VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

S tim da je novinaru promaklo, slucajno ili ne, da je dug prema vjerovnicima isplacen. Vjerojatno u svim firmama koje su prosle predstecajne.

Ocekujem od index jedan clanak u narednom periodu.

Dozvoljeno poskupljenje šećera za 2 kn navodno u dnevniku rečeno

Da

Pogledati ovdje zadnjih 5 godina.

 

https://tradingeconomics-com.translate.goog/commodity/sugar?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr&_x_tr_pto=wapp

Trial

Svaka sličnost sa stvarnim događajima(Tpng)  je slučajna😆.

Ako je netko zainteresiran za organiziranje pred skupstinu a ima znacjaniji broj dionica, 5000+ molim vas da mi se obratite na privat.

hvala

Za skupit preko 5 % treba  69.340 dionica. To je cca 600.000 eura. Moguće se skupi, ali nisam siguran. Ja sam presitan da bih što utjecao, ali sigurno im neću prodati i nastojat ću dionice zadržati, možda i podebljati bude li to još moguće po 8,00 do 8,10 eura.

Kada bi se, nekim čudom, skupio taj broj dionica, onda bi se igrala malo drugačija igra. Tih 5% plus 1 dionica bi bile zakon.

Teoretski, ako dobrovoljni mirovinski fond moze drzati dionice koje su delistirane, mozda bi se mogao zainatiti i probati skupiti tih 5%, pa malo pomutiti računicu. Ali to bi sad bilo suludo kad je kipao po 30 a kupovao bi sad na 60.

A što se tiče ovih 5% plus jedna, tu nam fali okvirno 30k komada.

 

 

Obavijesti izdavatelja – EHO (zse.hr)

Stavili su obrasce.

Tračak nade

 

Piše da se tromjesečni prosjek može računati samo ako je u ta tri zadnja  mjeseca trgovano u više od 1/3 trgovinskih dana. Ako se trgovalo u manje od 1/3 trgovinskih dana u zadnja tri mjeseca, pravičnu naknadu za otkup dionica utvrdit će ovlašteni revizor. A taj će sigurno utvrditi da je pravična naknada daleko veća od 8,80 eura po dionici koliko bi ovi sada da nam plate.

Kad me napadne trenutak revnosti, pogledat ću i sračunati koliko se zapravo trgovinskih dana trgovalo u ta predmetna tri mjeseca.

New Report

Close