VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vidjet ćemo da li ce nekim čudom doć jos kakva nadopuna za skupštinu. nevjerojatno mi je da bas nikog nece žuljati ta brutalna razlika. a i trebalo bi malo vidjeti tko to prodaje i da li ima kakve manipulacije sa cijenom. znači prodavati sad nešto po 60 a minimalna ti je zagarantirana 67? a mozda jos i neku premiju daju. ne bih se cudio u slucaju da pokupe neku veću količinu na burzi.

kao sto sam si i mislio

10:08.38 i 10:30:26

interkapital

 

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Eto zasto sam ja izasao..nisu tu čista posla..uzeo 30% i ćao..a isplacivat ce ostalim dioničarima oko 8.5 eura

super si stvar napravio. bravo kume!

 

Polako

tek treba vidjeti sto ce biti i dali je nesto bilo ili ne dobro

no svakako prodati sa +30 % nije za baciti

da imas tako svaki kvartal di ces bolje

 

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Ja sam danas dokupio i dionice im neću prodati, osim ako me ne istisnu.



”Terminske cijene sirovog šećera na ICE-u trgovale su se oko 20 centi po funti, što je blizu gotovo šestogodišnjeg vrhunca od otprilike 21 centa po funti postignutog 23. prosinca, zbog izgleda snažne potražnje i donekle ograničene globalne ponude. Brazil, najveći svjetski proizvođač, najavio je da neće ponovno uvesti savezne poreze na benzin, vjerojatno potičući upotrebu šećerne trske umjesto etanola. Što se tiče ponude, smanjena proizvodnja šećera u Europi i kašnjenje žetve šećera u Tajlandu dali su bikovima dodatni optimizam. Ipak, dobri izgledi za proizvodnju u velikim zemljama poput Brazila i Indije zamaglili su srednjoročne i dugoročne izglede za tu robu. Međunarodna organizacija za šećer projicirala je prošle godine da će se globalna proizvodnja šećera u 2022./23. popeti za 5,5 posto u odnosu na prethodnu godinu na rekordnih 182,1 MMT”.



 

Za par dana vidimo je netko bitan izlazi ili ulazi

PRAVILA ZAGREBAČKE BURZE

https://zse.hr/UserDocsImages/docs/legal/rules/2019-12-09%20-%20ZSE%20Pravila.pdf?vel=746601

Odluka glavne skupštine o povlačenju s uvrštenja na uređenom tržištu


Članak 155.
(1) U slučaju iz članka 152. točka 1. ovih Pravila, izdavatelj dionica sa sjedištem u Republici Hrvatskoj čija
je glavna skupština donijela odluku o povlačenju dionica s uređenog tržišta dužan je dostaviti Burzi
zahtjev za povlačenjem dionica s uvrštenja na uređenom tržištu, zajedno s rješenjem o upisu odluke o
povlačenju s uvrštenja na uređenom tržištu u sudski registar i zapisnikom s glavne skupštine na kojoj je
donesena odluka o povlačenju dionica s uvrštenja na uređenom tržištu.
(2) Ako je odluka o povlačenju dionica s uvrštenja na uređenom tržištu donesena većinom većom od
9/10 (devet desetina) danih glasova, Burza će povući dionice s uvrštenja na uređenom tržištu sljedeći
trgovinski dan nakon što zaprimi odluku o povlačenju s uvrštenja na uređenom tržištu odnosno protekom
određenog roka od upisa odluke u sudski registar, kada je odlukom o povlačenju s uvrštenja na
uređenom tržištu tako određeno.
(3) U drugim slučajevima, osim navedenih u stavku 2. ovoga članka, Burza će povući dionice iz uvrštenja
na uređenom tržištu protekom 6 (šest) mjeseci od dana upisa odluke u sudski registar.

hmmm sad sam skuzio da ce izvjestaj za 4 kvarta ( ako bude kao protekle godine ) doci 28,02

zamislite na dan skupstine kada trebas saznat dal da das po prosjeku ili ne

KAKVA LAKRDIJA

oce li ikad prestati ovo izzivljavanje na dionicarima

i onda kazu slabi prometi na burzi, pa ko da ulaze u ove papire

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

ovdje bi bilo izgledno povećanje tržišne kapitalizacije, pitanje je samo za koliko puta. S obzirom na brzinu kojom se sve odigrava, mora biti bar malo sumnjivo, međutim zašto bi netko išao raditi delist baš u trenutku kada bi mu porast cijene na  burzi omogućio da ju što bolje proda. Ali dobro, nije niti to neko mjerilo. Ako ima nekoga tko ce mu platiti koliko za svoj paket dionica traži, cijena na burzi mu nije neki faktor. Jedino ako će to ić za kikiriki nekome, ali to mi nikako ne drži vodu.

Izaći će vjerojatno nekakav članak na ovu temu, pa ćemo mozda bit pametniji.

Kolege iz az OMF

Molim da me kontaktirate da zajedno nastupimo na skupstini

 

New Report

Close