kretanja, kao kod vina sad je berba napravi se vino pa se prodaje cijelu godinu.
Ako je tako zašto se to ne vidi smanjenje zaliha od 2006, u 2007 zalihe su konstantno povećavane.
Trošak njihove proizvodnje prebazivan je iz godine u godinu.
Ako ide ovako naprijed dividenda umjesto u novcima mogla bi biti u naturi (šećeru) [smiley2]


Pa ljudi rade samo tako. Udvostručili su proizvodnju iz žutog šećera duplo gotovo 80 000 t. To će ići sada do zime dok će sav šećer iz repe u EU. Trenutno niti nema drugog šećera u RH osim Vira. Stvar je vrlo jasna. Ove visoke zalihe će se trošiti kući a Sladorana i IKandit ionako su prodale svoj šećer iz žute kampanje. Znači možemo očekivati rezultate oko 700 mil prihod i oko 150 mil kuna dobit. Pa što bi vi htjeli oko 50% više nego lani.

[color=blue][center][i]Ne[/i] [b]Navijaj[/b] [i]nego[/i] [b][u]Kritiziraj[/u][/b][/center][/color]

Može li mi netko reći koliki je bio prihod i neto dobit za 4q2006?
Na http://www.crosec.hr/jik/main.asp nema podataka za to razdoblje?
Hvala.

Pogledaj na http://www.zse.hr pod fin izvješća.

Molio bi moderatora da me stavi u ravnopravni položaj sa ostalima, član sam foruma već godinu dana a još me nije skinu sa kontrole.

[color=blue][center][i]Ne[/i] [b]Navijaj[/b] [i]nego[/i] [b][u]Kritiziraj[/u][/b][/center][/color]


Vlados: ” Pa ljudi rade samo tako. Udvostručili su proizvodnju iz žutog šećera duplo gotovo 80 000 t. To će ići sada do zime dok će sav šećer iz repe u EU. Trenutno niti nema drugog šećera u RH osim Vira. Stvar je vrlo jasna. Ove visoke zalihe će se trošiti kući a Sladorana i IKandit ionako su prodale svoj šećer iz žute kampanje. Znači možemo očekivati rezultate oko 700 mil prihod i oko 150 mil kuna dobit. Pa što bi vi htjeli oko 50% više nego lani. ” Meni se čini da bi trebali se vratit na analizu fin. izvješća a ne subjektivno razglabat ovo je super ovo nevalja. Nisam stručnjak, ali po meni: Zalihe gotovih proizvoda rastu za 70 mil. Kn. U računu dobiti i gubitka pod stavkom AOP 039 D)Promjene u Zalihama gotovih proizvoda, 53 Mil. Kn ima negativan predznak. Znači li to da je trošak proizvodnje zaliha koje su nastale u ovom tromjesječju prebačen za neko buduće razdoblje kad budu te zalihe prodane. Trošak zaliha je postojan. Kad tad morat će izać na vidjelo. Ako bi promatrali FI kao trenutno stanje poduzeća onda nam ovaj Fi nedaje pravu sliku jer prebacuje jedan veliki dio sada nastalih troškova na neko buduće razdoblje. Kada bi ovih 53 Mil Kn uključili u RDG dobit bi bila -2Mil Kn, a to je velika razlika. Dali postoje kakva ciklička kretanja, kao kod vina sad je berba napravi se vino pa se prodaje cijelu godinu. Ako je tako zašto se to ne vidi smanjenje zaliha od 2006, u 2007 zalihe su konstantno povećavane. Trošak njihove proizvodnje prebazivan je iz godine u godinu. Ako ide ovako naprijed dividenda umjesto u novcima mogla bi biti u naturi (šećeru) [smiley2] Vlados: ” Pa ljudi rade samo tako. Udvostručili su proizvodnju iz žutog šećera duplo gotovo 80 000 t. To će ići sada do zime dok će sav šećer iz repe u EU. Trenutno niti nema drugog šećera u RH osim Vira. Stvar je vrlo jasna. Ove visoke zalihe će se trošiti kući a Sladorana i IKandit ionako su prodale svoj šećer iz žute kampanje. Znači možemo očekivati rezultate oko 700 mil prihod i oko 150 mil kuna dobit. Pa što bi vi htjeli oko 50% više nego lani. ”

a financijski analitičaru, zaboravija si da za ovaj budući rashod (trošak proizvodnje zaliha) viro treba nešto i uprihoditi!!! čoviče, saberi se. pola ljudi ovdje na forumu ne zna osnove računovodstva, kamoli financijske analize!!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Prošle godine su prihodi 4q bili 282 mil. Znači da ako planiramo prihode i na nešto nižoj razini oko 250 mil zbog niže cijene šećera u EU i sporijeg izvoza zbog toga što ne moraju voditi brige o kvotama to će biti prihod preko 700 mil kuna a mogao bi biti i veći iz razloga što će se ovaj šećer na zalihama iz trske biti prodavan na domaćem tržištu. Sve se vidi iz brojki.

Stvarno super ! Najbolji financijski rezultati u RH a fondovi odlučili :

PROZOR MORA PASTI !

I PADAMO , BEZ VEZE !

STVARNO SU OVO IGRE BEZ GRANICA .

koliko je objektivna revizija izvjesca i da li je uopce radena na ovom izvjescu…

U principu nema dobiti ali bi prihodi trebali biti veći kada se to proda
Govorim o točki D u rashodima

I sada kada se stavi na tih 61 milion i marža prihodi rastu ali i dobit raste za maržu mislim da im je bilo bolje da su povećali prihode i prikazali povećanje dobiti za tu maržu.Burza bi bolje odreagirala ovako sada svi misle da su nešto muljali ali štoćete kada ljudi iz Vira misle da je dobit najbitnija u izviješću

I za kraj počelo se špekulirati da Viro kupuje ipkk

SAM PROTIV SVIH

Pa i ja bih volio da je to odmah prodano i uprihodovano ali to je nemoguće. Ako znamo da je iz žutog šećera proizvedeno 80 000 t i da su Županja i Osijek proizveli žutog oko 25 a u Hrvatskoj se godišnje troši oko oko 160000 tona a da šećer iz repe ide u EU tada ne postoji briga oko plasmana. Izmedju šećerana ne postoji konkurencija jer ima sasvim dovoljno prostora za sve. Ovaj šećer će polako na domaće tržište dok će Osijek i Županja ići sa prodajom šećera iz repe van.

New Report

Close