VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rekli smo 8.88 €  minimum zar ne. Nisu to lipe pa da zaokružujemo 😉

To je manje od 1 %, tak da stvarno nije bitno.

@joda

Mislim da do squeeza nemoze doci jer nitit jedan dionicar nije niti blizu 95%. Ako ce jedan dionicar ici sakupljati 95%, onda ni cijena nece biti 8,8eura (morati ce se dati ponude na pragovima 25,50,75). Ponude za preuzimanje mogu dati vise dionicara, ali squeez moze samo jedan dionicar(mora imati 95%). Nisam pravnik al se nadam da sam to dobro shvatio, ako nisam molim da me ispravite.

Ne pitam bezveze. Malo ce im faliti nakon skupstine. Jako malo. Pitanje svih pitanja je kako misle doci do 95%. Po praksi u RH, odnosno kako je to odradeno u drugim slucajevima, mozda bi bilo i ok ali sad ti znaj kakvu kombinaciju mogu smisliti i sto tocno zele.

Situacija je takva da sigurno imaju 75 % ruku i da će 28. veljače izglasati skidanje dionice s burze.  Ne bi se sada gurali u to da  se već nisu dogovorili sa svima za to potrebnima. Prvi puta su dobili packu. Za drugi puta su valjda pametniji i bolje organizirani.

 

Najgora situacija bi im bila da dionica ostane na burzi, jer bi tada vrlo brzo  debelo podebljala svoju cijenu, a tada postaje jako skupo nekakvo buduće preuzimanje. Ovako je tu nekakav mizeran tromjesečni prosjek s kjim sada možda nešto kalkuliraju.

 

Ali mogu kalkulirati koliko hoće, ako svi budemo pametni i ne prodamo dionice. Jednom će morati ponuditi poštenu cijenu. A uvijek ćemo znati koliki je book, pa se barem donekle ravnati po tome.

 

 

 

 

 

 

 

najveci je problem neefikasnost naseg trzista, i neupitna je činjenica da ovo ima svoju vrijednosti koja je dosta veća od trentne trzisne kapitalizacije. Micanjem s burze, po meni, moglo bi imati pozitivan efekt na cijenu s obzirom da ju vise nece diktirati trziste nego onaj koji zna koliko firma vrijedi. E sad, napisao sam moglo bi. Da su kod nas stvari normalne i da te na svakom cosku netko ne zeli zaje.. ne bih se uopce zabrinjavao oko delista. medutim, posto racunam na nekavu smicalicu, nisam pametan kako se postaviti i koji bi mi risk/reward ratio bio.  jako je bitno koliko ce  dionica skupiti po 67 kn, a pogotovo od onih koji imaju velike količine papirica. Inace struktura dionicara je takva da ih ima poprilicno dosta i to je mozda dobra stvar.

i jos jedna stvar. ako bi se cijena po kojoj bi isao squeeze isto racunala po tromjesecnom prosjeku, onda bi i to bila bolja varijanta odnosno viša cijena u odnosu na ovu po kojoj ce dobit dionice od fondova. tako da, ako ce se trgovat dionicom jos pola godine…mogla bi biti ipak malo veca cijena u konačnici od ovih 8.9 eura po komadu.

Šečer i dalje u uzletu.

 

https://tradingeconomics-com.translate.goog/commodity/sugar?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr&_x_tr_pto=wapp

Nice. 8.91 €.

COI-VIRO-3bfb156887563c169d24d2668f5f6d25.pdf (zse.hr)

malo je to. premalo 😉

joda, 02.02.2023. u 13:40

malo je to. premalo 😉

A više nego smo mi izračunali..:)

trial, 12.01.2023. u 10:21

Izračuno sam tromjesečni prosjek od 10.10.22. do 10.1.23 je 8,79 eura. Ako sam što i falšao, to je zanemarivo sitno. Možemo uredno zaokružiti na 8,8 eura.

Ja bio izračunao sa greškom od 11 centi.

Sad bar znamo koliko im je to službeno.

Naravno da je to i dalje smiješno u odnosu na realnu cijenu dionice.

New Report

Close