VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

daj zaboravite dokapitalizaciju,ja sam samo pitao u svom ne znanju i da sam odmah otisao na ulpl sve bih saznao.Sad ce jos ispast da sam uletio u tu dionicu jer kao znam nesto o dokap……mada je izgledna[smiley1]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Izgledna je dokapitalizacija ,ali je planirana u sljedećih pet godina..
Tako piše u lokalnim novinama(“Virovitički list”)
Pozdrav iz Virovitice!


ententinis: ” gklemenc: ” ma sta je s burzom. sta se zatvorila. znam da nije post za ovdje ali. inace viro ide u dokapitalizaciju 25 ” Vi se kolega razbacujete datumima onako jer nemate ništa drugo za raditi ili imate inside informacije? ” Datum dokapitalizacije još nezna ni predsjednik uprave VIRA.

ova ti je dobra, ne misliš da će barić odlučiti o datumu dokapitalizacije.

S koraMA:

vistman: ” Moram priznati da sam kupi prvi puta na 600 (skoro slučajno, samo da lova ne stoji bezveze na računu i prodao na 1000 misleći da nema više kuda … i to sve do prije par dana. Danas ponovo kupio znajući da su ažurni sa FI, pa da će tržište brzo reagirati, nadam se prema +. ” na polugodišnje izvješće, ako se malo vratimo unatrag, vrijednost dionice tek sad možda reagira tada ja objavljeno blizu 100 mil dobiti i povećanje od 120%, ako se ne varam vrijednost dionice je sa 1240 otišla na tadašnji ATH 1399 i pala na 1185 u jednom trenutku, tako da sa cijenom oko 1700 kn bi mogli popratitit polugodišnje izvješće, a 3Q tek se očekuje drugi je par čarapa je li VIRO tvornica šećera d.d. skup i deeeeeebelo precijenjen u svom segmentu u EU, ali do tada …

nije. za razliku od drugih, viro raste (prihod i dobit, osim prihoda 2q- zna li netko zašto se desio pad prihoda 2q 2007 u odnosu na 2q 2006??)./b] to tržište honorira i trpi više multiple. ovdje je sve još umjereno.

pretpostavke za 2007 g:
S=642mK
E=105mK
uz P=2000 K slijedi
[/i][/u]
EPS=75,7K
P/E = 26,4
P/B=5,33
P/S=4,3
P/B=5,33

Sve ovo drži vodicu… rastuće firme toleriraju p/e u rasponu 30-80.. imho

[color=black][/color]

jasno ko dan, hvala kolega

SKORa-M-A[color=blue][/color]


Alabama: ” ententinis: ” gklemenc: ” ma sta je s burzom. sta se zatvorila. znam da nije post za ovdje ali. inace viro ide u dokapitalizaciju 25 ” Vi se kolega razbacujete datumima onako jer nemate ništa drugo za raditi ili imate inside informacije? ” Datum dokapitalizacije još nezna ni predsjednik uprave VIRA. ” ova ti je dobra, ne misliš da će barić odlučiti o datumu dokapitalizacije.

A ti misliš da će o tome odlučiti Robić i društvo u top 10?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

o dokapitalizaciji ce odluciti vrijeme…tj potreba za tim!i zato je izgledno da ce se ona desiti kroz godinu dana jer se firma siri i to zahtjeva dodatna ulaganja…a novac od dokapitalizacije ce im dobro doci!

OBAMA................SPASITELJ

Oko dokapa pokušajte pratiti zbivanja oko nekih preuzimanja i pripajanja. Sjećam se da se svojedobno govorilo o Sladorani? Što je s time? Možda se prije toga bude radio dokap…

No respect


” A ti misliš da će o tome odlučiti Robić i društvo u top 10?

robić? ova ti je skoro dobra ko ona s barićem. ajde, imaš još jednom pravo pogađati. na dobrom si putu, da u top 10 su (je). da ti još malo olakšam, fizička je osoba!


Oko dokapa pokušajte pratiti zbivanja oko nekih preuzimanja i pripajanja. Sjećam se da se svojedobno govorilo o Sladorani? Što je s time? Možda se prije toga bude radio dokap…

o tome se jos suti….ali nesto se dogada po tom pitanju…

OBAMA................SPASITELJ

Cijelo tržište ima pozitivnu vibru…
Nakrcano lovom i očekivanjima…
Kad će im odgovarati ako ne sad za dokap., a zna se da su im ulaganja hitna i velika…
Imamo dozvoljene lijepe kvote za EU i moguća proširenja kvota…

evo me!

Za sada netko se opire na 1585 sa nejakih 500 kom. Valjda dok ne prođe dlkv …

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"


Cijelo tržište ima pozitivnu vibru… Nakrcano lovom i očekivanjima… Kad će im odgovarati ako ne sad za dokap., a zna se da su im ulaganja hitna i velika… Imamo dozvoljene lijepe kvote za EU i moguća proširenja kvota…

ova prva polovica stoji, ali zašto milsiš da bi mogli doći do proširenja quota. meni je to i više nego nemoguće. pa dali su nam 180 samo s obzirom na to što smo prije potpisali neograničen izvoz, koji se praktički odnosio samo na naše viškove. oni naravno nisu ni u peti znali da smo mi spremni izvesti svoju kompletnu proizvodnju i narod hraniti s trskom. i sad smo uspjeli izvući relativno povoljnih 180.000 t. imho. a zanima me još koja su to “hitna i velika ulaganja”.

New Report

Close